DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
REKLAM ALANI
10.11.2022
132
A+
A-

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden:

Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde; Üniversitemizin aşağıda yer alan birimlerine 2547 sayılı Kanun’un 31.maddesi uyarınca Öğretim Görevlisi, 2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesi uyarınca Araştırma Görevlisi alınacaktır.


GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1)         657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak, ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

2)         Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

3)         Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak, devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmanın yanı sıra sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak şartı aranır.


MUAFİYET
Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz. Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6.maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.


BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
1)         Başvurulan ilan sıra numarası, unvan, birim, bölüm, programı/anabilim dalı ile iletişim bilgilerinin eksiksiz şekilde belirtildiği bir dilekçe,
2)         Özgeçmiş,
3)         ALES sonuç belgesinin çıktısı,
4)         Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesinin çıktısı,
5)         Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi,
6)         Lisans transkript belgesi,
7)         Lisansüstü öğrenci belgesi ve transkript belgesi,
8)         Tezli yüksek lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi,
9)         Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğraf,
10)       Nüfus cüzdan fotokopisi,
11)       Deneyim durumuyla ilgili SGK hizmet dökümü ve çalışılan iş yerinden alınan yaptığı işin konusunu da belirten belge,
12)       Halen bir kamu kurumunda çalışan veya daha önce çalışmış adaylardan hizmet belgesi.


DİĞER HUSUSLAR
1)         Adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
2)         ALES puanının geçerlilik süresi açıklandığı tarihinden itibaren 5 (beş) yıldır.
3)         Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
4)         Araştırma görevlisi kadrolarına başvuran adayların ibraz etmiş olduğu lisansüstü eğitim belgelerinde Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nde belirtilen azami öğrenim sürelerini aşmamış olduklarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
5)         İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır; yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
6)         Atanmaya hak kazanan adayların tüm belgeleri onaylı olmak zorundadır.
7)         İdare uygun gördüğü takdirde her aşamada ilanı iptal edebilir.
8)         İlanımıza http://www.aksaray.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.
9)         Başvurular şahsen veya posta ile yapılabilir. Posta ile yapılacak başvuruların, son başvuru tarihi mesai bitimine kadar tabloda yer alan ‘’Başvuru Yeri’’ başlıklı sütunda yazılı olan Birime ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

SINAV TAKVİMİ
İlan Yayım Tarihi: 10.11.2022
Başvuru Başlangıç Tarihi: 10.11.2022
Son Başvuru Tarihi: 25.11.2022
Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 29.11.2022
Giriş Sınavı Tarihi: 01.12.2022
Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 02.12.2022
İlan Sıra
No
Birim/ Bölüm/
Anabilim Dalı/
Program
ALES
Puan Türü
UnvanKadro DereceAdetBaşvuru
Yeri
Sonuçların İlan Edileceği AdresŞartlar
1Güzelyurt Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü
Turizm ve Otel
İşletmeciliği Programı
EAÖğr. Gör. (Ders Verecek)41Güzelyurt Meslek Yüksekokulu Müdürlüğühttps://guzelyurt.aksaray.edu.tr/Turizm İşletmeciliği Bölümü veya İşletme Bölümü lisans mezunu olmak. Turizm işletmeciliği veya işletme alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
2Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim DalıEA SAY SÖZÖğr. Gör. (Ders verecek)41Eğitim Fakültesi Dekanlığıhttps://egitim.aksaray.edu.tr/Resim-iş öğretmenliği lisans mezunu ve resim –iş eğitimi alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yüksek lisans eğitimi sonrası resim-iş eğitimi alanında en az 5 yıllık deneyim sahibi olmak.
3Aksaray Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü
İş Sağlığı ve Güvenliği
Programı
SAYÖğr. Gör. (Ders verecek)41Aksaray Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğühttps://sosyal.aksaray.edu.tr/İş sağlığı güvenliği sertifikası almak için ön koşul olan bilim alanlarından birinde lisans mezunu ve tezli yüksek lisans yapmış olmak. En az C sınıfı iş sağlığı güvenliği belgesine sahip olmak.
4Rektörlük
(Dış İlişkiler Koordinatörlüğünde Görevlendirilmek Üzere)
EAÖğr. Gör. (Uygulam alı Birim)51Personel Daire Başkanlığıhttps://personel.aksaray.edu.tr/Uluslararası İlişkiler Bölümü lisans mezunu ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla, lisans mezuniyeti sonrasında atama yapılacak uzmanlık alanıyla ilgili en az 2 yıllık deneyim sahibi olmak.
5Rektörlük (Bilgi İşlem Daire Başkanlığında
Görevlendirilmek Üzere)
SAYÖğr. Gör. (Uygulam alı Birim)51Personel Daire Başkanlığıhttps://personel.aksaray.edu.tr/Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans mezunu olup, bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.
6Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Anatomi Anabilim DalıSAYArş. Gör.61Tıp Fakültesi Dekanlığıhttps://tip.aksaray.edu.tr/Anatomi (tıp) alanında doktora yapıyor olmak.
7Veteriner Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Veterinerlik Doğum ve Jinekolojisi
Anabilim Dalı
SAYArş. Gör.61Veteriner Fakültesi Dekanlığıhttps://vet.aksaray.edu.tr/Veteriner Fakültesi mezunu ve ilgili anabilim dalında yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.