DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

DİYANET-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YILDIZ, SULUOVA’DA DİN GÖREVLİLERİYLE TOPLANTI DÜZENLEDİ

DİYANET-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YILDIZ, SULUOVA’DA DİN GÖREVLİLERİYLE TOPLANTI DÜZENLEDİ
REKLAM ALANI
09.03.2024
280
A+
A-

DİYANET-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YILDIZ, SULUOVA’DA DİN GÖREVLİLERİYLE TOPLANTI DÜZENLEDİ.

-Diyanet-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yıldız, Suluova Diyanet mensuplarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.  

Bir Eylül Rstauratta ki toplantıda Ali Yıldız, Diyanet İşleri Başkanlığında 20 yıldır tek yetkili sendika Diyanet Sen olduğunu, hak ve kazanımlar konularında diyanet görevlilerine sahip çıktıklarını, sorunlarını tespitini yapmak ve çözüm üretmek için mücadele ettiklerini söyledi.  

Sendikal faaliyetlerin yanı sıra değerler sendikacılığı yaptıklarını da belirten Ali Yıldız; şunları kaydetti: 

“Değerler sendikacılığı noktasında ise biz çalışmalar yapmak zorundayız, niye ülkemize ve gönül coğrafyamıza bizim vefa borcumuz vardır. Bu noktada yükümlülüklerimiz, sorumluluklarımız vardır. Ülkemizin ve gönül coğrafyamızın geçirmiş olduğu kritik süreçlerde, kritik dönemlerde Memur Sen ailesi ve Diyanet Sen ailesi olarak her zaman inisiyatif alır ve bu inisiyatifin gerekliliklerini de her zaman yerine getiririz. İki üç gün önce 28 Şubat‘ın 27. yılıydı. Aynen 28 Şubat‘ta da aldığımız misyon o dönemde de başörtüsü mücadelesi, mazlumlarla birlikte hareket etmek, el ele mücadeleleri ve 28 Şubat zalimlerine  ve firavunlarına karşı vermiş olduğu mücadele Memur Sen’in ortadadır. Elhamdülillah 1.000 yıl sürecek diyorlardı, şu anda 1.000 yıl sürdürecekken, sürdüreceklerinin yerinde yerler esiyor. Sivil toplum kuruluşları olarak milletin iradesinin karşısında, milletin değerlerinin, inancının karşısında ne varsa hepsi ile mücadele ettik. Bundan sonra da bu mücadeleleri yapmaya devam edeceğiz. İşte 17-25 Aralık döneminde, 15 Temmuz gecesi döneminde kahramanlar olarak sizlerin yaptığı, din görevlilerinin yaptığı kahramanlıklar her zaman ortadadır kahramanlıkları. Okunmuş olduğunuz selalarla, ezanlarla fetocü namussuzların, siyonist işgale ülkemizi teslim etmeyerek ihtişamlarını bozarak, gerçekten destanlar yazdınız, kahramanlaştınız. Ben bir kez daha sizleri saygıyla ve hürmetle selamlıyorum.” Dedi.

Diyanet Sen’in ülkenin her ihtiyacı olduğunda sorumluluk aldığını belirten Ali Yıldız, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Ülkemizin geçirmiş olduğu tüm kritik süreçlerde Memur Sen ve Diyanet Sen ailesi olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Antalya Manavgat yangınlarında, Sinop Kastamonu sel felaketlerinde, ülkemizin yaşamış olduğu deprem felaketinde, salgın döneminde “biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyalarında Memur Sen ailesi bu anlamdaki tüm gelirlerini, bu konudaki birikimlerini seferber etmiştir, bundan sonra da seferber etmeye devam edecektir. Şimdi de aynı şekilde Gazze’de, Gazzeli kardeşlerimizin yanında olarak faaliyetlerimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlk başlarda katil İsrail’in katliamlarına başladığı süreçte tekil olarak sivil toplum kuruluşları bir 15-20 gün bu mücadeleleri hep birlikte yaptık. Allah hepinizden razı olsun. Bulunduğunuz yerlerde sizlerde kıymetli faaliyetler yaptınız. Bütün ülke sathına yaymamız lazım. Tüm kesimleri bu anlamda bu işin içerisine katmamız lazım diyerek tekrar bir hareket başlattık. Sayın Diyanet İşleri Başkanımızın başkanlığında bir platform oluşturduk. Filistin’e Destek Platformu. Türkiye genelinde tüm faaliyetleri, büyük ölçekli yürüyüşleri, mitingleri, salon programlarını, organizasyonlarını ve bu anlamda ne gerekiyorsa hepsini yapmaya devam ediyoruz. 5 Mart’ta Elazığ’dan tekrar bir ses vereceğiz ve zalimlere karşı hareket haykıracağız, katil ABD’yi katil, AB’yi ve katil Birleşmiş Milletleri tekrar burada bu anlamda telin etmeye devam edeceğiz ve İslam ülkesi yöneticilerinin de daha hassas, daha duyarlı, daha omurgalı ve elini taşın altına daha koyacak bir şekilde hareket etme şeklinde baskılıyoruz ve bunları baskılamaya devam edeceğiz. Ve bu faaliyetleri sonucuna kadar sürdürmeye, Gazze’de bu anlamda zafer haberi gelene kadar sürdürmeye devam edeceğiz inşallah. Sendikal faaliyetlerimizi yaparken, teşkilat çalışmalarımızı yaparken aynı şekilde Gazze ile ilgili olarak ta faaliyetlerimizi çalışmalarımızı yapmaya, yürütmeye devam ediyoruz. En azından kendi hassasiyetlerimizi kaybetmeyelim, en azından kendi duyarlılıklarımızı kaybetmeyelim.” İfadelerini kullandı.  

Ali Yıldız; “Ülkemizde askerimize, polisimize kurşun sıkan YPG’ye PKK’ya terörist diyemeyenler alçaklar ümmetin izzeti için, haysiyeti için, Kudüs’ün özgürlüğü için mücadele eden Hamas‘a terör örgütü diyor değil mi. İşte bu zihniyete karşı da, bu kirli zihniyete karşı da mücadele edeceğiz. 31 Mart bunun için çok önemlidir. Bu anlamda detaylara takılarak, yerel sıkıntılara takılarak, bu anlamda yanlış ve farklı düşünmenin gereği yok. Fotoğrafın büyüğüne bakarak hareket ederek bu Hamas’a terör örgütü diyen tiplere, zihniyetlere onlara su taşıyan, hayat veren tüm kanallar, kimler, neler varsa iltisaklı, hepsine hadlerini bildirme noktasında fırsat geldiği zaman da bunun gereğini yerine getirmeniz gerekiyor arkadaşlar. Hamas bu milletin, bu ümmetin onurudur, şereflidir. Ebu Ubeyde bu milletin onurudur, şerefidir. Dolayısıyla biz böyle inanıyoruz. Kudüs’ün kaderini İstanbul’un kaderi olarak biliyoruz. Gazzenin kaderini Türkiye’nin kaderi olarak bildiğimiz için bu faaliyetleri ve çalışmaları yapıyoruz. Onun için arkadaşlar gece gündüz demeden bu faaliyetleri birlikte yürütmemiz lazım. Bulunduğumuz yerlerde bu çalışmalara omuz vermemiz gerekiyor. Özellikle boykot noktasında kesinlikle bu anlamda gevşeklik göstermeden bu çalışmalarımızı bu anlamda daha da sıkılaştırarak yürütmemiz gerekiyor, çoğaltmamız gerekiyor.” Diye kaydetti. 

Suluovalı din görevlilerini ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinleyen Genel Başkan Ali Yıldız ve diğer yetkililer teşekkür eden Diyanet Sen Suluova İlçe Başkanı Erhan Zengin ise konuşmasında; “Sivil toplum kuruluşunun tanımında anlaşılacağı üzere sivil toplum örgütleri bir aydınlık hareketidir. Modern toplum yapısı içerisinde çalışanların haklarını aramasının en etkili yolu güçlerini birleştirmekten geçtiğini, buna karşılık güçlerini birleştirmeksizin bireysel olarak hak aramaya çalışanların çoğunlukla hayal kırıklığına uğradığını bilgi, beceri ve emeklerinin karşılığını alamadıklarını görmekteyiz. İşte bunun için örgütlü ve doğru yerde, sendikalı olmak önemlidir. Sendikalar memurun birliğini etkin bir güce dönüştüren mekanizmalardır. Çalışanların, ortak hak ve çıkarları uğruna birliğin ifadesidir. Diyanet İşleri Başkanlığı birçok sendika olduğu halde peki neden Diyanet-Sen. Diyanet-Sen milli, manevi ve evrensel değerleri öne alan bir sendikal anlayışa sahip olduğu için. Diyanet-Sen hak,hukuk ve emek mücadelesi verdiği için, Diyanet-Sen yetkili ve etkili sendika olduğu için, Diyanet-Sen haksızlığa karşı çıktığı için, Diyanet-Sen sadece slogan değil çözüm üreten adres olduğu için, Diyanet-Sen sadece nicelik değil nitelikler sendikası olduğu için, Diyanet-Sen yanlış insanların yanında olmadığı için, Diyanet-Sen halkın hissiyatına tercüman olduğu için, Diyanet-Sen açlık mücadelesi veren Somali halkının yanında olduğu için, Diyanet-Sen mazlum ve mahzun Filistin halkının yanında olduğu için, Diyanet-Sen’in İmam hatip Liseleri’nin önündeki tüm engellerin ve başörtüsü zulmünün son bulması konusunda verdiği mücadele için, Diyanet-Sen mazlumun umudu, zalimin korkusu olduğu için.

Değerli Meslektaşlarım; Daha bir çok neden ve niçinler sayabiliriz. Böyle bir sendikanın üyesi olduğumuz için kendimizi çok mutlu görmemiz  tabiî ki bizlerin en doğal hakkıdır. Sizler gibi onurlu, kararlı, itibarlı ve güzel insanlara hizmet etmek bizi de çok mutlu etmektedir. Birlik, beraberlik ve birlikte sevinmek insanı çok daha mutlu eder. Rabbim bu mutluluğu ve haklı gururu yaşamayı bütün Diyanet ve Vakıf çalışanlarına nasip etsin.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Genel Başkan Ali Yıldız, Diyanet Sen Suluova Gençlik Komisyonuna atanan din görevlilerine belgelerini verdi.

Programa Suluova Müftüsü Sıtkı Kaya, Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı İrfan Kaşıkcıoğlu, Memur Sen Amasya İl Başkanı Kerem Camcı, Diyanet Sen Suluova İlçe Başkanı Erhan Zengin ve din görevlileri ile sendika üyeleri katıldı.  

Kaynak: Suluovayenihabergazetesi-AA/Murat Arslan

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.