DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Boğaziçi Üniversitesi 21 Sözleşmeli Personel alacak

Boğaziçi Üniversitesi 21 Sözleşmeli Personel alacak
REKLAM ALANI
22.11.2022
306
A+
A-

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden:
657/4-B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06.06.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2 nci maddesinin (c) bendi çerçevesinde; Üniversitemiz birimlerinde 2022 KPSS (B) grubundan istihdam edilmek üzere, aşağıdaki tabloda belirtilen pozisyonlara toplam 21 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONELİN 

İLAN NOUNVANIMEZUNİYET DURUMU/ KPSS PUAN
TÜRÜ
ADETİARANAN NİTELİKLERİ
Başvuru No:1Büro PersoneliLisans P31*  Yükseköğretim  Kurumlarının  Türk  Dili  ve  Edebiyatı lisans programından mezun olmak.
* Adobe Indesign CC Eğitim Sertifikasına sahip olmak. * Dijital Yayın Hazırlama Eğitim Sertifikasına sahip olmak.
*  Yazarlık  Eğitimi  ve  Editörlük  Eğitim  Sertifikalarına sahip olmak.
* E-Kitap Hazırlama ve Yayınlama Eğitim Sertifikasına sahip olmak.
Başvuru No:2Büro PersoneliLisans P31*  Yükseköğretim  Kurumlarının  Radyo,  Televizyon  ve Sinema lisans programından mezun olmak.
* Adobe Indesign CC Eğitim Sertifikasına sahip olmak.
* Canlı Video Çekimi Eğitim Sertifikasına sahip olmak.
* Kurgu ve Montaj Eğitim Sertifikasına sahip olmak. * Video   Çekim   Teknikleri   Eğitim   Sertifikasına   sahip olmak.
* En az 5 yıl tecrübeli olmak.
Başvuru No:3MühendisLisans P32*  Yükseköğretim  Kurumlarının  Bilgisayar  Mühendisliği,
Yazılım  Mühendisliği  lisans  programlarından  birinden mezun olmak.
Başvuru No:4MühendisLisans P32*  Yükseköğretim  Kurumlarının  Elektrik  Mühendisliği, Elektrik  ve  Elektronik  Mühendisliği,  Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
Başvuru
No:5
MühendisLisans
P3
1*  Yükseköğretim  Kurumlarının  Endüstri  Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
Başvuru No:6MühendisLisans P32*   Yükseköğretim   Kurumlarının   Makine   Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
*   Microsoft   Office   ve   Autocad   programlarıyla   ilgili sertifika sahibi olmak. (ya da hakim olmak)
*  Tercihen  MagiCad,  İzoder,  CarrierHub  ya  da  Revit programlarını kullanmış olmak.
* En az 3 yıl (proje ya da şantiye) iş tecrübesine sahip olmak.
*  Tercihen  iş  sağlığı  ve  güvenliği  sertifikasına  sahip olmak.
Başvuru No:7MühendisLisans P31*  Yükseköğretim  Kurumlarının  Elektrik  Mühendisliği, Elektrik   ve   Elektronik   Mühendisliği   veya   Elektrik- Elektronik  Mühendisliği  lisans  programlarının  birinden mezun olmak.
*   Microsoft   Office   ve   Autocad   programlarıyla   ilgili sertifika sahibi olmak. (ya da hakim olmak)
*  En  az  3  yıl  (tercihen  şantiye)  iş  tecrübesine  sahip olmak.
*  Tercihen  iş  sağlığı  ve  güvenliği  sertifikasına  sahip olmak.
Başvuru No:8MimarLisans P31*    Yükseköğretim    Kurumlarının     Mimarlık     lisans programından mezun olmak.
*   Microsoft   Office   ve   Autocad   programlarıyla   ilgili sertifika sahibi olmak. (ya da hakim olmak)
*  En  az  3  yıl  (tercihen  şantiye)  iş  tecrübesine  sahip olmak.
*  Tercihen  iş  sağlığı  ve  güvenliği  sertifikasına  sahip olmak.
* Tercihen Revit, SketchUp, ya da 3Ds programları ile ilgili sertifikaya sahip olmak. (ya da hakim olmak)
Başvuru No:9MimarLisans P31*    Yükseköğretim    Kurumlarının     Mimarlık     lisans programından mezun olmak.
*   Microsoft   Office   ve   Autocad   programlarıyla   ilgili sertifika sahibi olmak. (ya da hakim olmak)
* En az 3 yıl restorasyon şantiyesi iş tecrübesine sahip olmak.
*  Tercihen  iş  sağlığı  ve  güvenliği  sertifikasına  sahip olmak.
Başvuru No:10TeknikerÖn lisans P931* Yükseköğretim Kurumlarının Bilgisayar Programcılığı, İnternet  ve  Ağ  Teknolojileri,  Bilgisayar  Teknolojisi  ve Programlama,   Web   Teknolojileri   ve   Programlama, Bilgisayar    Donanımı,    Bilgisayar    ve    Enformasyon Sistemleri,   Bilgisayar   Destekli   Tasarım,   Bilgisayar Operatörlüğü  ve  Teknikerliği  ön  lisans  programlarının birinden mezun olmak.
* Cinsiyeti Erkek olmak.
Başvuru No:11TeknikerÖn lisans P931* Yükseköğretim Kurumlarının  Mimari  Restorasyon  ön lisans programından mezun olmak.
* Tercihen    Autocad    ve    Idecad    programlarını kullanabilmek.
Başvuru No:12ProgramcıÖn lisans P932* Yükseköğretim Kurumlarının Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar   Programcılığı   ve   Teknikerliği,   Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar   Teknolojisi   ve   Programlama   veya   Web Teknolojileri ve Programlama ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
*  En  az  D  düzeyinde  YDS  veya  dengi  yabancı  dil bilgisine sahip olmak.
Başvuru No:13KütüphaneciLisans P35* Yükseköğretim Kurumlarının Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon   ve   Enformasyon,   Arşivcilik   veya Kütüphanecilik  lisans  programlarının  birinden  mezun olmak.

ARANAN ŞARTLAR*Başvuracak adaylarda yukarda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak,
*Son başvuru tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,
*Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
*Gerektiği durumlarda mesai saatleri dışında çalışmaya engel bir durumu olmamak,
*Vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmamak,
*Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak,
*Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
*Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak,
*Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak,
*Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde anılan kanun ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olmak,

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
1. Fotoğraflı Başvuru Formu (Üniversitemiz Web sayfasında yayımlanan form doldurulacaktır)
2. Nüfus cüzdanı / T.C. kimlik kartı fotokopisi
3. Diploma veya Mezuniyet Belgesinin onaylı fotokopisi (e-Devlet çıktısı kabul edilecektir)
4. Sertifika, Belge (Başvurulan pozisyonda yazıyorsa istenilecektir ve istenilen belgelerde yer alan adayların şartlarda belirtilen belge ve sertifikaların geçerlilik süresi var ise dolmamış olması, üzerinde yanıltıcı bilgi eksikliği olmaması ve ilanın Resmi Gazete’ de yayımlandığı tarihten önce sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle üzerinde tarih bilgisi yer almayan sertifikalar kabul edilmeyecektir.)
5. İş tecrübesi istenen pozisyonlarda, adayların istenilen alanda çalıştığına dair iş tecrübesini gösteren belgesi gerekmektedir.
6. SGK Hizmet Dökümü (e-Devlet çıktısı kabul edilecektir)
7. Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi
8. 2022 KPSS Sınav Sonuç Belgesi
9. Sağlık Raporu (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecek -Bir tanesi Psikiyatri olmak üzere Tam Teşekküllü Hastaneden alınmış heyet raporu)

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
* Adaylar tabloda belirtilen ilan numaralı pozisyonlardan sadece bir tanesine başvurabilecek olup birden fazla pozisyonlara yapılan başvurular ile usulüne uygun ve/veya
zamanında yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır. 
* Başvuruda bulunacak adayların, bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde yukarıdaki belgeleri tamamlamak suretiyle; Üniversitemiz Hisar Kampüsü’ndeki başvuru noktasına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Noter onaylı vekâletname ile yapılan başvurular kabul edilecektir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
*Başvuru tarihinden sonra yapılan müracaatlar ile istenilen belgeleri eksik getiren ve nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.
*Başvurular incelendikten sonra, KPSS (B) grubu puan sırasına göre her bir unvan için boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonunun on katına kadar aday sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır.
*Asil adaylar güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasının olumlu gelmesi neticesinde göreve başlayacaktır.
*İlan edilen pozisyonlara atanmaya hak kazanan adaylardan gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunduğu tespit edilenler ile istenilen şartlardan herhangi birini taşımadığı sonradan anlaşılanların sözleşmeleri yapılmış ise derhal fesih edilecek, haklarında yasal işlem yapılacak ve kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

SINAV, SINAV YERİ VE TARİHİ
Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Sınav Şartı başlıklı ek 2’nci maddesinin (c) bendi uyarınca Kurumumuzca sözlü sınav yapılacaktır. Adaylar başvuru sonuçlarını Üniversitemize ait www.boun.edu.tr adresli internet sitesinin “Duyurular” başlıklı bölümünden öğrenebileceklerdir. Sözlü giriş sınavı 16 Aralık – 20 Aralık 2022 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüs, Nafi Baba Binası, 34342 Bebek/ Beşiktaş/İstanbul adresinde yapılacaktır. Adayların sözlü sınav tarihleri hakkında detaylı bilgi www.boun.edu.tr adresinden duyurulacaktır.
Adaylar sınavda kimlik tespitinde kullanılmak üzere resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) bulunduracaktır. Kimlik belgesi yanında bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
Giriş sınavına katılma hakkı elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.
Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

SINAV KONULARI VE PUANLARI
Sözlü giriş sınavı, adayların;
a. Genel Kültür,
b. T.C. Anayasası,
c. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,
d. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,
e. Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,
f. Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,
g. Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı yönlerinden değerlendirilerek ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilir.
Adaylar, giriş sınavı komisyonu tarafından ayrı ayrı puan verilmek suretiyle yukarıdaki fıkranın (a) bendi için 10 (on) puan, (b) bendi için 10 (on) puan, (c) bendi için 10 (on) puan, (d) bendi için 10 (on) puan diğer bentlerde yazılı özelliklerin her biri için 20 (yirmi)şer puan üzerinden değerlendirilir ve verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçirilir. Bunun dışında sözlü sınav ile ilgili herhangi bir kayıt sistemi kullanılmaz.

SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE DUYURULMASI
Giriş sınavına ilişkin değerlendirmeler 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılır. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, giriş sınavı komisyonu üyelerinin 100 (yüz) tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 (yetmiş) olması şarttır.
Bu şekilde hesaplanan başarı puanı, giriş sınavı başarı sırasını belirler. Sınavda başarılı olanların sayısı ilan edilen boş pozisyon sayısından fazla ise, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılarak, ilan edilen pozisyon sayısı kadar aday asil olarak tespit edilir, komisyon gerek gördüğü takdirde başarı sıralamasına giren adaylardan yedek liste oluşturabilir. Giriş sınavında 70 (yetmiş) ve üzerinde puan almış olmak, asil ve yedek sıralamasına giremeyen adaylar için kazanılmış hak teşkil etmez. Sınav sonuçları açıklanırken kazanan adayların sözlü sınav notlarının aritmetik ortalamasının eşitliği durumunda KPSS puanı yüksek olan aday
sıralamada üstte yer alır. Herhangi bir nedenle ataması yapılamayan adayların yerine, başarılı sayılarak yedek sırası gelen adayların atanma hakları, ilan tarihini takip eden 6 (altı) ay için geçerlidir. Bu süre içerisinde atama yapılan pozisyonun herhangi bir nedenle boşalması halinde sınavı yedek olarak kazanan adaylar başvuru formlarında yazılı iletişim bilgilerinden herhangi biri ile bilgilendirilecek ayrıca Üniversitemize ait www.boun.edu.tr adresli internet sitesinin “Duyurular” başlıklı bölümünde duyurulacaktır.
Pozisyonlardan herhangi birine yeterli başvuru alınamaması ya da yapılacak sınavlar sonucunda yeterli sayıda başarılı aday olmaması halinde, bahsi geçen pozisyona aranan nitelikleri tuttuğu takdirde diğer pozisyona başvuran adaylardan alım yapılabilecektir.
Giriş sınavı sonuçları Üniversitemize ait www.boun.edu.tr adresli internet sitesinin “Duyurular” başlıklı bölümünde duyurulacaktır. İlgililere ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

İTİRAZ
Giriş sınavı sonuçlarına itirazlar, sonuçların Üniversitemize ait www.boun.edu.tr adresli internet sitesinin “Duyurular” başlıklı bölümünde duyurulmasından itibaren 3 (üç) gün içinde Yazı İşleri Şube Müdürlüğü’ne bir dilekçe ile şahsen yapılabilir. İtirazlar, itiraz süresinin bitiminin ardından komisyon tarafından 5 (beş) gün içerisinde sonuçlandırılır ve Üniversitemize ait www.boun.edu.tr adresli internet sitesinden ilan edilir. İtiraz sonuçları ayrıca tebliğ edilmeyecektir.

DİĞER HUSUSLAR
Giriş sınavı sonucuna göre atanmaya hak kazanan adaylardan istenilen belgeler, göreve başlama ve sınav ile ilgili diğer bilgiler Üniversitemize ait www.boun.edu.tr adresli internet sitesinin “Duyurular” başlıklı bölümünde duyurulacaktır.
İlan edilen pozisyona atanmaya hak kazananlar ihtiyaç duyulması halinde Üniversitemizin farklı kampüs ve birimlerinde görevlendirilecektir.
Üniversitemiz ilanın herhangi bir aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.
İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.
Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilanın hiçbir aşamasında ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampus 34342 Bebek/İstanbul Tel: 0212 359 4430
İlanen duyurulur.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.