DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Bartın Üniversitesi Öğretim üyesi alım ilanı

Bartın Üniversitesi Öğretim üyesi alım ilanı
REKLAM ALANI
18.11.2022
142
A+
A-

Bartın Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI 2022-04 
Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile “Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi” hükümlerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

 Adaylar; fotoğraf, kimlik fotokopisi e-Devlet üzerinden alınan karekodlu lisans, yüksek lisans, doktora mezun belgeleri ile doçentlik belgesi (doçent ve profesörler), erkek adaylar için askerlik durum belgesi, adli sicil belgesi, özgeçmiş ve eserler listesi, yabancı dil sınav sonuç belgesi, hizmet belgesi ve bilimsel eserlerinden oluşan dosyaları ile birlikte Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden (http://ubys.bartin.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris) çevrimiçi başvuru yoluyla müracaat edecektir.

 Müracaat edecek adaylarca; Personel Daire Başkanlığının “Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Süreci” başlıklı sayfasında yer alan “Öğretim Üyeliğine İlk Defa veya Yeniden Başvuracak Adayların Yayın ve Faaliyetlerini Değerlendirme Formu”nu bilgisayar ortamında 1 (bir) adet doldurarak her sayfası paraflı ve son sayfası imzalı olacak şekilde çevrimiçi başvuru sistemine yüklenecektir.

 Müracaat edecek adayların (http://www.bartin.edu.tr) adresinden Üniversitemiz/ Mevzuat (KAYSİS)/Yönergeler kısmından ulaşabilecekleri “Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 Adaylar elektronik ortamda müracaat edecekleri başvuru dosyalarını hazırlarken Personel Daire Başkanlığının “Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Süreci” başlıklı web sayfasında yer alan açıklamalara dikkat etmelidir.

 Başvuran adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

 Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) e-Devlet üzerinden alacakları “HİTAP Hizmet Belgesini” müracaatlarına eklemeleri gerekmektedir. e-Devletten alınan karekodlu tüm belgeler geçerlidir.

 Yabancı ülkelerden alınan mezuniyet belgelerinin Yükseköğretim Kurulu ve/veya Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

 Müracaatlar, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 inci günün sonu olan 23:59’a kadarhttp://ubys.bartin.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris sayfasından çevrimiçi başvuru şeklinde yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 İlanda belirtilen koşulları taşımayan ve başvuru süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

 İhtiyaç duyulması halinde; adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitemizin web sayfasından https://w3.bartin.edu.tr/ yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. 

BİRİMBÖLÜMANABİLİM DALIUNVANDRCADET*ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR
Bartın Orman FakültesiOrman MühendisliğiOrman İnşaatı ve TransportuProfesör11Orman Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak. Orman İnşaatı ve Transportu alanında çalışmaları bulunmak. Son üç (3) takvim yılında Web of Science (SCI, SCI- Expanded) kapsamındaki dergilerde yayımlanmış en az sekiz (8) makalesi bulunmak. Kurum dışı fonlarca desteklenen en az 1 (bir) ulusal veya uluslararası projede yürütücü olarak görev almış/alıyor olmak.
Bartın Orman FakültesiOrman MühendisliğiOrman İnşaatı ve TransportuDoktor Öğretim Üyesi11Orman Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak, Orman İnşaatı ve Transportu alanında çalışmaları bulunmak. Son üç (3) takvim yılında Web of Science (SCI, SCI-Expanded) kapsamındaki dergilerde yayımlanmış en az üç (3) makalesi bulunmak. Kurum dışı fonlarca desteklenen en az 1 (bir) ulusal veya uluslararası projede görev almış/alıyor olmak.
Bartın Orman FakültesiOrman Endüstri MühendisliğiOdun Mekaniği ve TeknolojisiDoçent11Orman Endüstri Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak. Odun Mekaniği ve Teknolojisi üzerine çalışmaları bulunmak. Son üç (3) takvim yılında Web of Science (SCI, SCI-Expanded) kapsamındaki dergilerde yayımlanmış en az altı (6) makalesi bulunmak. Kurum dışı fonlarca desteklenen en az 1 (bir) ulusal veya uluslararası projede görev almış/alıyor olmak
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkProfesör11Eğitim Psikolojisi alanında doçent unvanı almış olmak. Doçentlik unvanı aldıktan sonra Web of Science (SCI, SCI-Expanded, SSCI, AHCI) kapsamındaki dergilerde yayımlanmış en az iki (2) makalesi bulunmak.
Eğitim FakültesiMatematik ve Fen Bilimleri EğitimiFen Bilgisi EğitimiProfesör11Kimya Eğitimi alanında doçent unvanı almış olmak. Öz-yeterlik üzerine çalışmaları bulunmak. Doçentlik unvanı aldıktan sonra Web of Science (SSCI, SCI-Expanded) kapsamındaki dergilerde yayımlanmış en az dört (4) makalesi bulunmak.
Eğitim FakültesiTürkçe ve Sosyal Bilimler EğitimiTürkçe EğitimiDoçent11Türkçe Eğitimi alanında doçent unvanı almış olmak. Yabancılara Türkçe Öğretimi üzerine çalışmaları bulunmak. Son üç (3) takvim yılında Web of Science (SCI/SCI-Expanded, SSCI, AHCI, ESCI) kapsamındaki dergilerde yayımlanmış en az iki (2) makalesi bulunmak. Kurum dışı fonlarca desteklenen en az bir (1) ulusal ya da uluslararası projede görev almış/alıyor olmak.
Fen FakültesiMatematikCebir ve Sayılar TeorisiDoktor Öğretim Üyesi11Matematik alanında doktora yapmış olmak. Son üç (3) takvim yılında Web of Science (SCI, SCI-Expanded) kapsamındaki dergilerde cebir ve sayılar teorisi alanında yayımlanmış en az iki (2) makalesi bulunmak.
Fen FakültesiMatematikTopolojiDoktor Öğretim Üyesi11Matematik alanında doktora yapmış olmak. Son üç (3) takvim yılında Web of Science (SCI, SCI-Expanded) kapsamındaki dergilerde topoloji alanında yayımlanmış en az iki (2) makalesi bulunmak.
İslami İlimler FakültesiTemel İslam BilimleriFıkıhDoçent11İlahiyat Fakültesi mezunu olmak. Temel İslam Bilimleri alanında doktora yapmış olmak. Temel İslam Bilimleri alanında doçent unvanı almış olmak. İslam Hukuku alanında çalışmaları bulunmak. Web Of Science (SCI, SCI- Expanded, SSCI, AHCI, ESCI) veya TR dizin kapsamındaki dergilerde yayımlanmış en az bir (1) makalesi bulunmak. Kurum dışı fonlarca desteklenen en az bir (1) ulusal/uluslararası projede görev almış/alıyor olmak.
İslami İlimler Fakültesiİslam Tarihi ve SanatlarıOsmanlı Türkçesi ve İslami Türk EdebiyatlarıDoçent11Klasik Türk Edebiyatı alanında doçent unvanı almış olmak. Klasik Türk Edebiyatı ve İslami Türk Edebiyatı alanlarında çalışmaları bulunmak. Web Of Science (SCI, SCI- Expanded, SSCI, AHCI, ESCI) kapsamındaki dergilerde yayımlanmış en az 1 (bir) makalesi bulunmak. Kurum dışı fonlarca desteklenen en az bir (1) ulusal/uluslararası projede görev almış/alıyor olmak.
Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım FakültesiElektrik- Elektronik MühendisliğiDevreler ve SistemlerDoçent11Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında Doçent unvanı almış olmak. Analog tasarımlar üzerine çalışmaları bulunmak. Son üç (3) takvim yılında Web Of Science (SCI,SCI-Expanded, SSCI) kapsamındaki dergilerde yayımlanmış en az üç (3) makalesi bulunmak. Kurum dışı fonlarca desteklenen en az iki (2) ulusal/uluslararası projede görev almış/alıyor olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikHemşirelik EsaslarıDoktor Öğretim Üyesi11Hemşirelik lisans mezunu olmak. Hemşirelik Esasları alanında tezli yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Son üç (3) takvim yılında Web Of Science (SCI,SCI-Expanded, SSCI) kapsamındaki dergilerde yayımlanmış en az bir (1) makalesi bulunmak.
Spor Bilimleri FakültesiRekreasyonRekreasyonDoktor Öğretim Üyesi11Beden Eğitimi ve Spor alanında doktora yapmış olmak. Rekreasyon ve fiziksel aktivite konuları üzerine çalışmaları bulunmak. Son üç (3) takvim yılında Web of Science (SCI, SCI-Expanded, SSCI, ESCI) kapsamındaki dergilerde yayımlanmış en az bir (1) makalesi bulunmak.
Bartın Meslek YüksekokuluYönetim ve OrganizasyonLojistikDoktor Öğretim Üyesi11Endüstri Mühendisliği, Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi, Tedarik ve Lojistik Yönetimi veya Akıllı Ulaşım Sistemleri alanlarının birinde doktora yapmış olmak. Son üç (3) takvim yılında Web of Science (SCI/SCI-Expanded, SSCI, AHCI, ESCI) kapsamındaki dergilerde lojistik üzerine yayımlanmış en az bir (1) makalesi bulunmak.

DİĞER AÇIKLAMALAR:
İlanda aranan şartlar kısmında yer alan yayınların tespitinde, son üç takvim yılı (2019, 2020, 2021) ile 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren ilanın yayımlandığı güne kadar DOİ numarası almış olan yayınlar kabul edilecektir.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.