DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
REKLAM ALANI
08.12.2022
141
A+
A-

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğünden 

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’na göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır.
Başvurular 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve kanunda belirtilen Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme-Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları’na göre yapılacaktır.

Profesör kadroları daimi statüde olup, başvuracakların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, Doçentlik Belgelerinin onaylı örneklerini, yayın listelerini, başlıca araştırma eserini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) nüsha dosya veya
1(bir) nüsha dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 6(altı) nüsha CD/flash bellek ekleyerek;

Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracakların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, yayın listelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya veya 1(bir) nüsha dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4(dört) nüsha CD/flash bellek ekleyerek Doçentlik Belgelerinin onaylı örnekleri ile birlikte, bu ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracakların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, Doktora belgelerini ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya veya 1 (bir) nüsha dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) nüsha CD/flash bellek ekleyerek bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.

Başvurularda hazırlanacak olan formlar Üniversitemiz web sayfasında bulunmaktadır.
Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

NOT: (*) bulunan anabilim dallarında İngilizceden Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik’te belirtilen şartlara sahip olmak. 

BİRİM/ANABİLİM DALI/ANASANAT DALIUNVANADETNİTELİKLER
BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİ
Müzik EğitimiProfesör1Müzik alanında doçentliğini almış olmak. Kültür ve Müzik alanında çalışmaları olmak.
Tarih EğitimiProfesör1Tarih Eğitimi alanında doçentliğini almış olmak. Müfredat programları ve tarih eğitiminin iyileştirilmesi alanında çalışmaları olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı EğitimiDoçent1Türk Dili alanında doçentliğini almış olmak. Tarihi Türk Lehçeleri, öğretimi ve diyalektoloji alanında çalışmaları olmak.
Fransız Dili Eğitimi (*)Doçent1Fransız dili öğretimi ve yapısöküm alanında çalışmaları olmak.
Rehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkDoçent1Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında doçentliğini almış olmak. Evlilik ve aile danışmanlığı ve psikolojik sağlamlık konularında çalışmaları olmak.
Matematik EğitimiDoçent1Matematik alanında doçentliğini almış olmak. Diferansiyel denklemler ve matematik eğitimi üzerine çalışmaları olmak.
Sınıf EğitimiDoçent1Temel Eğitim (İlk Okuma Yazma ve Türkçe Eğitimi) alanında doçentliğini almış olmak. İlkokula hazır bulunuşluk ve etkileşimli okuma üzerine çalışmaları olmak.
Biyoloji EğitimiDr.Öğretim üyesi1Biyoloji eğitimi ve argümantasyon üzerine çalışmaları olmak.
Biyoloji EğitimiDr.Öğretim üyesi1Biyoloji öğretmenliği mezunu olup, eğitimde doktora yapmış olmak. Teknolojinin öğretime entegrasyonu alanında çalışmaları olmak.
DENİZCİLİK FAKÜLTESİ
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği (*)Doktor Öğretim Üyesi1Deniz Ulaştırma Sistemleri Mühendisliğinde doktora yapmış olmak. Gemilerde atık ısı geri kazanımı sistemleri konusunda çalışmaları olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
EndodontiProfesör1Endodonti alanında uzmanlığını almış olmak. Diş Hastalıkları Tedavisi alanında doçentliğini almış olmak.
Diş Hastalıkları ve TedavisiDoktor Öğretim Üyesi1Restoratif diş tedavisi alanında uzmanlığını almış olmak.
Protetik Diş TedavisiDoktor Öğretim Üyesi1Protetik Diş Tedavisi alanında uzmanlığını almış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı (*)Doçent1Amerika Birleşik Devletleri Tarihi ve Türk-Amerikan İlişkileri konusunda çalışmaları olmak.
Deneysel PsikolojiDoktor Öğretim Üyesi1Sinirbilimlerinde doktora yapmış olmak. Uyku elektrofizyolojisi üzerine çalışmaları olmak.
FEN FAKÜLTESİ
Bilgisayar BilimleriProfesör1Matematik alanında doçentliğini almış olmak. Optimizasyon ve çizge teorisi konularında çalışmaları olmak.
ZoolojiDoçent1Biyoloji alanında doçentliğini almış olmak. Sürüngenlerde iklimsel modelleme ve osteoloji konularında çalışmaları olmak.
Anorganik KimyaDoçent1Kimya alanında doçentliğini almış olmak. Koordinasyon polimerleri konusunda çalışmaları olmak.
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON FAKÜLTESİ
Protez-OrtezDoçent1Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında doçentliğini almış olmak. Protez-Ortez-ve hareket analizi alanlarında çalışmaları olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
ResimDoçent1Plastik Sanatlar alanında doçentliğini almış olmak. Yapay Zekâ ve Sanat ilişkisi üzerine çalışmaları olmak.
Çizgi Film ve AnimasyonDoktor Öğretim Üyesi1Çizgi Film ve Animasyon, Grafik, Sanat ve Tasarım veya Dijital Sanatlarda doktora veya sanatta yeterlik yapmış olmak. İlgili alanda çalışmaları olmak.
OyunculukDoktor Öğretim Üyesi1Lisansını oyunculuk programından almış olmak. Sahne Sanatları alanında doktora veya sanatta yeterlik yapmış olmak. İlgili alanda çalışmaları olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
KelamDr.Öğr.Üyesi1Bilgi ve Ahlak konularında çalışması olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Yönetim ve Çalışma PsikolojisiProfesör1Sosyal politika alanında doçentliğini almış olmak. İş güvenliği psikolojisi, insanlık onuru ve eksik istihdam konularında çalışmaları olmak.
İŞLETME FAKÜLTESİ
Turizm ve Otel Yönetimi (*)Profesör1Turizm alanında doçentliğini almış olmak. Turizmde kalite ve akreditasyon alanlarında çalışmaları olmak.
İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat (*)Doçent1Mikro iktisat alanında doçentliğini almış olmak. Enerji ekonomisi ve iktisadi büyüme alanlarında çalışmaları olmak.
Avrupa Birliği Siyaseti ve Uluslararası İlişkiler (*)Doçent1Uluslararası İlişkiler alanında doçentliğini almış olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ
Bina BilgisiProfesör1Mimarlık alanında doçentliğini almış olmak. Enerji etkin bina tasarımı ve mimari aydınlatma konusunda çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Maden İşletmesiProfesör1Maden Mühendisliği alanında doçentliğini almış olmak. Maden İşletme alanında çalışmaları olmak.
Üretim MetalurjisiProfesör1Titanya nanomalzemelerin geliştirilmesi ve fotokatalitik uygulamaları alanında çalışmaları olmak.
Yer FiziğiDoçent1Yer Bilimleri ve Mühendisliği alanında doçentliğini almış olmak. GPS/GNSS verileri ile ilgili çalışmaları olmak.
NECAT HEPKON SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Beden Eğitimi ve Spor ÖğretmenliğiDoçent1Spor Bilimleri alanında doçentliğini almış olmak. Takım sporları alanında çalışmaları olmak.
Spor Yönetim BilimleriDoçent1Spor bilimleri alanında doçentliğini almış olmak. Beden eğitimi alanında liderlik özellikleri ve zaman yönetimi üzerine çalışmaları olmak.
Antrenörlük EğitimiDoçent1Spor bilimleri alanında doçentliğini almış olmak. En az 3.kademe yüzme antrenörlük belgesine sahip olmak.
RekreasyonDoktor Öğretim Üyesi1Rekreasyon yönetimi alanında çalışmaları olmak.
TIP FAKÜLTESİ
Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıProfesör1Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Endokrinoloji) alanında doçentliğini almış olmak.
İç HastalıklarıProfesör1İç Hastalıkları (Nefroloji) alanında doçentliğini almış olmak
Beyin ve Sinir CerrahisiProfesör1Nöroşirurji alanında doçentliğini almış olmak.
Nükleer TıpProfesör1Nükleer Tıp alanında doçentliğini almış olmak.
Adli TıpProfesör1Adli Tıp alanında doçentliğini almış olmak.
Göğüs HastalıklarıProfesör1Göğüs Hastalıkları alanında doçentliğini almış olmak.
Beyin ve Sinir CerrahisiDoçent1Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında doçentliğini almış olmak.
Kalp ve Damar CerrahisiDoçent1Kalp ve damar cerrahisi alanında doçentliğini almış olmak.
RadyolojiDoçent1Radyoloji alanında doçentliğini almış olmak.
Göğüs CerrahisiDoçent1Göğüs Cerrahisi alanında doçentliğini almış olmak.
Göz HastalıklarıDoçent1Göz Hastalıkları alanında doçentliğini almış olmak.
KardiyolojiDoçent1Kardiyoloji alanında doçentliğini almış olmak.
Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoçent1Çocuk Acil alanında doçentliğini almış olmak
Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoktor Öğretim Üyesi1Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak. Çocuk Nöroloji yan dal uzmanı olmak.
Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoktor Öğretim Üyesi1Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak. Çocuk Kardiyoloji yan dal uzmanı olmak.
Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoktor Öğretim Üyesi1Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak. Çocuk Yoğun Bakım yan dal uzmanı olmak.
Ortopedi ve TravmatolojiDoktor Öğretim Üyesi1Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olmak.
İç HastalıklarıDoktor Öğretim Üyesi1İç Hastalıkları uzmanı olmak. Romatoloji alanında yan dal uzmanı olmak.
İç HastalıklarıDoktor Öğretim Üyesi2İç Hastalıkları uzmanı olup, nefroloji alanında yan dal uzmanı olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİ
Veteriner Hekimliği Tarihi ve DeontolojiProfesör1Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji alanında doçentliğini almış olmak.
Veterinerlik PatolojisiDoçent1Veterinerlik Patoloji alanında doçentliğini almış olmak.
Veterinerlik Gıda Hijyeni ve TeknolojisiDoktor Öğretim Üyesi1Veterinerlik Gıda Hijyeni ve Teknolojisi alanında doktora yapmış olmak.
DEVLET KONSERVATUVARI
Yaylı ÇalgılarDoktor Öğretim Üyesi1Müzik Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik Mezunu olmak. Keman Sanat Dalında Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
BaleDoktor Öğretim Üyesi1Sahne Sanatlarında Sanatta Yeterlik/ Doktora mezunu olmak. Bale Dansçılığı Sanat Dalında Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU
Uluslararası TicaretDoçent1Muhasebe alanında doçentliğini almış olmak. Maliyet davranışı ve tedavi maliyetleri konusunda çalışmaları olmak.

İlgililere duyurulur

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.