DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

İstanbul Üniversitesi 53 Öğretim Üyesi alacak

İstanbul Üniversitesi 53 Öğretim Üyesi alacak
REKLAM ALANI
12.12.2022
135
A+
A-

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 12.06.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri” uyarınca Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına şahsen veya posta yoluyla eleman alınacaktır.

Başvuru Evrakları:
1. Başvuru dilekçesi (Dilekçe örneğine https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde bulunan duyurular/formlar kısmından ulaşılabilir.),
2. 1 Adet Biyometrik Fotoğraflı Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu (Örneğine https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde duyurular/formlar kısmından ulaşılabilir),
3. Özgeçmiş ve yayın listesi, Yabancı Dil Belgesi,
4. Doçentlik Belgesi ve Diploma Fotokopileri (Noterden veya Resmi Kurumlarca onaylı veya e-Devlet) (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Sanatta Yeterlik, Uzmanlık),
5. Akademik Yükseltilme ve Atamada Değerlendirmeye Alınan Faaliyetler ve Puan Hesaplaması Formu (https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde duyurular/formlar kısmından ulaşılabilir),
6. Aday Atama Kriterleri Değerlendirme Formu, (https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde duyurular/formlar kısmından ulaşılabilir),
7. Asgari Koşulların Sağlandığına ilişkin Bildirim Formu (Beyanname) (https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde duyurular/formlar kısmından ulaşılabilir),
8. Adli Sicil Kaydı (e-Devlet),
9. 1 adet Biyometrik Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş),
10. Kimlik Fotokopisi
11. Başlıca Araştırma Eseri olarak gösterdikleri yayın, makale, kitap (ISBN numarasını gösterecek şekilde) içindekiler bölümünün bir örneği (Profesör kadrosuna başvuracaklar için),
12. Askerlik durum belgesi (e-Devlet),
13. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getirecek olup, eDevlet veya Resmi Kurum onaylı belge)
14. İlanın bir adet fotokopisi.
15. Profesör kadroları için 8 (sekiz) adet, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadroları için 6 (altı) adet USB bellek. (https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde yer alan kadro ön inceleme dosya hazırlama düzenine göre hazırlanmalıdır.)
USB içerikleri:
– Başvuru dilekçesi (imzalı),
– Özgeçmiş ve yayın listesi,
– Yabancı Dil Belgesi,
– Diplomalar,
– Doçentlik Belgesi,
– Akademik Yükseltilme ve Atamada Değerlendirmeye Alınan Faaliyetler ve Puan Hesaplaması Formu,
– Aday Atama Kriterleri Değerlendirme Formu
– Asgari Koşulların Sağlandığına İlişkin Bildirim Formu (Beyanname)
– Tüm Bilimsel yayın, çalışma ve faaliyetler. (Profesör kadrosu için başlıca araştırma eseri ayrıca belirtilmelidir.)

Açıklamalar:

1. Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir.
2. İlan edilen bütün unvanlar için Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.
3. İlan edilen bu kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden Mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.
4. Başvurular ilanın Resmî Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içinde yapılacak olup; Profesör ve Doçent kadrosu başvuruları Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi Kadrosu başvuruları ise ilana çıkılan birimlere yapılacaktır.
5. İlanın Son Başvuru Tarihi: İlanımızın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15. (onbeşinci) gündür.
6. Müracaatlar Şahsen veya Posta yolu ile yapılacaktır. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, sorumluluk başvurana aittir. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihi mesai bitimine kadar başvuru yapılacak Profesör ve Doçent Kadroları İçin İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili birimin Dekanlığına/Müdürlüğüne, ulaşması gerekmektedir. (Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.)
7. 2547 sayılı Kanunun Ek 38. maddesi uyarınca (2547 sayılı Kanunun 50. maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında istihdam edilerek doktora veya sanatta yeterlik eğitimlerini üniversitemizde tamamlayanların başvuru hakkı bulunmamaktadır.) belirlenen %30’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
8. Profesör ve/veya Doçent kadrolarına başvuran adaylardan Doçentlik Sözlü Sınavına girmemiş olanlar, https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde bulunan duyurular/formlar kısmında yer alan Doçentlik Sözlü Sınavı Başvuru Dilekçesi’ni doldurarak Personel Daire Başkanlığı Doçentlik Birimine ayrıca iletmeleri gerekmektedir.
9. İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterlerine, https://personel.istanbul.edu.tr/tr/content/mevzuat/yonergeler adresinden ulaşılabilir. Dr. Öğretim
Üyesi, Doçent ve Profesör kadrolarına başvuran tüm adayların bilimsel dosyalarının bu yönergede yer alan kriterlere uygunluğu, ilgili akademik birimlerdeki ön inceleme komisyonları ve üniversitenin ilgili komisyonu tarafından incelenir. Akademik Yükseltilme ve Atamada asgari kriterleri sağlamayan adayların dosyaları jüri değerlendirmesine alınmaz.
10. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen aday/adayların atamaları yapılmayacaktır. Başvuran aday/adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması durumunda atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
11. Kadroya başvuruda bulunan adaylardan atanmaya hak kazananların atamaları, 21.03.2022 tarihli, E.20148 sayılı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın yazısı ile bildirilen 16.03.2022 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararıyla ve 15.08.2022 tarihli, E.57078 sayılı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın yazısı ile bildirilen 03.08.2022 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararıyla Üniversitemize vermiş olduğu atama izni kontenjanı dahilinde yapılacak olup, atama izni kontenjanını aşan hiçbir atama gerçekleştirilemeyecektir.
12. İdare uygun gördüğü takdirde İlanın her aşamasını iptal edebilir.
13. İlanımıza https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinden ulaşılabilir.

BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ : 12.12.2022
BAŞVURU BİTİŞ TARİHİ : 26.12.2022 (mesai saati bitimi itibariyle)

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

ANABİLİM DALIUNVANIADEDİAÇIKLAMA
İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ
Göğüs CerrahisiPROFESÖR1Erişkin ve Pediatrik hastalarda minimal invazif timüs cerrahisi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıPROFESÖR1Çocuk Kardiyoloji Yan Dal Uzmanlığını almış olup, Fetal Görüntüleme alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Beyin ve Sinir CerrahisiPROFESÖR1İntraoperatif görüntüleme ve mikrocerrahi alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Beyin ve Sinir CerrahisiDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Gliomlann moleküler sınıflanması alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Genel CerrahiPROFESÖR1Travma Acil Cerrahi ve Girişimsel Endoskopi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Genel CerrahiDOÇENT1Endoskopik submukozal diseksiyon alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve HastalıklarıDOÇENT1Konsültasyon liyezon psikiyatrisi ve nörogelişimsel bozukluklar alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
NörolojiDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1İleri nörogörüntüleme yöntemleri alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıbbi PatolojiDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Gastrointestinal Sistem ve Karaciğer Patoloji ve Moleküler Patoloji alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İç HastalıklarıDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Hematoloji yan dal uzmanlığını almış olmak.
İç HastalıklarıDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları yan dal uzmanlığını almış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Genel Türk TarihiPROFESÖR1
Eski Türk EdebiyatıDOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1
Arapça Mütercim ve TercümanlıkDOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1
Eskiçağ TarihiDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1
FEN FAKÜLTESİ
Atom ve Molekül FiziğiPROFESÖR1
Atom ve Molekül FiziğiDOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1Molekül fiziği ve peptitlerin moleküler modellenmesi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
ZoolojiDOÇENT1Gelişim Biyolojisi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Cebir ve Sayılar TeorisiDOÇENT1Grup teorisi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Uygulamalı MatematikDOÇENT1Gecikmeli Sistemlerin Dinamik analizi alanında bilimsel çalışma yapmış olmak.
Analiz ve Fonksiyonlar TeorisiDOÇENT1Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Analiz ve Fonksiyonlar TeorisiDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Harmonik Analiz alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
AstrofizikDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Galaksi astronomisi alanında bilimsel çalışmaları olmak.
İKTİSAT FAKÜLTESİ
Yönetim Bilişim SistemleriPROFESÖR1Teknoloji Yönetimi ve Robotlaşmanın Piyasalara Etkisi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Endüstri İlişkileriDOÇENT1Esneklik ve iş mücadeleleri alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
MuhasebeDOÇENT1Denetim alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Yönetim ve OrganizasyonDOÇENT1Girişimcilik alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İnsan Kaynakları ve YönetimiDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1İnsan Kaynakları Yönetimi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
YöneylemDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Makroekonometrik Modeller alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İktisat SosyolojisiDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1İktisat Sosyolojisi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
FinansDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Kripto para alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Mali HukukDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Mali Hukuk alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ
Farmasötik ToksikolojiDOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Protetik Diş TedavisiDOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1
İŞLETME FAKÜLTESİ
İnsan Kaynakları YönetimiDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1
SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ
Yönetim BilimleriDOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1
Hukuk BilimleriPROFESÖR1
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
İslam FelsefesiDOÇENT1
HadisDOÇENT1
Din EğitimiDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1
Türk İslam EdebiyatıDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1
İslam HukukuDOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
2
MİMARLIK FAKÜLTESİ
İç MimarlıkPROFESÖR1İç Mekan Araştırmaları ve Mekan Performansı ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
SU BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Su Ürünleri HastalıklarıDOÇENT2
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ
Hemşirelikte YönetimDOÇENT1
ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ
Temel OnkolojiDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Sağlık Fiziği Bilim Dalı için.
ÇOCUK SAĞLIĞI ENSTİTÜSÜ
Nadir HastalıklarPROFESÖR1
Pediatrik Temel BilimlerDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Neonatoloji yan dal uzmanlığını almış olmak.
DENİZ BİLİMLERİ VE İŞLETMECİLİĞİ ENSTİTÜSÜ
Denizel ÇevreDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Deniz Kirliliği Modellemesi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
AZİZ SANCAR DENEYSEL TIP ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
Laboratuvar Hayvanları BilimiDOÇENT2

DUYURULUR.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.