DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
REKLAM ALANI
09.12.2022
235
A+
A-

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI İLANI
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve “Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi”ne göre öğretim üyesi alınacaktır. İlan edilen kadrolar aşağıda belirtilmiş olup, istenen evraklar ve başvuru dosyalarının nasıl hazırlanacağına ilişkin detaylı bilgilere www.aku.edu.tr web sayfasında yer verilecektir. Başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen, posta veya kargo yoluyla yapılacaktır.

GENEL AÇIKLAMALAR:
1.         Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin (lisans ve yüksek lisans Y.Ö.K. tarafından, doktora Ü.A.K. tarafından) onaylanmış olması şarttır.
2.         Adayların 657   sayılı   Kanunun   48.maddesinin   tüm   şartlarını   taşıyor olmaları gerekmektedir.
3.         Öğretim üyesi kadrolarına müracaat edecek adayların aranan koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Ön İnceleme Komisyonu” tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
4.         Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve iptal edilecektir.
5.         Başvuru süresi ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.
6.         Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir. Başvurular şahsen, posta veya kargo yoluyla yapılacaktır.
7.         Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
8.         Üniversitemiz irtibat numaraları: 0 272 218 12 31
Adres:A.K.Ü. Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Gazlıgöl Yolu, Afyonkarahisar


BİRİMİ

BÖLÜMÜ
ANABİLİM – ANASANAT DALI/
PROGRAM

UNVANI

DERECE

ADEDİ

AÇIKLAMALAR


Dinar Uyg.Bil.Y.O


Sigortacılık


Sigortacılık


Dr.Öğr.Üyesi


3


1
Sigortacılık veya İşletme alanlarından birinde doktora yapmış olmak. Sigorta aracıları ve sistematik risk ile ilgili çalışmalar
yapmış olmak.

İ.İ.B.F.

Uluslararası Ticaret ve Finansman

Uluslararası Ticaret

Dr.Öğr.Üyesi

3

1
İşletme Anabilim Dalında doktora yapmış olmak. Lojistik performans ve ulaştırma altyapısı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.


İslami İlimler Fak.


Temel İslam Bilimleri


Tasavvuf


Doçent


1


1
Temel İslam Bilimleri alanından doçentliğini almış olmak. Tasavvuf nazariyatı ve Arapça tasavvufi eserlerin şerhleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.


Sandıklı Uyg.Bil.Y.O.


Çocuk Gelişimi


Çocuk Gelişimi


Dr.Öğr.Üyesi


4


1
Çocuk Gelişimi Bölümü lisans mezunu olmak. Çocuk Gelişimi veya Eğitim Programları ve Öğretim alanlarından birinde doktora yapmış olmak. Oyun tabanlı  öğrenme ile
ilgili çalışmalar yapmış olmak.

Sandıklı Uyg.Bil.Y.O.

Sosyal Hizmet

Sosyal Hizmet

Dr.Öğr.Üyesi

3

1
Sosyal Hizmet veya Sosyoloji alanlarından birinde doktora yapmış olmak. Engelli çocuklar ve aileleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.

Teknoloji Fakültesi

Yazılım Mühendisliği

Yazılım Mühendisliği

Dr.Öğr.Üyesi

3

1
Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanlarından birinde doktora yapmış olmak.

İlan Bilgileri

Paylaş :Yazdır 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.