DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya 16°C
Gök Gürültülü

T.C. SULUOVA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

T.C. SULUOVA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
REKLAM ALANI
07.04.2021
187
A+
A-

T.C. SULUOVA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Suluova İlçesi, Bireylül Mahallesi, 1234 Ada 9 Parsel nolu taşınmaz “Avlulu Ahşap 2 Ev ve Ahşap Ev” nitelikli olup, 258,84 m2 yüz ölçümüne sahiptir. Parsel üzerinde yasal çerçevesi tekamül ettirilmemiş bitişik nizamda tek katlı ev bulunmaktadır. Taşınmazın tapu kayıtlarında 3 adet ev olduğu anlaşılmakta olup ancak yerinde yapılan incelemede 2 adet evin yıkılmış olduğu görülmüştür. Parsel üzerindeki yapılara ait proje, ruhsat, yapı kullanım izin belgeleri bulunmamaktadır. Binanın toplam kullanım alanı brüt 159,50 m2, net kullanım alanı yaklaşık 141,00 m2 dir.Yapının 2 adet oda, wc, 2 adet banyo, salon, mutfak ve antre/hol hacimlerinden oluşmaktadır. Banyo ve wc girişi mesken giriş kapısının yanındaki dışarıdan sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi dış cehpe boyası ile boyalı, çatı örtüsü ahşap üzeri Marsilya tipi kiremit ile kaplıdır. Yapının yaşından dolayı ahşap çatısında deformasyonlar mevcut olup tadilat ihtiyacı gereklidir. İç mekan özellikleri; zeminleri odalarda mutfakta seramik kaplı, odalarda laminat parke ve ahşap kaylı, camları pvc doğramadır. Odalarda tavan ahşap kaplıdır. Yapının yaklaşık 50-55 yaşlarında olduğu tahmin edilmektedir. Parsel üzerindeki yapının Bağlar Caddesi ve Atatürk Bulvarı ceplerinden yola tecavüzü bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları belediye tarafından karşılanmakta olup alt yapı çalışmaları devam etmektedir. Bölgede binalar ticaret üstü 3-4 katlı apartman ve müstakil 1-2 katlı konut kullanım fonksiyonu gelişmiştir. Parselin bahçesinde 1 adet 10-12 yaşlarında ceviz, 1 adet 9-10 yaşlarında kayısı, 2 adet 3-4 yaşlarında kiraz, 2 adet 3-4 yaşlarında balçık hurma, 1 adet 2 yaşlarınca şeftali, 1 adet 2-3 yaşlarında erik, 3 adet 3-4 yaşlarında böğürtlen, 2 adet 9-10 yaşlarında asma (üzüm) ve 2 adet 9-10 yaşlarında ayva-yenidünya ağaç ve fidanları mevcuttur.
Adres :Bir eylül Mahallesi Atatürk Bulvarı No:49Suluova
Yüzölçümü : 258,84 m2
İmar Durumu : Bireylül Mahallesi 1234 ada 9 nolu parsel onamlı şehir imar planında G35A19D1C paftasında ayrık nizam 5 katlı ticari+konut alalına isabet etmekte olup, parselin yaklaşık 40 m2 yola isabet etmektedir.
Kıymeti : 304.130,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir

 1. Satış Günü : 26/05/2021 günü 10:00 – 10:10 arası
 2. Satış Günü : 30/06/2021 günü 10:00 – 10:10 arası
  Satış Yeri : ASLİYE HUKUK YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI
  Satış şartları :
  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin () bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/04/2021 (İİK m.126) () İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
 • : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

NFL Jerseys Nike