DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

SULUOVA’DA 300 ARAÇLIK KATLI KAPALI OTOPARK HİZMETE GİRDİ

SULUOVA’DA 300 ARAÇLIK KATLI KAPALI OTOPARK HİZMETE GİRDİ
REKLAM ALANI
19.03.2024
103
A+
A-
default

SULUOVA’DA 300 ARAÇLIK KATLI KAPALI OTOPARK HİZMETE GİRDİ.

-Suluova Belediyesi tarafından ilçemize kazandırılan ikinci kapalı otopark olan 300 Araçlık Katlı Kapalı Otoparkın açılışı yapıldı.

Yeni Şeker Cami avlusu altında yapımı tamamlanan 300 Araçlık Otoparkın açılışına katılan Kaymakam Şafak Gürçam, Temel atmasında bulunduğu çok katlı kapalı otoparkın açılışında da bulunmaktan ayrıca mutluluk duyduğunu, küçüklü büyüklü tüm yerleşim yerlerinde araç otopark sorunlarının bulunduğunu,  açılışı yapılan çok katlı kapalı otopark’ın ilçedeki bu sorunu büyük ölçüde çözüm üreteceğini belirterek Suluova halkına hayırlı olmasını temenni edip emeği gecen Belediye Başkanı Fatih Üçok ile ve tüm ekibine teşekkür etti.   

-“GELMİŞ GEÇMİŞ EN ÇOK HİZMET ETMİŞ BELEDİYE BAŞKANI”

Açılışı yapılan otopark yatırımının Suluova’nın gelişmişlik seviyesini birkaç kat yukarıya taşıyan bir eser olduğunun altını çizerek bu eseri ilçeye kazandıran Belediye Başkanı Fatih Üçok’a teşekkür eden AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek ise yaptığı konuşmasında;“Esasen Fatih Üçok seçildiği günden beri 10 yıldır hizmet siyaseti nedir, sandıktan çıkan iradeden sonra üzerine düşen külfet ve görev nedir, neler yapılabiliri 10 yıldır çok güzel bir şekilde algılamış ve bugüne kadar Suluova ya gelmiş geçmiş en çok hizmet etmiş belediye başkanı olmuştur. Bir çok eser yaptı. Esasen Cumhurbaşkanımızın ve AK Partinin kuruluşundan itibaren, hatta Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul Belediye Başkanı iken hep şunu yerleştirmeye çalıştı. Bir ülkemiz var, insanımıza iyi hizmet etmek için çok çalışmamız ve hizmet üretmemiz gerek ve aynı zamanda da dünyanın diğer ülkeleri ile de rekabet etmemiz gerekir. AK Parti olarak sloganımız hep hizmet siyaseti idi. Bu hizmet siyasetini bugüne kadar milletimiz çok güzel bir şekilde algıladığı için AK Parti 22 yıldır iktidarda. Bunun ana sebebi hizmet siyasetidir. Bugünde Suluova’da merkezi idarede ve yerel yönetimlerde hizmet siyaseti çok dolu dolu geçmektedir. Gelirinin bir kısmı ovadan gelen bir yerleşim yeridir Suluova. Bu ovaya devlet ödenek ayırdı 5.5 milyon bedelle Kapalı Sistem Sulama ve Arazi Toplulaştırma Projesi için kaynak ayırdı. Bugüne kadar bütçeden Suluova ya ayrılan en büyük bütçedir. Bununla birlikte Suluova’da gün ve gün yeni hizmetler yapılıyor. Bir taraftan seçim çalışmaları yaparken diğer taraftan da hizmet üretmeye ve hizmet siyaseti yapmaya devam ediyoruz ve bugün de güzel bir tesisin açılışlını yapıyoruz. Ben tekrar Fatih Üçok a teşekkür ediyorum.” Dedi. 

-“YEDİKIR’IN MERZİFONA VERİLME İDDİASI KOCAMAN YALANDIR.”

Suluova’daki bir siyasi parti adayının Yedikır bölgesi hakkındaki iddialarına da cevap veren Haluk İpek, “kocaman bir yalandır bu iddia. Yedikır bölgesinin Suluova’ya ait alanını Merzifon a verilme iddiası kocaman bir yalandır. Bir defa Merzifon’un böyle bir talebi yok, böyle bir iradesi yok, olsa bile her şeyden önce ben vermem zaten. Ben Yedikır bölgesini çok eski zamanlardan biliyorum ve oradaki baraj bizim gençlik dönemimizde yapıldı. Yedikır arazisinin mülkünün sınırlarının büyük bir kısmı Suluova’dadır. Bir kısmı da Merzifon’dadır. Yedikır bölgesine eski dönemlerde sulama amaçlı bir baraj yapıldı. AK Parti olarak iktidara geldiğimizde 2004 yılında Yedikır’a ait olan bir alanın DSİ tarafından Suluova’ya verilmesi benim tarafımdan yapılmıştır, benim eserimdir. O günkü belediye başkanı bana geldi ve dedi ki; “Yedikırın bir arazisi var, bunu Suluova’ya alabilirmiyiz ?” dedi. Bende DSİ bölge ile görüştüm. DSİ ise bize, “bu alanı Merzifon hava üssü istiyor” dedi. Sözleşme yapılmış. 2004 yılında Bakan ve DSİ Genel Müdürü ile görüşüp bu alanın Suluova’ya verilmesi ile ilgili siyasi kararı aldım. DSİ bölge müdürüne de, “bu bölgeyi Suluova belediyesine verdik” diye Merzifon’a yazı verin dedim. Kısaca bu alan Suluova Belediyesinindir. Hiç kimse alamaz. AK Parti Merzifon Belediye Başkan Adayımız ise Yedikır’ın Merzifon sınırları içinde olan ve onlara ait olan alanda bir çalışma yapmak isteyebilir, bu doğal bir şeydir. Çünkü o bölge Suluova ya ait değil Merzifon’a aittir. Ama bunu çarpıtmak doğru değildir. Türkiye’de bir yalan siyaseti var. Bunun temsilcisi de CHP’dir. Bunu propaganda eğitimlerinde kullanıyorlar… Biz Cumhur ittifakıyız. Cumhur ittifakı ve paydaşları hiçbir şekilde ve hiçbir zaman yalana başvurmamıştır, başvurmamalıdır. Çünkü Cumhur ittifakı olarak bir ortağız. Ama bir taraftan da rekabet ediyoruz. İşte bu rekabeti belirlerken Cumhur ittifakının ruhuna zarar vermeden ve yalan konuşmadan eserler anlatılması lazım. O yayınlanan videoda Yedikır ile ilgili yapılan konuşmaların tamamı yalandır. Son kez uyarıyorum. Cumhur ittifakı paydaşları Cumhur ittifakı paydaşı gibi davranmalı ve diğer paydaşa yalan ve iftira atmamalıdır. Bunu son kez uyarıyorum. Birde öyle bir konuşma yapmış ki, Merzifon’dan bahsederken sanki Yunanistan’dan bahsediyor. Öyle şey mi olur. Merzifon bizim komşumuz ve birçok ilişkimiz ve alış verişimiz vardır. Amasya’yı birlikte büyütüyoruz. Bu açıklama siyasi edebe de aykırıdır. Son kez uyarıyorum. Tekrar söylüyorum Yedikır bölgesi Suluova’nındır. Suluova’nın olmaya devam edecektir. Bu bölgede Millet Bahçeleri yapılarak orası büyütülecektir. Ayrıca Merzifon’da çıkan sıcak su Yedikır tesislerine getirilecektir. Suluovalı bunu kullanmaya ilelebet devam edecektir. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yeni otoparkımız hayırlı olsun” Diye kaydetti.

-“FATİH ÜÇOK GİBİ BAŞARILI BİR BELEDİYE BAŞKANINI BENDE YAŞADIĞIM YERE İSTERİM.”

Açılışta bir konuşma yapan AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez ise, “Yine güzel bir eseri Suluovalı hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Fatih başkan ve ekibine bu güzel eseri kazandırdığı için tebrik ediyorum. Belediye başkan ve ekibinin performansı o şehirde yaşayanların hayat standartlarını birinci derecede etkiler. Şehirdeki insanlar, yaşadıkları yerde hizmet yapan varsa bunun konforunu yaşarlar, ama bu hizmetleri beceremeyenler varsa o şehirde sıkıntı yaşarlar. Allaha şükür son 10 yıldır Suluova’da yapılan işler Suluova’yı modern bir kent havasına büründürüyor. Fatih Üçok gibi başarılı ve yaşadığı şehre birçok hizmet yapan bir belediye başkanını bende kendi yaşadığım yere isterim. Bu açılan modern otopark birçok bölgede yok. Suluova alt yapıya yönelik çok kıymetli bir adım atmıştır. Bu arada, Yedikır’ın Merzifon’a verileceği şeklindeki iddia ya karşılık, “Leyleğin ömrü lak lakla geçer” diyorum. Projesi olmayanlar böyle yalanlar söyler. Bunların Amasya’ya da Suluova’ya da bir gram faydası olmaz. Yedikır bölgenin gözbebeğidir. Bölgenin yaşam standartını yükseltmiştir. Bulunduğu yere bereket getirmiştir. Yedikır barajı çok kıymetli bir eserdir. Yapanlardan Allah razı olsun. Deprem bölgesinden sonra ülkede en çok ayrılan bütçe ile Yedikır’ın suyunu Kapalı Sistem Sulama ve Arazi Toplulaştırma projesi ile Suluova’nın arazilerinin daha bereketlenmesi için kullanılmasını sağladık.  Tersakan barajını da yapacağız ve Suluova’ya akıtacağız. Bunlar çalışma ve alın teri ile oluyor. Telefon karşısında öyle video çekmekle olmuyor. Çalışacaksın, gayret edeceksin, iş yapacaksın. Suluova’nın Fatihi var, Merzifon’da Fatihine kavuşacak inşallah. Suluova ve Merzifon omuz omuza verecek ve Türkiye Yüzyılını bu bölgede birlikte inşa edeceğiz. Merzifon Alala köyünde yüksek sıcaklıkta su bulundu. Oranın zenginleştirme çalışmaları yapılıyor. Oradaki bu sıcak suyu bölgedeki ilgili yerlere aktarabilirsek Suluova ve Merzifon bölgesinde bir sinerji oluşturabilmenin peşindeyiz.” Dedi.

-“YENİ OTOPARK 3 AY ÜÇRETSİZ.”

Görevdeki 10 Yıl boyunca Suluova’ya çok önemli sayısız yatırım ve hizmet kazandırdığını, 300 Araçlık Katlı Kapalı Otoparkında ilçedeki şehir içi araç parkını önemli ölçüde çözüme kavuşturacak çok büyük bir yatırım olduğuna vurgu yapan AK Parti Adayı Ve Belediye Başkanı Fatih Üçok’da açılışta yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:

“Uzun zamandır uğraştığımız ve emek verdiğimiz otoparkımızı açıyoruz. Şeker fabrikasından 30.000 metre kare arsa üzerine temin ettiğimiz arsada 3.500 kişilik Cami, 300 araçlık otopark, 3500 metre kare iş yeri, 7000 metre kare cami avlusu, 300 metre kare alanda ise ticari işyerleri bu alanda bulunmaktadır. Camimizin İnşaatı devam ediyor, hayırseverlerin destekleri ile yapıyoruz en kısa zamanda tamamlayıp hizmete ve ibadete açacağız. Bugün 300 araçlık katlı kapalı otoparkımızı açtık. Yeni otoparkımız 3 ay ücretsiz olacak. Daha sonra da hemen yanındaki iş yerlerimizin açılışını yapacağız, bu işyerlerine Suluova’daki tüm STK ve hemşeri derneklerini buraya toplayıp buraları onlara ofis yeri olarak tahsis edeceğiz. Ortak konferans salonları, Kafeteryası, sosyal donatısı hazırlayacağız, amacımız hemşeri derneklerimiz birbirlerinden uzak olmasın, aynı zamanda Suluovamızın geleceği için de ortak aklı birlikte kullanabilsinler. Derneklerimizi davet ettik, yerlerini tamamlayıp teslim edeceğiz, hayırlı olsun. Yapımını tamamlayıp hizmete açtığımız şehir meydanımız üç yıldır bir çok etkinlik ve programlara ev sahipliği yapmakta ve halkımızın da ortak buluşma alanı oldu. Bu bölge artık Suluova’mızın kalbi. Şehirler simgesel yapıları ile anılır. Bizim de 2 tane simgesel yapımız var. Biri camimiz, diğeri ise yanındaki 15 Temmuz Demokrasi Meydanımızdır. Açılışını yaptığımız otoparkımız trafigine nefes aldıracak. Araç sayısı bakımından Türkiye’deki’nin iki katı araç sayısını sahibiz. Türkiye genelinde her dört kişiden birine araç düşerken Suluova’da ise her iki kişiden birine araç düşmektedir, onun içinde her geçen gün yeni otoparklar yapıyoruz, bu otoparkımız ilçemiz trafiğine önemli bir çözüm üretecek, daha önce de yeni yaptığımız kapalı sebze pazarımızın altına otopark yapmıştık şimdi orda da kamulaştırma kamulaştırmaları tamamladık ve büyütüyoruz, orası 250 araçlık otopark olacak, hayırlı olsun.“

-“ÇAĞRI YAPIYORUM, GELİN BU YALAN HABER İÇİN MİLLETTEN ÖZÜR DİLEYİN.”

Yedikır Bölgesiyle ilgili bir siyasi parti adayının tevzirat yaptığını ve üzüntü duyduğunu belirten Fatih Üçok; ““ben de üzülerek izledim ve cevap verme gereğini hissettim. AK Parti Merzifon Belediye Başkan Adayımız Fatih Sütçü bir konuşmasında diyor ki, “Yedikır’ın batı kısmında yani Merzifon sınırları içerisinde bir mesire alanı yapmayı talep ediyorum” diyor. Başkan adayının yaptığı açıklama bu şekilde. Bu açıklamaya karşı Suluova’dan bir belediye başkan adayı bir açıklama yapıyor ve diyor ki “burayı Yedikır bölgesini sattılar, ikinci açıklaması ise Merzifon belediyesi’ne siyasi pazarlık konusu yaptılar ve üçüncü olarakta Suluova belediye başkanı da buraya sahip çıkamadı” diyor. O kadar komik ki tam bir tiyatro. Bir defa bizim burayı satma şansımız yok, bu bölgenin 7000 dönüm arazisi var buranın mülkü milli emlak da, yani hazinede. Onun için  Hazinenin malı satışa konu olamaz, ayrıca baraj haricinde 2000 dönüm alan var bunun bin dönüme yakını Suluova belediyesine tahsis edilmiş olup biz kullanıyoruz. Aslında alanın tamamı devlet su işlerine tahsisli. Devlet su işleri feragat etmiş demiş ki, “Suluova belediyesi bu sosyal tesislerinin olduğu yaklaşık bin dönümlük alanı kullanabilir” demiş, bizden önceki başkan döneminde yapılan protokol gereği bize devredilmiş ve biz de kullanıyoruz. Şimdi mülkiyeti Suluova belediyesinde olmayan bir yer nasıl satılabilir, böyle saçma bir şey olabilir mi. İkinci olarak ta neyin pazarlığı olacak, yani Merzifon belediye başkan adayının bahsettiği yer bizim kullandığımız alandan tam 4 km. uzakta ve bizimle hiç alakası yok, Merzifon topraklarının içerisinde. Devlet Su İşlerinin bize tahsis ettiği yaklaşık 1000 dönümlük alanı Suluova olarak biz istediğimiz gibi kullanıyoruz, kullandığımız bu alanın içerisinde sosyal tesis var, spor alanları var, piknik alanları var, yürüyüş yolları var, biz bize tahsisli olan bu alana bugünkü para ile 20 milyon para harcadık, bunu içersindeki konuk evini OKA’dan aldığımız para ile tadilat ettik. OKA’dan,  kalkınma ajansı‘ndan aldığımız parayla onardık ve otelcilik hizmetine başlayacağız ve burayla ilgili hayalimiz ise Yedikır bölgesini biz kamp bölgesi yapmak istiyoruz. Türkiye’deki kulüplerin ve sporcuların gelip burada kalp yapmasını arz ediyoruz, hatta buraya sıcak su getirmek istiyoruz. Bizim Sosyal tesislerimize 4 km uzaklıktaki 85 derecelik sıcak suyu getirip tesislerimizde kullanmak ve yeni dönemde ikinci bir Fimar tesisleri‘ne dönüştürmek istiyoruz. Bizim böyle büyük hayallerimiz ve çalışmalarımız varken hangi kudret ve irade gelip te Suluova belediyesin elinden bu tesisleri alacak. Zaten Bakanlığımızın, devlet su işlerinin, milletvekillerimizin, Valiliğimizin veya başka bir kurumun böyle bir isteği de yok zaten. Yani bir bardak suda hiç olmayan bir fırtına koparıp kaç günden beri kamuoyunun enerjisine boşuna harcamamaktan başka bir şey değil. O insanların aklı ile alay etmekten başka bir şey değil. Ne gerek vardı bu açıklamalara, önce gelip bize sorsaydılar ben onlara sağlıklı bilgi verirdim derdim ki; boşuna siz çırpınmayın buradan size ekmek çıkmaz. O ekmek benim yaptığım gibi yaptığım işlerdedir, hizmetlerdedir, önce şöyle bir projelerini hazırlayacaklar sonra projelerini açıklayacaklar, kapı kapı benim gibi gezecekler vatandaşa anlatıp oy isteyecekler, yoksa bir tiyatro oyunu ile milletten oy alınmaz, bırakın tiyatroyu tiyatrocu oynasın. Siyasilerde siyasetini yapsın, politikacıların işi projelerini anlatmak olmalı, neyi nasıl yapacağını anlatmak olmalı, aynı benim gibi, bakın ben iki dönemdir ne yaptığımı ve ne yapacağımı anlatıyorum. Sizde anlatın, milleti boşuna hayal kırıklığına uğratıyorsunuz, üzüyorsunuz, gereksiz bir açıklamayla milleti yoruyorsunuz. Buradan çağrı yapıyorum, gelin bu yalan haber için milletten özür dileyin. Bugün açılışını yaptığımız otopark eseri Suluova belediyesinin çapının üzerinde bir eserdir, çevre illere bakın kaç tanesinde böyle çok katlı model otopark var, şöyle büyük bir cami kaç bölgede var, gidip baksınlar Tokat, Samsun, Çorum, Amasya’da yok. En büyüğü Suluova’da. Bununla gururlanmak varken tevzirata ne gerek var. Suluova bizim, Suluova bizim sevdamızdır, el ele vereceğiz Suluovamızı büyüteceğiz, gelin büyük idealleri konuşalım, büyük projelerimizi konuşalım. Suluova halkının duasını ve desteğini isteyelim. Suluova halkımıza da bugüne kadar ki destek ve dualar için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu güzel eser halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Sıtkı Kaya’nın yaptırdığı dualar eşliğinde kurdelesi kesilerek 300 Araçlık Katlı Kapalı Otoparkın açılışı gerçekleştirildi.

Kaynak :Suluovayenihabergazetesi-AA/Murat Arslan

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.