DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya 0°C
Yoğun Kar Yağışlı

Suluova MEM, “2023 Eğitim Vizyonu” Hedefine 18 Proje ile Hazırlanıyor.

Suluova MEM, “2023 Eğitim Vizyonu” Hedefine 18 Proje ile Hazırlanıyor.
REKLAM ALANI
12.11.2019
274
A+
A-

Suluova MEM, “2023 Eğitim Vizyonu” Hedefine 18 Proje ile Hazırlanıyor.

-Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığının “2023 Eğitim Vizyonu” hedefleri doğrultusunda, ilçemizdeki 2019-2020 eğitim öğretim dönemi boyunca “Mutlu Çocuklar, Güçlü Suluova ve Güçlü Türkiye” sloganıyla 13 Yerel, 3 AB ve 2 Kalkınma Ajansı projelerini hayata geçirerek, ilçe genelindeki tüm idareci ve öğretmenlerimizle birlikte 2023’e yani geleceğe hazırlanacak.

Belediye Kültür Merkezinde ki tanıtım programında projeler dolayısıyla büyük bir heyecan ve mutluluk yaşadığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu burada yaptığı konuşmasında, Eğitim-öğretimin sabır, emek, samimiyet ve fedakarlık isteyen uzun soluklu bir süreç olduğunu, bu konudaki ilerlemenin yol haritasını ifade eden 2023 Eğitim Vizyonu’nun; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmek olduğunu, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin 2023 eğitim vizyon belgesinde belirtilen hedeflerle yarınlara hazırlanmasında öğretmenlere, okul idarecilerine ve eğitim camiasına önemli sorumluklar düştüğünü, çünkü bizim Suluova’nın yarınlarına dair umut ve hayalleri olduğunu söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanarak hayata geçirilen “2023 Eğitim Vizyonu” hedefleri doğrultusunda 2019-2020 eğitim öğretim dönemi boyunca ilçede 13 Yerel, 3 AB ve 2 Kalkınma Ajansı projesi uygulayacaklarını, bin bir emekle hazırlanan bu projelerde Suluova’nın geleceği adına en güzel umutların var olduğunu, yarınlara büyük bir inanç ve gayretle yürümek kararlılığı içerisinde olduklarını, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak “Mutlu Çocuklar, Güçlü Suluova ve Güçlü Türkiye” adına Vizyon Projelerle, tüm idareci ve öğretmenlerle birlikte 2023’e yani geleceğe hazırlanmak adına kolları sıvadıklarını kaydetti.

“Mutlu Çocuklar, Güçlü Suluova ve Güçlü Türkiye” için her zamankinden daha çok çalışmaları gerektiğinin farkında olduklarını ifade eden Ahmet Davu, “Ülkemizin ve milletimizin aydınlık yarınları için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak elbette hepimizin müşterek vazifesidir. Ancak bu süreçte toplumun her bireyinin, eğitimi bir millet ödevi olarak kabul edip; umut ve hevesle, bütün yapabildikleri ve katkı sağlayabildikleriyle eğitimcilerin yanında olmaları hepimize büyük güç ve motivasyon kaynağı olacaktır.” dedi.

Özellikle Vizyon Suluova Projesi’nin çok kıymetli ve özel bir proje olduğunu belirterek hazırlanan birbirinden değerli projeler için emeği geçenleri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü İlker Kösterelioğlu ise konuşmasında, “Herkesin bir vizyonu olmalıdır. Milli Eğitim camiamızın da bir vizyonu olmalı ve daha da önemlisi ise herkesin ortak bir vizyonda buluşmasıdır. Sayın Bakanımız eğitsel acıdan 2023 Vizyonu olarak önümüze koymuş bulunmaktadırlar. Yapılan bu çalışmaların her biri birer mihenk taşıdır. Bizim gitmemiz gereken yönü gösteren bir yol haritasıdır. Yapılan bütün çalışmalar neticesinde bir çocuğumuzun hayatına dokunabilirsek başarılı olmuşuz demektir. Bu anlamda değerlere değer katan herkese teşekkür ediyorum” diye kaydetti.

Eğitimde ve tüm modern işletmelerde de “ölçemezseniz yönetemezsiniz” diye altın bir kuralın var olduğunun altını çizerek eğitimin zor ve ciddi bir iş olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Fatih Üçok da bir konuşma yaparak; 1995 Yılında başladığı eğitim hayatında 23 yıl çeşitli görevlerde bulunduğunu, şu anda ise eğitimci bir Belediye Başkanı olarak Suluova ilçesine ve halkına hizmet etme şerefine nail olduğunu, 1995 yılında göreve başladığı yıllarda ilçede ikili öğretimden sobalı okullara kadar eğitimin büyük sorunları bulunduğunu, 2002 yılından itibaren ise hükümet bütçesinin önemli bir bölümünü ayırarak eğitimin alt yapısını güçlendirilmesi ve eğitimin kolaylaştırılması adına çok önemli hizmet ve yatırımlar yapıldığını, eğitime ve öğrencilere yapılan tüm yatırımlara rağmen arzu edilen ve de istenilen bireyin yetiştirilemediğini, aslında okulların öğrencilere temel yaklaşımının çocuğun kendisini bilmesi ve tanıması üzerine olması gerektiğini düşündüğünü, mizaç ve kabiliyet tanıma eksenli bir yaklaşıma ihtiyacın olduğunu, ancak bugüne kadar tüm okulları akademik olarak yarıştırmaya çalışıldığını, ama istenilen sonuçları alamadıklarını, aslında bu yöntemin yanlış olduğunu ve asıl yapılması gerekenin çocukların kendilerini keşfetmelerini sağlamak olduğunu, öğrenme yolculuğunda en önemli aktörün ise öğretmen olduğunu, öğretmenin de bu noktada çocuğa rehberlik yapması gerektiğini, çocuğun olabileceğinin en iyisinin olma fırsatının yerinin okul olduğunu, ama maalesef akademik başarı için koşturmaktan çocukların yeteneklerini keşfetmek ve kendilerini tanımasına fırsat verilmediğini, ayrıca önceki yıllarda çocukların yeteneklerini keşfetmeleri ve kendilerini tanımasına fırsat verilmesi adına yeterli imkan ve fiziki koşullarının olmadığını, oysa yeni dönemde bu koşulların sağlandığını, bu noktada öğretmene büyük görevler düştüğünü, öğretmenlerin çocukların ruhuna dokunabilir ve içindeki merakı tetikleyebilirlerse cesaretlerinin yeşerebileceğini de ve çocuklarda ki tutkuyu ortaya çıkarabileceklerini, çünkü zekadan daha değerli olanın aslında tutku olduğunu, tutkulu, heyecanlı ve kendisini keşfeden çocuklar için her türlü ortamı hazırlamak için yerel yöneticilere büyük sorumluluk düştüğünü, eğitimci bir belediye başkanı olarak bu doğrultuda kültür merkezi ve gençlik merkezleri açtıklarını, çocukların bu yerlerde kendilerini ve yeteneklerini geliştirebileceklerine imkan ve fırsat tanıdıklarını kaydetti.

Projeler dolayısıyla emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz’da programda yaptığı konuşmasında; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bu eğitim döneminde eğitimimize, toplumumuza ve ilçemize sunacağı proje ve de hizmetler oldukça önemli konuları içermekte olup, özellikle “Vizyon Suluova Projesi” hem hedef koyma, hem eğitimde kaliteyi arttırma, hem daha iyi ve güzeli için rekabet etme acısından çok daha önemli bir projedir. Diğer projelerde birbirinden değerli ve ihtiyaç projelerdir. Eğitimin dört duvar dışına taşması için toplumun her kesimde belli hedeflere ulaşmak için eğitim-öğretim çok önemli bir araçtır. Bunu değerli öğretmenlerimiz sayesinde gerçekleştireceğiz. Bu projelere sahip çıkıp, canla-başla çalışarak başarılı çalışmalar ortaya koyacaklarına inanıyorum. Projelerde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Türkmen tarafından 2019-2020 eğitim öğretim döneminde ilçede uygulanacak olan 18 Projenin(Suluova Okuyor Projesi, Trafik Öncesi Eğitim Okul Öncesi Eğitim ile Başlar Projesi, Yalnız Değilsiniz Projesi, Bu Sınavda Güven Var Öğretmen “Siz“siniz Projesi, Öğretmenim Çaya Geliyor Projesi, Güçlü Çocuklar Güçlü Yarınlar Projesi, TÜBİTAK Bilim Fuarları Projesi, Sıfır Atık Projesi, Suluova Geleceği Kodluyor Projesi, Suluova 100. Yıl Çocuk Festivali Projesi, Çevre Ekseninde Şehirlerimiz Eşleşiyor Projesi, Engelleri Mesleki Eğitimle Aşıyoruz Projesi, Yetişkin Engellilerin Anahtar Yeterlilikle İstihdamı Projesi, Fatih MTAL Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Atölyesinin Modernizesi; Eğitim Kalitesi ve Hayvancılığın Geliştirilmesi Projesi ve Vizyon Suluova Projesi) tanıtımı slayt sunumlar eşliğinde gerçekleştirildi.

Program sonunda katılanlara kokteyl verilen tanıtım toplantısına, Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz, Belediye Başkanı Fatih Üçok, İl Milli Eğitim Müdürü İlker Kösterelioğlu, MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Fadime Seyrekoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Zafer Türkmen, Levent Kılıç, Talat Keskin ve Muhsin Yıldız, kurum, kuruluş temsilcileri, proje ekibi, okul idareci ve öğretmenleri ile okul aile birliği üyeleri katıldı.

Kaynak : AA-Suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.