DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Yabancı Diller Bölümü Öğretim Görevlisi alım ilanı

Yabancı Diller Bölümü Öğretim Görevlisi alım ilanı
REKLAM ALANI
15.11.2022
276
A+
A-

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Rektörlüğünden >>

Üniversitemiz Birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 31. maddesi ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddeleri uyarınca unvanı ve nitelikleri belirtilen kadroya Öğretim Görevlisi alınacaktır. (Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmaması ve Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)

GENEL ŞARTLAR
Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’den en az 70, yabancı dille eğitim yapan bölümlerde Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir merkezi yabancı dil sınavdan en az 85 veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak, tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:
1.         Özgeçmiş
2.         Dilekçe
3.         1 Adet Fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
4.         Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
5.         Lisans/Lisansüstü/Doktora Diploma fotokopisi
6.         Resmi Transkript (Lisans Eğitimi ile ilgili)
7.         Yabancı Dil Belgesi
8.         ALES Belgesi
9.         Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge

 BAŞVURU VE SINAV TAKVİMİ
İLK BAŞVURU TARİHİ    : 15.11.2022
SON BAŞVURU TARİHİ   : 29.11.2022
ÖN DEĞERLENDİRME TARİHİ: 30.11.2022
GİRİŞ SINAV GİRİŞ TARİHİ: 02.12.2022
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ: 06.12.2022
Not: İnternet üzerinden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 
BAŞVURU ADRESİ:
Ataşehir Yerleşkesi: Kerem Aydınlar Kampüsü Yabancı Diller Bölümü
İçerenköy Mah. Kayışdağı Cad. No:32 Ataşehir/İSTANBUL Tel : (216) 500 43 26
 

Unvanıİlanın Çıkacağı
Birim
Bölüm/Anabilim Dalı/ProgramKadro SayısıBaşvuru ŞekliSonuçların Açıklanacağı
İnternet Adresi
Başvuru Yeriİlan Özel Şart
Öğr. Gör.RektörlükYabancı Diller Bölümü8Şahsen/Postawww.acibadem.edu.trYabancı Diller Bölümü İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngilizce Dilbilimi, İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümlerinin birinden lisans derecesine sahip olmak,Tezli yüksek lisans mezunu olmak,Lisans eğitiminden sonra belgelendirmek kaydıyla en az 3 yıl yüksek öğretim kurumunda çalışma deneyimi olmak.
Öğr. Gör.RektörlükYabancı Diller Bölümü1Şahsen/Postawww.acibadem.edu.trYabancı Diller Bölümü Eğitim Fakültelerinin Yabancı Dil Eğitimi Programlarından veya Fen Edebiyat Fakültelerinin Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümlerinden birinden lisans derecesine sahip olmak,İngiliz Dili Eğitimi alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak,Lisans eğitiminden sonra belgelendirmek kaydıyla en az 3 yıl yüksek öğretim kurumunda çalışma deneyimi olmak.

İlgililere duyurulur.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.