DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
REKLAM ALANI
02.11.2022
274
A+
A-

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden  
Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Öğretim üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23., 24. ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

PROFESÖR kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği başvuru formlarına özgeçmişlerini, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, lisans/yüksek lisans diploması, hizmet belgesi, doktora ve doçentlik belgesi, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesine uygun doldurulan EK-2 yayın listesi ve puanlama tablosu, EK-3 Genel Değerlendirme tablosu, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan 1 adet fiziki dosyayı, 6 adet USB belleğe yüklenmiş halde Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten başvuru formlarına özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi ve doçentlik belgesi, yabancı dil sınav sonuç  belgesi, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesine uygun doldurulan EK-2 yayın listesi ve puanlama tablosu, EK-3 Genel Değerlendirme tablosu, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet fiziki dosyayı, 4 adet USB belleğe yüklenmiş halde Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Doçent kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten başvuru formlarına özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi, varsa yabancı dil sınav sonuç belgesi, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesine uygun doldurulan EK-2 yayın listesi ve puanlama tablosu, EK-3 Genel Değerlendirme tablosu, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet fiziki dosyayı, 4 adet USB belleğe yüklenmiş halde kadronun ilan edildiği Fakülte Dekanlığına / Yüksekokul Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adaylar, başvuru dosyalarını Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin 5. maddesine uygun olarak hazırlayacaklardır.
Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Yabancı yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denkliğini gösteren onaylı belgelerin de sunulması gerekmektedir.

NOT : Üniversitemiz Tıp Fakültesinde ilan edilen kadrolara müracaat eden adaylar atanmaları halinde Üniversitemiz ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Birlikte Kullanım Protokolü kapsamında afiliye olan hastanelerde görevlendirilecektir.

İlan Tarihi : 02.11.2022                                                                                                         
Başvuru Tarihi : 02.11.2022
Son Başvuru Tarihi : 16.11.2022 

BÖLÜMANABİLİM DALIUNVANIDER.AD.İLAN ŞARTI
Ormancılık BölümüOrmancılık ve Orman Ürünleri ProgramıProfesör11Doçentlik unvanını aldıktan sonra en az beş yıl açık bulunan profesörlük kadrosu ile ilgili bilim alanında çalışmış olmak ve çiçekli bitkiler filogenisi konusunda çalışmaları olmak.
Harita Mühendisliği BölümüHarita Mühendisliği Anabilim DalıProfesör11Coğrafi bilgi sistemiyle gürültü haritalama ve konumsal haritalama konularında çalışmaları olmak.
Çevre Mühendisliği BölümüÇevre Bilimleri Anabilim DalıProfesör11Polimerik membranlar ve fitoremediasyon konularında çalışmalar yapmış olmak.
Fizik BölümüAtom ve Molekül Fiziği Anabilim DalıProfesör11Doçentlik unvanını Fizik alanında almış olup, açısal kinematik katsayı oranları ve radyasyon soğurma parametreleri konularında çalışmaları olmak.
Fizik BölümüKatıhal Fiziği Anabilim DalıProfesör11Doçentlik unvanını Fizik alanında almış olup, Krsitalografi, Gaussian ve Slater tip orbitaller kullanarak moleküllerin modellenmesi konularında çalışmaları olmak.
Elektrik ve Enerji BölümüElektrik ProgramıProfesör11Doçentlik unvanını aldıktan sonra en az beş yıl açık bulunan profesörlük kadrosu ile ilgili bilim alanında çalışmış olmak ve kristal yapı analizi, moleküler modelleme, elektronik yapı hesaplamaları konularında çalışmaları olmak.
Temel İslam Bilimleri BölümüTefsir Anabilim DalıDoçent11Temel İslam Bilimleri Bilim / Sanat alanında doçent unvanı almış olup, Kur’an’da metafizik ve vahiy konularında çalışmaları olmak.
Felsefe ve Din Bilimleri BölümüDin Bilimleri Anabilim Dalı (Din Eğitimi Bilim Dalı)Doçent11Felsefe ve Din Bilimleri Bilim / Sanat alanında doçent unvanı almış olup, hafızlık eğitimi ve değer eğitimine dair çalışmaları olmak.
Bitkisel ve Hayvansal Üretim BölümüTıbbi ve Aromatik Bitkiler ProgramıDoçent11Doçent unvanı almış olup, Bitki zararlılarının entomopatojenik protistlerinin belirlenmesi ile ilgili çalışmaları olmak.
Elektrik- Elektronik Mühendisliği BölümüElektrik Makineleri Anabilim DalıDoçent11Doçent unvanı almış olup, transformatörlerde ferrorezonans olayı ve push-pull dönüştürücüler konularında çalışmaları olmak.
Gıda Mühendisliği BölümüGıda Teknolojisi Anabilim DalıDoçent11Doçent unvanı almış olup, gıda parazitleri, halk sağlığı, gıda hijyeni ve teknolojileri konularında çalışmalar yapmış olmak.
Tarih BölümüOrtaçağ Tarihi Anabilim DalıDoçent11Ortaçağ tarihi bilim alanında doçent unvanı almış olmak, Haçlı Seferleri ve Bizans Tarihi hakkında çalışmaları olmak.
Tarih BölümüOrtaçağ Tarihi Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi21Ortaçağ Tarihi Anabilim dalında doktora yapmış olup, Doğu Karadeniz ve Giresun tarihi hakkında çalışmaları olmak.
Fizik BölümüKatıhal Fiziği Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi31Fizik anabilim dalında doktora yapmış olup, metal oksit yarı iletken malzemelerin farklı kimyasal yöntemlerle üretilmesi ve karakterizasyonu konularında çalışmalar yapmış olmak.
Tarih BölümüYeniçağ Tarihi Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi31Yeniçağ Tarihi Anabilim dalında doktora yapmış olup, Osmanlı ilmiyesi hakkında çalışmaları olmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi BölümüSiyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi11Siyaset Sosyolojisi ve Sosyal Teori alanlarında sosyal ve politik kimliklerin oluşumu ve etkileşimi üzerine çalışmaları olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri BölümüKalp ve Damar Cerrahisi Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi11Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı olup; Akut Alt Extremite Arteriel ve İlio- Femoral Ven Trombotik Tıkanıklığı Birlikteliği konusunda çalışması olmak.
Dahili Tıp Bilimleri BölümüAile Hekimliği Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi11İlgili alanda uzman olmak ve Eğiticinin Eğitimi sertifikası ile Tütün Bağımlılığı Tedavisi sertifikasına sahip olmak.
Mülkiyet Koruma ve Güvenlik BölümüSosyal Güvenlik ProgramıDoktor Öğretim Üyesi51Doktorasını İşletme alanında yapmış olup, denetimde hata ve hileler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Müzik BölümüPiyano Anasanat DalıDoktor Öğretim Üyesi41Doktorasını müzik eğitimi alanında yapmış olup, piyano eğitimi üzerine bilimsel çalışmaları olmak ve piyano çalgısında sanatsal faaliyetleri bulunmak.
Grafik Tasarımı BölümüGrafik Tasarımı Anasanat DalıDoktor Öğretim Üyesi41Grafik ya da Resim- İş Eğitimi alanında doktora yapmış olup, dijital sanat, dijital tasarım, sanat estetiği üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Finans ve Bankacılık BölümüFinans ve Bankacılık Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi21İstatistik Anabilim dalında doktora yapmış olup, Cox Regresyon ve Referans aralıklarının belirlenmesi konularında çalışmaları olmak.
İşletme BölümüÜretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi21İşletme alanında doktora yapmış olup, ‘tedarik zinciri yönetimi’, ‘işletmelerde etkinlik ölçme’ ve ‘raf yerleşimi’ konularında çalışmalar yapmış olmak.
İşletme BölümüSayısal Yöntemler Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi21İşletme alanında doktora yapmış olup, ‘yapay sinir ağları’ ve ‘kurumsal yönetişim’ konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Dış Ticaret BölümüDış Ticaret ProgramıDoktor Öğretim Üyesi21İktisat anabilim dalında doktora yapmış olup, dış tasarruflar ve finansal gelişme alanında çalışmaları olmak.
Yönetim ve Organizasyon BölümüSağlık Kurumları İşletmeciliği ProgramıDoktor Öğretim Üyesi31Sağlık Kurumları Yönetimi anabilim dalında doktora yapmış olup, blokzinciri teknolojisi, mobil sağlık ve sağlık turizmi ile ilgili çalışmaları olmak.
Hemşirelik BölümüHalk Sağlığı Hemşireliği Anabilim DalıDoktor Öğretim Üyesi11İş sağlığı ve güvenliği ile adolesanlarda obezite üzerine çalışmaları olmak.
Büro Hizmetleri ve Sekreterlik BölümüBüro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ProgramıDoktor Öğretim Üyesi41İşletme anabilim dalında doktora yapmış olup, vergi okuryazarlığı, girişimcilik eğilimi ve stratejik karar alma konularında çalışmaları olmak.
Gıda İşleme BölümüGıda Teknolojisi ProgramıDoktor Öğretim Üyesi51Gıda Mühendisliği alanında doktora yapmış olup, meyve ve sebzelerin kurutulması ve kuruma karakteristiklerinin modellenmesi konusunda çalışmaları olmak.
Yönetim ve Organizasyon BölümüSağlık Kurumları İşletmeciliği ProgramıDoktor Öğretim Üyesi11İşletme anabilim dalında doktora yapmış olup, farklılıkların yönetilmesi ve sağlık sektöründe COVİD-19’un algılanan tehdit üzerindeki etkisi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.