DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Taşınmaz mal satışı yapılacak

Taşınmaz mal satışı yapılacak
REKLAM ALANI
26.11.2022
186
A+
A-

T.C.
ARDAHAN İL ÖZEL İDARESİ
1- Ardahan İli, Merkez İlçesi, Yalnızçam Köyü, 101 ada 173 nolu Otel, tefrişatlar ve parseli 07.12.2022 tarihinde Çarşamba günü saat 10:00 ‘da 2886 sayılı Kanunun 36. maddesi kapsamında İl Encümenince Kapalı Teklif Usulü ile satışı yapılmak üzere ihaleye çıkartılmıştır.
2- Aşağıda satışı yapılacak taşınmaz ve taşınırların Muhammen bedel ve geçici teminat bedelleri belirtilmiş olup, muhammen bedel KDV hariç hesaplanmıştır.

SIRA
NO
ADAPARSELYÜZÖLÇÜMÜ (m2)MEVKİİCİNSİ
 
MUHAMMEN
BEDELİ (TL)
GEÇİCİ
TEMİNAT (TL)
11011735.439,17ÇeşnarAltı Katlı Otel ve Arsası28.666.303,70 859.989,11

3- İhaleye ait şartname mesai saatleri içerisinde 07/12/2022 saat 10:00’ kadar, Kaptanpaşa Mah. Hamam Sok. 2/B, Kat:5 Merkez/ARDAHAN ‘da bulunan  İl Özel İdaresi, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden görülebilir ve ücretsiz temin edilebilir. İhaleye katılacak olanlar şartname satın almak zorundadır.
4- İsteklilerde aranan şartlar ve belgeler;

 1. Gerçek Kişilerde, T.C. vatandaşı olmak;
 1. Nüfus Cüzdanı sureti (TC Kimlik No Olacak)
 2. Noter Tasdikli İmza Beyannamesi
 3. Kanuni İkametgah Belgesi
 4. Türkiye de tebligat için adres beyanı (varsa telefon numarası, mail adresi vb.)
 5. Geçici teminata ait alındı belgesi veya Süresiz Banka Teminat Mektubu
 6. Vekaleten iştirak edeceklerin noter tasdikli vekaletname ve imza beyannamesi
 7. Her sayfası imzalanmış şartname
 8. Tüzel Kişilerde;
 1. Türkiye de tebligat için adres beyanı(varsa telefon numarası)
 2. Tüzel kişiliğin idare merkezinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından veya benzeri makamından son 1 (bir) yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna ve faliyette olduğuna dair belge (Aslı veya noter onaylı)
 3. Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanmış sözleşmesi ve imza sirküleri
 4. Tüzel Kişilik adına ihaleye girmeye yetkili olduklarına dair yetkili karar organlarından alınan yetki belgesi
 5. Geçici teminata ait alındı belgesi veya  Süresiz Banka Teminat Mektubu
 6. Vekaleten iştirak edeceklerin noter tasdikli vekaletname ve imza beyannamesi
 7. Her sayfası imzalanmış şartname
 8. Ortak Girişimcilerden;
 1. Ortak Girişimi oluşturan gerçek veya tüzel kişilerden her birine ait (A) ve (B) bentlerinde istenilen belgeler
 2. Ortaklık durum belgesi (  Noter Tasdikli)
 3. Vekaleten iştirak edeceklerin noter tasdikli vekaletname ve imza beyannamesi
 4. Her sayfası imzalanmış şartname, (Geçici teminat ortak girişimcilerden biri tarafından yatırılacaktır)
 1. İhaleye katılacak tüm katılımcılar İhalelerden yasaklı olmadığını beyan edeceği beyannameyi istenilen belgelerin arasında sunmaları gerekmektedir. Şartnamenin Özel Hükümler başlığı altında Oteli, arsasını ve tefrişatları mevcut hali ile aldığını beyan edecekleri şartname tüm sayfaları imzalı olarak ihale komisyonuna teslim edilecektir.
 2. Kapalı Teklif Usulü ile yapılacak olan ihaleye iştirak edecek Gerçek Kişiler, Tüzel Kişeler ve Ortak Girişimciler 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 37, 38, 39 ve 40’ıncı maddelerde yazılı olan hususlar dahilinde istenen bilgi ve belgeleri teklif mektupları ile birlikte teslim etmek zorundadır. İç zarfta verilecek teklif mektubunda belirtilecek meblağ, rakam ve yazı ile okunaklı bir şekilde (silinti, kazıntı, daksil olmayacak) yazılacaktır. 2886 Sayılı Kanun’un 6. Maddesinde belirtilenler ihaleye katılamayacaktır.

5- Geçici teminat Ardahan İl Özel İdaresi T.C. Ziraat Bankası TR73 0001 0001 4926 4726 7850 05 Hesabına yatırılacaktır. (Hazine Bonosu, Devlet Tahvili veya Bankalarca süresiz ve limit içi verilmiş teminat mektupları geçici teminat olarak kabul edilir.)
6- İhale kararının onaylanıp ihaleyi kazanan alıcıya tebliğ edildikten sonra, 15 gün içinde T.C. Ziraat Bankası TR73 0001 0001 4926 4726 7850 05 hesabına peşin ödenecektir.
7- Satıştan doğacak her türlü vergi, resim, harç, KDV vb. giderler alıcıya aittir.
8- İhaleye katılacak olanlar istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde Şartnamenin 7. Maddesine göre İhale Komisyon Başkanlığına 07/12/2022 tarih ve saat 10:00 ‘a kadar teslim etmek zorundadır. (Adres:Karagöl Mahallesi, Kazım Karabekir Cad. Bina 12/A Merkez/ARDAHAN İl Genel Meclis Binası Zemin Kat)
9- Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır, Telgraf, Faks ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
10- Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

İLAN OLUNUR

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.