DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Taşıt tanıma ile akaryakıt satın alınacaktır

Taşıt tanıma ile akaryakıt satın alınacaktır
REKLAM ALANI
31.10.2022
160
A+
A-

2023 YILI TAŞIT TANIMA İLE AKARYAKIT ALIMI İŞİ
DARICA BELEDİYESİ MAKİNA İKMAL BAKIM VE ONARIM MÜDÜRLÜĞÜ

2023 Yılı Taşıt Tanıma İle Akaryakıt Alımı İşi mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İKN:2022/1124295
1-İdarenin
a) Adı:DARICA BELEDİYESİ MAKİNA İKMAL BAKIM VE ONARIM MÜDÜRLÜĞÜ
b) Adresi:Fevzi Çakmak Mahallesi Cengiz Topel Cad. No:9 Kat:3 (Adnan Menderes Kültür Merkezi Ek Hizmet Binası) 41700 DARICA/KOCAELİ
c) Telefon ve faks numarası:4447441 – 2627455950
ç) İhale dokümanının görülebileceği ve e-imza kullanılarak indirilebileceği internet sayfası:https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2-İhale konusu mal alımın

a) Adı:2023 Yılı Taşıt Tanıma İle Akaryakıt Alımı İşi
b) Niteliği, türü ve miktarı:13.000 Litre Kurşunsuz Benzin (95 oktan), 12.000 Litre Motorin (Diğer -Euro Diesel), 700.000 Litre Motorin Alımı
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
c) Yapılacağı/teslim edileceği yer:Yüklenici, ihtiyaç kalemlerinden 700.000 litre Motorini tankerle 01.01.2023-31.12.2023 tarihleri arasında idarenin ihtiyacına göre istenilen zaman ve miktarda peyderpey şeklinde olmak üzere, 370.000 litresini Darıca Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü Akaryakıt deposuna (adres: Bağlarbaşı Mahallesi Körfez caddesi No: 32 Darıca/KOCAELİ), 330.000 Litresini ise Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi Akaryakıt deposuna (Adres: Osmangazi Mah. İlhan Sk. No:2 Darıca/KOCAELİ) teslimini yapacaktır. Ayrıca, taşıt tanıma sistemine sahip istasyonlardan Belediye hizmet araçlarına taşıt tanıma sistemi ile teknik şartnamede belirtilen şekilde pompa teslimi yapılacaktır.
ç) Süresi/teslim tarihi:Yüklenici, ihtiyaç kalemlerinden 700.000 Litre Motorini tankerle 01.01.2023-31.12.2023 tarihleri arasında idarenin ihtiyacına göre istenilen zaman ve miktarda peyderpey şeklinde olmak üzere, 370.000 Litresini Darıca Belediyesi Şantiye Akaryakıt deposuna(adres: Bağlarbaşı Mahallesi Körfez caddesi No: 32 Darıca/KOCAELİ), 330.000 Litresini ise Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi Akaryakıt deposuna (Adres: Osmangazi Mah. İlhan Sk. No:2 Darıca/KOCAELİ) teslimini yapacaktır. Ayrıca, taşıt tanıma sistemine sahip istasyonlardan Belediye hizmet araçlarına taşıt tanıma sistemi ile teknik şartnamede belirtilen şekilde pompa teslimi yapılacaktır. Alınacak akaryakıt ürünleri teslimatı İdarenin Yüklenicinin EKAP veya e-mail adresine almak istediği miktarı bildirmesi yüklenicinin bu siparişe istinaden ürünleri 1 (Bir) takvim günü (24 Saat) içerisinde 08:30 – 17:30 saatleri arasında Darıca Belediyesi Şantiye Akaryakıt deposu ile Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesi akaryakıt deposuna teslim etmesi ile olacaktır. Ayrıca, taşıt tanıma sistemine sahip istasyonlardan Belediye hizmet araçlarına taşıt tanıma sistemi ile teknik şartnamede belirtilen şekilde pompa teslimi yapılacaktır.
d) İşe başlama tarihi:01.01.2023 tarihinde işe başlanacaktır.

3-İhalenin

a) İhale (son teklif verme) tarih ve saati:29.11.2022 – 10:00
b) İhale komisyonunun toplantı yeri (e-tekliflerin açılacağı adres):Fevzi Çakmak Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:9 Kat:3 İhale Toplantı Salonu Adnan Menderes Kültür Merkezi Darıca/KOCAELİ

4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.
4.1.1.3. İhale konusu malın satış faaliyetinin yerine getirilebilmesi için ilgili mevzuat gereğince alınması zorunlu izin, ruhsat veya faaliyet belgesi veya belgelerine ilişkin bilgiler:
1-) İhale tarihi itibariyle geçerli olacak ve sözleşme süresi boyunca da geçerliliğini muhafaza edecek şekilde olmak üzere:
    a- İstekli bir akaryakıt ve dağıtım pazarlama kuruluşu ise, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından verilmiş ve iş bitim tarihine kadar geçerliliği olan teklif sahibinin akaryakıt ve dağıtım pazarlama kuruluşu olduğunu gösteren belge,
    b- İstekli bir akaryakıt ve dağıtım pazarlama kuruluşunun bayisi ise, teklif sahibinin bayisi olduğu kuruluşdan verilmiş ve iş bitim tarihine kadar geçerliliği olan Akaryakıt ve Dağıtım Pazarlama Kuruluşunun Bayisi olduğuna dair bayilik yazısı ve bayilik sözleşmesini,
    c- İstekliye enerji piyasası düzenleme kurumundan bayilik yapmak üzere verilmiş ve iş bitim tarihine kadar geçerliliği olan istasyonlu bayilik belgesini, 
Bu belgelere ait bilgileri Yeterlik Bilgileri Tablosunda beyan edecekelerdir.
2-) İsteklinin, bayilik faaliyetinin bağlı bulunduğu ilgili Belediye Başkanlığından alınmış olan İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı belgesi Yeterlik Bilgileri Tablosunda beyan edecekelerdir.
3-) 7 gün 24 saat kullanıma açık olacak şekilde,  olağanüstü haller ve vb. durumlar doğrultusunda, akaryakıt tedarikini kesintisiz sağlamak amacıyla, istekli; ülke sınırları içerisinde otomatik yakıt alma sistemine sahip faal istasyonları veya anlaşmalı istasyonları olduğunu gösteren bayi listesini Yeterlik Bilgileri Tablosunda beyan edecekelerdir. (Türkiye genelinde en az 400 adet, Kocaeli İli Darıca ilçesi sınırları içerisinde ise en az 1 adet akaryakıt dağıtım istasyonu olan ana dağıtıcısı veya bayisi olmalıdır.)

4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren bilgiler;
4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır.
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat bilgileri.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.
4.1.6 Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir veya noter tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belgeye ilişkin bilgiler,

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.
4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
4.3.1. İş deneyimini gösteren belgelere ilişkin bilgiler:
Son beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında kesin kabul işlemleri tamamlanan ve teklif edilen bedelin % 20 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgelere veya teknolojik ürün deneyim belgesine ait bilgiler.
4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:
4.4.1.
Kamu Kurum ve Kuruluşlarına veya Özel Sektöre gerçekleştirilmiş Akaryakıt ürünleri satışları benzer iş olarak kabul edilecektir.

5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. İhale yerli ve yabancı tüm isteklilere açıktır.

7. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

9. İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekli ile birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.

10. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

11. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

12. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

13. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 60 (Altmış) takvim günüdür.

14.Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

15. Diğer hususlar:
Teklif fiyatı ihale komisyonu tarafından aşırı düşük olarak tespit edilen isteklilerden Kanunun 38 inci maddesine göre açıklama istenecektir.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.