TSO,Gürmin A.Ş.’yi Ziyaret Etti

Suluova Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclisi, Yeni Çeltek İşletmesini kiralayan Gürmin Enerji ve Madencilik A.Ş. Yeni Çeltek Linyit İşletmesinin şirket Sorumlu Müdürü Ramazan Cansever’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette TSO Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aksu, ilimiz bünyesine Gürmin Enerji ve Madencilik A.Ş gibi Enerji ve madencilik alanında büyük bir firmanın yatırımından dolayı Gürmin Enerji ve Madencilik A.Ş Yönetim kurulu başkanına, İşletme Müdürü Ramazan Cansever’in şahsında teşekkürlerini iletti.

Turgut Aksu konuşmasına, ilimiz ve özellikle ilçemize yapılacak olan tüm yatırımların başımızın tacı olduğu bu amaçla ilçemize gelen yatırımcılara ellerinden gelen her türlü yardımı ve desteği sağlayacaklarını dile getirdi.

İstihdam artırıcı yatırımlar yapılmasını ilçemiz açısından çok önemli olduğunu dile getiren Turgut Aksu, İstihdam artırırken işçi alımında Suluova ilçemizin tercih edilmesi ilçemiz açısından çok önemli olduğu, yapılan yatırımlarla ilçemizdeki işsizlik sorununu çözüleceğini, çözülen işsizlikle ilçemizin tekrar eski canlı günlerine döneceğini belirti.

Gürmin Enerji ve Madencilik A.Ş yeni çeltek sorumlu müdürü Ramazan Canseverise yaptığı konuşmasında, öncelikle Suluova Ticaret ve sanayi odası Başkanlığına tekrar seçilmelerinden dolayı Yön.Kur Bşk. Turgut Aksu, Meclis Başkanı Kenan Ayaz ve yönetim kurulu üyelerini kutladı.

Ziyaretlerinden dolayı çok memnun kaldıklarını belirten Ramazan Cansever,istihdam artırıcı önlemeler aldıklarında işçi alımında öncelikle Suluova’yı tercih edeceklerini dile getirerek, Yeni Çeltek Kömür işletmesini bölgenin en önemli linyit üretim merkezi yapmayı hedeflediklerini, bu anlamda yeni bir ocak girişinin yapıldığını, açılan ocak girişinin normal ocak girişi gibi olmayacağını ve içerisine iş makinelerinin rahatlıkla girip çıkabilen bir ocak girişi olacağını belirterek, “bizim gayemiz yeni çeltek havzasına ait kömür rezervini en iyi şekilde işlemek bunu yaparken de kalite ve iş güvenliğinden taviz vermeden en iyisini yapmak” dedi.

Ziyaret dilek ve temennilerle sona erdi.

35 Yıllığına redövans karşılığında Gürmin Enerji ve Madencilik A.Ş.'ye 1 Mayıs 2013 tarihi itibariyle devredilen Yeni Çeltek Linyit İşletmesinin şirket Sorumlu Müdürü Ramazan Cansever’e TSO yönetim kurulu Başkanı Turgut Aksu, Meclis Başkanı Kenan Ayaz ve Yönetim kurulu üyeleri Kenan Çolak, Adnan Öksüz, Murat Bayraktar ile birlikte nezaket ziyaretinde bulundular.

Kaynak: Yeni haber gazetesi/Murat Arslan

Yorum Ekle
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Diğer Gündem Haberlerimiz

Önceki Sonraki Sayfa: