DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
REKLAM ALANI
25.11.2022
173
A+
A-
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü’nden:ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI
Üniversitemiz akademik birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23 ve 24.maddeleri, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi hükümleri çerçevesinde öğretim üyesi alınacaktır.

Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi Adaylarından; Başvuru Dosyasında İstenen Belgeler:
•          Başvuru dilekçesi (https://hacibayram.edu.tr/personel adresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan dilekçe),
•          Özgeçmiş,
•          Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi (yurtdışında alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen denklik belgesi(Onaylı)),
•          Yabancı dil belgesi,
•          Yayın listesi,
•          2 (iki) adet fotoğraf,
•          Kimlik fotokopisi,
•          Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hizmet takip programından (HİTAP) alınan hizmet belgesinden oluşan başvuru dosyası. (Üniversitemiz personelinin hizmet belgesi almasına gerek yoktur.)


DOÇENT Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:

1-         Başvuru Dosyasına Eklenecek Belgeler:
•          Doçentlik belgesi,
2-         Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Dosyası:
•          Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’ne uygunluk beyan formu (https://hacibayram.edu.tr/personel adresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan form)
•          İlgili form ekinde, söz konusu formda işaretlenerek sağlandığı beyan edilen ilgili kriter maddelerine ilişkin bilgi ve onaylı belge veya çıktılardan oluşan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri dosyası, (fiziki olarak dosya hazırlanacaktır.)
 
3-         Yayın Dosyası:
•          Adayların özgeçmiş, yayın listesi, doçentlik belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarının tamamına ait bilgi ve belgeleri içeren PDF formatında hazırlanmış olan, 4 (dört) adet flash bellek (ayrıca fiziki olarak dosya hazırlanmayacaktır) teslim edilecektir.

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ Kadrolarına Başvuracak Adaylar için:

1-         Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Dosyası:

•          Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’ne uygunluk beyan formu (https://hacibayram.edu.tr/personel adresindeki “Formlar” sekmesinde bulunan form)
•          İlgili form ekinde, söz konusu formda işaretlenerek sağlandığı beyan edilen ilgili kriter maddelerine ilişkin bilgi ve onaylı belge veya çıktılardan oluşan Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri dosyası, (fiziki olarak dosya hazırlanacaktır.)

2-         Yayın Dosyası:

•          Adayların özgeçmiş, yayın listesi, doktora belgesi, bilimsel çalışma ve yayınlarına ait bilgi ve belgeleri içeren PDF formatında hazırlanmış olan,4 (dört) adet flash bellek (ayrıca fiziki olarak dosya hazırlanmayacaktır) ilgili Dekanlık/Müdürlüğe teslim edilecektir.

Açıklamalar
1.         Başvurular, bu ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde alınacaktır.
2.         Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi’ne uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
3.         Doçent adayları Üniversitemiz Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na, doktor öğretim üyesi adayları ise ilgili dekanlık veya müdürlüğe başvurularını şahsen yapacaklardır.
4.         Doçent kadrosuna profesörler, doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve kadro unvanı doçent olanlar müracaat edemez.
5.         Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
6.         İlana ve sürece ilişkin bilgiler https://hacibayram.edu.tr/personel internet adresinde yayımlanacaktır.
7.         İdare gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını ve ilan edilen her pozisyonu iptal edebilir.
8.         Üniversitemizin ilan ve ilan takviminde iptal, değişiklik yapma hakkı saklıdır.
 

S.N.BİRİMBÖLÜMANABİLİM/ ANASANAT DALI/PRG.UNVANDERE
CE
ADETAÇIKLAMA

1

Edebiyat Fakültesi
Çağdaş Türk Lehçeleri ve EdebiyatlarıKuzey-Batı Türk Lehçeleri ve EdebiyatlarıDoktor Öğretim Üyesi
1

1
Kazak Halk Edebiyatı ve Destanları üzerine çalışmaları olmak.

2

Edebiyat Fakültesi

Arkeoloji
Protohistorya ve Ön Asya ArkeolojisiDoktor Öğretim Üyesi
1

1
Arkeoloji alanında doktor unvanına sahip olmak; Karadeniz arkeolojisi ve seramik gelenekleri konusunda çalışmaları olmak.

3

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İktisat

İktisat

Doçent

1

1
Mikro İktisat alanında doçent unvanına sahip olmak; sağlık ekonomisi, iş gücü piyasaları ve uygulamalı mikro iktisat alanlarında çalışmaları olmak.

4

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Sağlık Yönetimi

Sağlık Yönetimi

Doçent

1

1
İstatistik alanında doçent unvanına sahip olmak; sağlık istatistiği, tekrarlı ölçüm ve makine öğrenme modelleri konularında çalışmaları olmak.

5

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler

Uluslararası İlişkiler

Doktor Öğretim Üyesi

1

1
Uluslararası İlişkiler alanında doktor unvanına sahip olmak; siyaset psikolojisi, eleştirel jeopolitik, güvenlikleştirme ve Türk dış
politikası konularında çalışmaları olmak.

6

Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi

Tarih

Türkiye Cumhuriyeti Tarihi

Doktor Öğretim Üyesi

1

1
Yakın Çağ alanında doktor unvanına sahip olmak; savaş teknolojisi, Türk modernleşmesi, siyasi ve askeri istihbarat tarihi konularında çalışmaları olmak.


7


Gölbaşı Meslek Yüksekokulu


Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri


Turizm ve Otel İşletmeciliği


Doçent


1


1
Yönetim ve Strateji alanında doçent unvanına sahip olmak; işletmelerde güven, güvensizlik, adalet, eşitlik hassasiyeti ve duygu durumları üzerine çalışmaları olmak, yurt dışındaki eğitim kurumlarında ders vermiş olmak, işletme yöneticiliği tecrübesine sahip olmak.
REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.