DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

MEMUR-SEN AMASYA İL TEMSİLCİLİĞİ BASINLA BULUŞTU

MEMUR-SEN AMASYA İL TEMSİLCİLİĞİ BASINLA BULUŞTU
REKLAM ALANI
17.01.2024
226
A+
A-

MEMUR-SEN AMASYA İL TEMSİLCİLİĞİ BASINLA BULUŞTU

-Memur Sen Amasya temsilcisi Kerem Camcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” vesilesiyle Amasya il ve ilçe basın emekçileri ile bir araya geldi.

Memur Sen İl temsilciliğindeki programda tüm basın mensuplarının günün kutlayan Kerem Camcı, gazetecilerin toplum ve ülkenin geleceği için sorumluluk taşıdığını belirtti.

-Memur-Sen Amasya İl Temsilcisi Kerem Camcı, buluşmada yaptığı açıklamada, basının sadece çalışmaları kamuoyuna duyurmakla kalmayıp aynı zamanda ifade hürriyeti, inanç hürriyeti ve insanların genel hürriyeti konusunda önemli bir rol oynadığını vurguladı. Camcı, toplumda özgürlüğün sivil alanlara katkı sağlaması gerektiğini belirterek, basının bu alandaki katkılarını takdir etti.

“Hem kamu çalışanlarımızın hem de milletimizin geleceği bizim için çok önemlidir” diyen Kerem Camcı Memur-Sen’in çalışma alanları, hedefleri ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İl Temsilcisi Kerem Camcı konuşmasında; “Memur-Sen olarak on bir hizmet kolu ve dört tane de komisyon olarak kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerinin savunulması, maddi haklar, özlük hakları, sosyal haklar ve bu alanda ilgili kazanımlar elde etme ve mevcut haklarında korunması savunması şeklinde bir amacımız çalışma alanımız söz konusu. Ve aynı zamanda da bu milletin bu ülkenin gelişmesi, güçlenmesi gibi çalışmaların içerisinde bulunmak ve bu türden çalışmalara da katkı sunmak bilisinde de kendimize yüklemiş olduğumuz bir sorumluluk var. Bizim için hem çalışanlarımız hem toplum hem de bu ülkeye milletin geleceği önemlidir. Böyle bir kendimize yüklediğimiz misyonumuz var ve bu doğrultuda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yine çok uzatmadan bizim gündemimizde bizi ilgilendirdiği için şunu ifade etmek isterim. Bugün Ocak ayı itibariyle çalışanların, memurların, memur emeklisinin yüzde elli oranında zam alacağını biz rahatlıkla değerlendiriyoruz, konuşuyoruz. Yani günü gelmeden yani daha Ocak ayı gelmeden memurlar yüzde elli zam alacak diyorum. Şimdi bu rahatlıkla yorumu yapabiliyor olmamızın temelinde bizim memur sen olarak toplum sözleşmelerinde çalışanların enflasyonu dair kayıtlarının giderilmesi noktasındaki kanun hükmüdür. Eğer ki böyle bir kazanım olmamış olsaydı yani toplu sözleşmede böyle bir kanun ve hüküm maddesi olmamış olsaydı bugün biz Ocak ayı itibariyle çalışanların yüzde elli zam alacağından bahsetmeyecektik. Bu yorumları dahi yapamayacaktık. Daha ötesi ben kanıdır, kanaattir ama bu yüzde elli zam mı da alamayacaktık. Net olarak ben bunu ı görüyorum. Ne zam alırdık? Atıyorum. Yani yüzde otuz beş civarında belki kıyısından, köşesinden değerlendirmeyle şuradan kayıpların telafisi gibisinden yorumlarla bugün belki çalışanlar muhtemeldir tabii ki yorum olarak ifade ediyorum. Yahu yüz otuz beş olarak da bir zamla geçiştirilebilirdik. Ancak tekrar ifade edeyim toplu sözleşme hükümlerinde bizim Memur Sen olarak böyle bir kanun maddesi koymuş olmamız bizim alacağımız bu zammı garanti etmiş oldu. Aylar öncesinden de biz yüzde elli zam alacağız diye herkes rahatlıkla bu yorumu yapabildi ve nihayetinde de böyle bir zam elde edilmiş oldu. Bizim hem çalışma hayatında hem sosyal hayatta ciddi manada elde etmiş olduğumuz kazanımlarımız var. Bazı şeyleri dile getirerek ve gündem oluşturarak bir netice oluşuyor. Çalışanlarla ilgili böyle bir sorumluluğumuz varken bir de bu ülkenin geleceği noktasında bu milletin güçlü kılınması, dünya küreselinde ülke olarak tarihte oynadığı rolün oynamasına katkı sunacak gerek söz, gerek eylem, gerek herhangi bir çalışma varsa biz de bunu kendimize göreve sorumluluk atfediyoruz” dedi.

-“İsrail’in Gazze’deki Soykırımını Her Zaman Gündemde Tutmalıyız”

Gazze’de yaşananların soykırım ve bir insanlık dramı olduğunun altını çizen Kerem Camcı, “Bugün Gazze üzerinden dünyada yaşanan bu olay dünyanın küresel düzlemi ve düzeniyle ilgili dünyada yaşanan bir olaydır. Burada ülke olarak ne kadar güçlü olursanız bu olayı yönlendirme ve etkileme noktasında o kadar etki sahibi olabilirsiniz. Eğer gücünüz yoksa o olayla beraber yuvarlanıp savrulup gidersiniz. Bu yönü itibariyle gerçekten ülkenin dünya küreselinde söz sahibi olması, oynanan ve kurulan oyunlarda etkili ve yönlendirici olması gerçekten önemlidir. Gazze’de dünyanın gözü önünde çocuklar öğretmensiz, öğretmenler öğrencisiz kalıyor. Daha ötesi ya sağlık kuruluşları bombalanıyor. Savaşında bir usulü adabının olduğu bir dönemde bu katliam yapılıyor. Bu kadar had bilmez, hak tanımaz, sınır tanımaz şekilde insanların mağdur edilmesi, öldürülmesi, soykırıma uğratılması bizim her zaman bu soykırımı diri tutmamız ve gündemde tutmamız gereken bir durum olarak görüyorum. Bunun sadece İslami yönü değil, insani yönü diğer mesleki alanlarla ilgili de bizim ilgilendiğimiz ve ilgilendiren yönleri var. Bu yönleri itibariyle toplu olarak değerlendirdiğimiz zaman gerçekten Gazze’de mağduriyetin ve zulmün çok yüksek olduğunu ifade etmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Kerem Camcı açıklamasının sonunda sendika olarak hem çalışanlar hem bu ülkenin, hem milletin mutlu, refah düzeyi yüksek ve toplumsal barış içerisinde yaşayabilecekleri bir düzen arzusunda olduklarını buna da yönelik katkıda ve artı bir kazanımda bulunmak için çalıştıklarını ifade etti.

Programa, Memur-Sen Amasya İl Temsilcisi Kerem Camcı, sendika başkanları ve il ve ilçe basın mensupları yer aldı.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.