DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 4 Öğretim Elemanı alıyor

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 4 Öğretim Elemanı alıyor
REKLAM ALANI
20.12.2022
214
A+
A-

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden
 

ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI

Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.

A) GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR:
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak şarttır.
2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin başvuru belgeleri ekinde muafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3- Adayların transkriptleri ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamasında aşağıdaki esaslara göre değerlendirilecektir:
– Transkriptlerde sadece dörtlük not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır. – Transkriptlerde sadece yüzlük not sistemi olması halinde yüzlük not kullanılacaktır.
– Transkriptlerde sadece beşlik not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.
– Transkriptte hem dörtlük hem yüzlük not sistemi olması halinde adayın mezun olduğu dönemde üniversitenin resmi not sistemi dörtlükse Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.
– Transkriptte hem beşlik hem yüzlük not sistemi olması halinde adayın mezun olduğu dönemde üniversitenin resmi not sistemi beşlikse Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.
4- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.
5- Devlet Yükseköğretim Kurumlarının Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır. Araştırma Görevlisi kadrolarına atamalar 2547 sayılı Kanunun ek-38 maddesi uyarınca 50/d statüsünde yapılır.
6- 14/03/2016 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarına kayıtlı olup 9/11/2018 tarihinden önce tezsiz yüksek lisans programlarından mezun olanların, meslek yüksekokullarının en az tezli yüksek lisans mezunu olmak şartı aranan öğretim görevlisi kadrolarına başvurularında, bu Yönetmeliğin 7’nci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkra hükümleri uygulanmaz. Tezsiz yüksek lisans mezunlarının öğretim görevlisi kadrosuna üç yıl süre ile ataması yapılır.
Bu kapsamda atananların atama süresi içerisinde alanlarıyla ilgili tezli yüksek lisans programlarını tamamlamaları şarttır. Süresi içinde alanlarıyla ilgili tezli yüksek lisans programlarını tamamlayamayanların yeniden ataması yapılmaz.
7- İlanda belirtilen alanda yüksek lisans yapıyor olmak ibaresi öğrenci belgesinde yer almıyorsa, aday tarafından yüksek lisans yaptığı enstitüden alınacak resmi yazı ile o alanda yüksek lisans yapıyor olduğunu belgelendirmesi gerekmektedir.

B) BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:
1- Başvurulan unvan, birim, bölüm, anabilim dalı ile ilan numarası ve iletişim bilgilerinin eksizsiz şekilde doldurulduğu Başvuru formu Üniversitemiz web sayfasından temin edilecektir. ( http://www.gibtu.edu.tr)
2- Özgeçmiş
3- ALES Belgesi (Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olan internet çıktısı )
4- Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi (Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olan internet çıktısı )
5- Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Başvuruda belgenin bir kamu kurumundan onaylı sureti veya karekodlu e-Devlet çıktısı)
6- Lisans Mezuniyet Transkripti (Başvuruda belgenin bir kamu kurumundan onaylı sureti veya karekodlu e-Devlet çıktısı )
7-Lisansüstü (İlana göre yüksek lisans ve/veya doktora) Öğrenci Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu başvuru tarihi itibarıyla alınmış öğrenci belgeleri ön değerlendirme aşamasında kabul edilir. e-Devlet harici öğrenci belgeleri, mutlaka Aslı veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olmalıdır.)
8- Nüfus Cüzdan fotokopisi
9- 1 (bir) adet vesikalık fotoğraf
10- İlan özel şartına bağlı olarak tecrübe belgesi isteniyorsa (Çalışılan işyerinden alınan, çalışılan alanı ve tarihleri gösterir belgeye Sosyal Güvenlik Kurumlarından alınacak belgenin de eklenmesi gerekmektedir.)

ÖNEMLİ NOTLAR
Başvurular şahsen veya posta ile yapılabilir. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar Başvuru yapılacak ilandaki ilgili birimlere ulaşması gerekmektedir. (Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.)
Onaylı istenen belgelerin, Noterden, e-Devletten alınmış barkotlu çıktı veya Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması gerekmektedir.
İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
Üniversitemiz web adresinde yayınlanacak duyurular tebligat niteliğinde olup, ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır. İdare uygun gördüğü takdirde ilan sürecinin her aşamasında iptal veya düzeltme yapılabilir.
Adaylar birden çok programa başvuramazlar. Birden fazlasına müracaat eden adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURU VE SINAV TAKVİMİ

İLK BAŞVURU TARİHİ20.12.2022
SON BAŞVURU TARİHİ03.01.2023
ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARININ İLAN TARİHİ10.01.2023
GİRİŞ SINAVI TARİHİ18.01.2023
GİRİŞ SINAVI SONUÇLARININ AÇIKLANACAĞI TARİH23.01.2023
ÖN DEĞERLENDİRME VE SINAV SONUÇLARININ
İLAN EDİLECEĞİ İNTERNET ADRESİ
http://www.gibtu.edu.tr
MÜRACAAT ADRESİGaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Beştepe Mah. 192090 Nolu Cad. 27010
Şahinbey/GAZİANTEP
İlan NoBirimiBölümüProgram/ABDUnvanıDer.AdetALESY.DilAçıklama
2022/3İslami İlimler
Fakültesi
Temel İslam
Bilimleri
İslam HukukuAraştırma
Görevlisi
617050İslam Hukuku alanında Yüksek Lisans yapıyor olmak.
2022/4Sağlık Bilimleri
Fakültesi
EbelikEbelikAraştırma
Görevlisi
617050Ebelik alanında Yüksek Lisans yapıyor olmak.
2022/5Sağlık Bilimleri FakültesiFizyoterapi ve RehabilitasyonFizyoterapi ve RehabilitasyonAraştırma Görevlisi617050Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında Yüksek Lisans yapıyor olmak.
2022/6Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluBilgisayar TeknolojisiBilgisayar ProgramcılığıÖğretim Görevlisi (Ders verecek)6170MuafBilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği veya Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümlerinin birinden Lisans Mezunu olmak. Bu alanların birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.

İlan Bilgileri

Paylaş :Yazdır 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.