DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

SULUOVAİCRA DAİRESİ

SULUOVAİCRA DAİRESİ
REKLAM ALANI
13.10.2022
165
A+
A-

T.C.
SULUOVAİCRA DAİRESİ
2019/73 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İl, Merkez İlçe, YENİDOĞAN Mahalle/Köy, 487 Ada, 7 Parsel, Suluova Merkez Yenidoğan Mahallesinde bulunan 487 ada 7 parsel nolu taşınmaz üzerinde ekonomik anlamda herhangi bir tarımsal faaliyetin olmadığı görülmüştür.
Söz konusu taşınmaz Suluova Belediyesine ait her türlü hizmeti (su, yol ,elektirik, çöp, aydınlatma vs.) almaktadır.Parselin yer aldığı çevrede yapılaşmaların olduğu (ev vb.) görülmüştür.Tapuda Tarla vasfında 2.065,10 m2 olan 487 ada 7 parsel nolu taşınmaz her ne kadar cins değişikliğine gidilmediyse de gerek çevresindeki yapılaşmalar gerek taşınmazın mevcut durumu vekullanımı itibariyle tarla olarak değerlendirilmesi durumun da taşınmazın gerçek değerinin çok altında bir değerin ortaya çıkacağı sebebiyle zirai gelir metoduna göre arazi değeri hesaplanmamıştır. Suluova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 01.03.2019 tarih ve 574 sayılı yazısında 487 ada 7 parselin Onamlı Şehir İmar Planı G35 a 18b 1d imar paftalarında yer aldığı ,yaklaşık 1.087,00 m2 si yola geri kalan kısmın tamamının imar planı dışına isabet etmektedir şeklinde belirtilmiştir.
Adresi : Amasya İli, Suluova İlçesi, Yenidoğan Mah., 487 Ada, 7 Parsel Suluova / AMASYA
Yüzölçümü : 2.065,10 m2, Arsa Payı :TAM, İmar Durumu : Yok , KDV Oranı : %18
Kıymeti : 350.969,35 TL Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/12/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : SULUOVA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BORSA MAH. ATATÜRK BUL. NO: 213 AMASYA/SULUOVA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/73 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.