Güreşçilerimizin Büyük Başarısı.

Suluovalı güreşçiler il seçmelerinde büyük bir başarı göstererek grup müsabakalarında 10 sıklette ilimizi temsilen yarışma hakkı elde ettiler.

Suluova Mahmut Demir spor salonunda önceki hafta yapılan Türkiye Güreş Eğitim Merkezi Seçmeleri neticesinde Amasya’da ki seçmelere katılma hakkı kazanan 30 sporcumuzdan 10’u sıkletlerinde başarı göstererek grup maçlarında ilimizi temsil etme hakkı kazandılar.

Bağrından Avrupa Dünya Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir gibi nice şampiyonlar çıkarak Suluova her zaman olduğu gibi yine güreş sporunda da söz sahibi olduğunu gösterdi.

Yapılan organizasyonlar ve güçlendirilen alt yapı ile güreşin yanı sıra birçok spor dalında büyük başarılar elde eden ilçemiz sporcuları, Amasya merkez ve ilçeleri arasında her zaman üst basamaklarda yer aldı.

Düzenlenen son güreş organizasyonunda yine büyük bir başarı gösteren öğrenci güreşçilerimiz önümüzdeki haftalarda yapılacak olan grup maçlarında ilçe ve ilimizi temsil edecekler.

Amasya’da yapılan Türkiye Güreş Eğitim Merkezi Seçmeleri müsabakalarında sıkletlerinde ilk sırada yer alan sporcularımız şunlardır:

1-Berkan Özcan-Cumhuriyet Ortaokulu,
2-Orkun Özzengin-Cumhuriyet Ortaokulu,
3-Behtullah Onur-Şehit A. Korkmaz Ortaokulu,
4-Mert Büyükaslan-Cumhuriyet Ortaokulu,
5-Kamil Kaygusuz-Şehit A.Korkmaz Ortaokulu,
6-İbrahim Berk Çınar-Gazi Ortaokulu,
7-Mehmet Ceylan-İmam Hatip Ortaokulu,
8-Necmettin Yiğit-İmam Hatip Ortaokulu,
9-Emre Can Ertürk-Şeker Ortaokulu,
10-Mahmut Uysal-İmam Hatip Ortaokulu,

Müsabakalara katılan tüm öğrencileri tebrik eden Suluova Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Aziz Durgun, katkıları dolayısıyla İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte tüm okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Kaynak: Yeni haber gazetesi

 

Yorum Ekle
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Diğer Spor Haberlerimiz

Önceki Sonraki Sayfa: