DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
REKLAM ALANI
09.11.2022
199
A+
A-

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz akademik birimlerine, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan “2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu” ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğin” ilgili maddeleri uyarınca belirli süreli statüde 2 (iki) adet Profesör, 4 (dört) adet Doçent ve 4 (dört) adet Dr. Öğretim Üyesi ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” ilgili maddeleri uyarınca 2 (iki) adet Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 12 (on iki) adet öğretim elemanı alınacaktır.

Söz konusu kadrolara başvuracak adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesindeki genel şartları ve ilan edilen özel şartları taşımaları halinde başvuru dilekçesi ve istenen evraklarla birlikte Melikşah Mahallesi Beyşehir Caddesi No: 9 Meram /KONYA adresinde bulunan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta (kargo) ile süresi içinde başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 (on beş) gündür. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Adaylarda aranacak nitelikler aşağıdaki tablolarda verilmiştir:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI İLANI

FakültesiBölümüUnvanıAdediUzmanlık Alanı/AçıklamaMühendislik ve Mimarlık Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)Dr. Öğretim Üyesi1Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği alanlarından birinde yapmış olmak. Bu konularda çalışmaları bulunmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)Profesör1Doçentliğini veya Profesörlüğünü Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanlarından birinde almış olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
Doçent1Doktorasını Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisli alanında yapmış olmak, Doçentliğini bu alanlardan birinden almış olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
Endüstri Mühendisliği (İngilizce)Profesör1Doktorasını ve Doçentliğini Endüstri Mühendisliği alanında almış olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak
Doçent1Doktorasını veya Doçentliğini Endüstri Mühendisliği alanında almış olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak
Gıda Mühendisliği (İngilizce)Doçent1Doçentliğini Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında almış olmak. Biyoaktif bileşikler ve probiyotiklerin enkapsülasyonu konusunda ve temel işlemler alanlarında çalışmalar yapmış olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak

İç Mimarlık
Dr. Öğretim Üyesi
1
Mimarlık Bölümü lisans mezunu olmak. Yüksek lisans ve Doktorasını/sanatta yeterliliğini bu alanda almış olmak, Bilgisayar destekli mukarnas tasarımı konusunda çalışmaları bulunmak.
Sosyal ve Beşerî Bilimler FakültesiPsikolojiDoçent1Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Doçent unvanı almış olmak. Sistematik aile terapileri alanında deneyimli; bilişsel davranışçı terapileri uygulaması ve erken dönem uyumsuz şemalar konularında çalışmaları bulunmak.
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce)Dr. Öğretim Üyesi1Doktorasını İşletme alanında yapmış olmak. E-Ticaret, pazarlama yönetimi, marka ve blockchain konularında çalışmaları bulunmak, İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
Yönetim Bilişim
Sistemleri (İngilizce)
Dr. Öğretim Üyesi1Doktorasını İşletme veya Yönetim Bilişim Sistemleri alanında yapmış olmak. Bu alanda çalışmaları bulunmak İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.


Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylardan istenecek belgeler:
1- Başvuru Dilekçesi (hangi kadroya başvuru yaptıklarını ve açık iletişim adreslerini gösteren ıslak imzalı dilekçe)
(https://personel.gidatarim.edu.tr/form)
2- Özgeçmişi (YÖK formatında)
3- İlanda yer alan kadro durumuna göre uzmanlık durumlarını gösterir belgelerin (Doktora/Doçentlik/Profesörlük) aslı veya noter onaylı sureti. (asılları elden ibra edilmesi halinde aslı idarece görülüp fotokopi alınabilir)
4- Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denklik onay belgesi
5- Nüfus Cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı fotokopisi
6- Vesikalık fotoğraf (1 adet)
7- Adli Sicil Belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir)
8- Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bünyesindeki bölümlere başvuru yapacak adayların “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin” 8’inci maddesi uyarınca, İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olunduğunu belgelendirmeleri (YDS-YÖKDİL en az 80 puan veya eş değeri) gerekir.
9- 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu uyarınca hazırlanan KGTÜ-Akademik Personel Adayı Aydınlatma Metni ve KGTÜ-Akademik Personel Adayı Açık Rıza metninin (https://www.gidatarim.edu.tr/kvk) linkinden elde edilen imzalı hali
10- Adaylar, uzmanlık alanıyla ilgili bilimsel yayınları ile bunlara yapılan atıfları, H faktörü değerini, kongre ve konferans tebliğlerini, eğitim-öğretim faaliyetlerini, araştırma eserlerinin açıkça belirtildiği başvuru dosyasından profesör kadrosu için 6 adet, doçent ve doktor öğretim üyesi kadrosu başvuruları için 4 adet (CD/USB halinde) dosyayla birlikte 1 adet fiziki başvuru dosyasını elden ya da posta ile teslim etmeleri gerekmektedir.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.