DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Öğretim elemanı alım ilanı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Öğretim elemanı alım ilanı
REKLAM ALANI
29.11.2022
363
A+
A-

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesi, Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 31 inci maddesi ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddelerine göre öğretim elemanı alınacaktır.

Başvuru için gerekli belgeler ve ayrıntılı bilgi https://ozal.edu.tr/tr/personel adresinde mevcuttur.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1
. 657 sayılı Kanun’un 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2. ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3. Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylar, en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmalıdır.
4. Meslek Yüksekokulları için, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 6 ncı maddesinin 4 üncü fıkrası kapsamındaki Öğretim Görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

MUAFİYET
1– Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz. Yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlar ALES muafiyetinden yararlanmayı talep edebilir. ALES muafiyetinden yararlanmak isteyenler, buna ilişkin dilekçe vermelidir.

İSTENEN BELGELER ve ÖNEMLİ NOTLAR
1
– Öğretim Elemanı Başvuru Formu. (www.ozal.edu.tr adresinden Personel Daire Başkanlığı sayfasına girerek dokümanlar kısmında “Akademik Başvuru Formu”na tıklayarak erişebilirsiniz)
2– Özgeçmiş.
3– Mezuniyet belgeleri: Lisans, yüksek lisans ve doktora/uzmanlık belgeleri (1 takım Noter/ Resmi Kurumlarca onaylanmış mühürlü örneği veya eDevlet üzerinden alınan karekodlu belgeler) (Yabancı yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belgesi)
4– Lisans transkript belgesinin aslı veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge veya belgenin resmi makamlarca onaylanmış ıslak imzalı kopyası
5– İki adet biyometrik fotoğraf.
6– ÖSYM sonuç açıklama sisteminden alınmış karekodlu ALES sonuç belgesi.
7– Yabancı Dil Belgesi (YDS, YÖKDİL veya eşdeğerliği).
8– Askerlik Durum Belgesi (e-Devlet çıktısı)
9– Varsa bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya
10– Çalışmış olmak şartı istenen ilanlar için ilgili kurumdan alınmış ıslak imzalı belge ve SGK’den alınmış prim gün sayısını ve iş kolunu gösterir ıslak imzalı belge
11– Ön ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine dönüştürülmesinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.
12– Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine müracaat edebilir.
13– Üniversitemiz gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
14– Üniversitemiz zorunlu hallerde sınav takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite internet sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
15– Başvuru süresi, ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün olup başvurular şahsen veya posta yolu ile ilgili birime yapılacaktır. Posta yolu ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili birimlere ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
16– Başvuru evrakları iade edilmeyecektir. 

Başvuru Başlangıç Tarihi29.11.2022Sınav Tarihi23.12.2022
Son Başvuru Tarihi13.12.2022Sonuç Açıklama Tarihi27.12.2022
Ön Değerlendirme Açıklama Tarihi20.12.2022Nihai Sonuçların İlan edileceği internet sitesiwww.ozal.edu.tr
SIRA NOBİRİMBÖLÜMÜANABİLİM DALI/PR.ADETDERECEUNVANALESYABANCI DİLNİTELİKLER
1REKTÖRLÜKREKTÖRLÜKREKTÖRLÜK16ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK)7050TÖMER biriminde çalıştırılmak üzere Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği lisans, Yeni Türk Dili alanında yüksek lisans mezunu olup Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikası sahibi, PİKTES deneyimli ve alanında en az 10 (on) yıl deneyimli olmak
2DARENDE BEKİR ILICAK MYOGIDA İŞLEMEGIDA TEKNOLOJİSİ16ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK)70Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olup Halk Sağlığı alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yeme bozuklukları ve sağlıklı
yaşam biçimi davranışları konularında çalışmalar yapmış olmak.
3AKÇADAĞ MYOVETERİNERLİKLABORANT VE VETERİNER SAĞLIK16ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK)70Veterinerlik Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalında tezli yüksek lisans mezunu olup yükseköğretim kurumlarında en az 10 (on) yıl ders verme deneyimine sahip olmak.
4SANAT TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİSAHNE SANATLARISAHNE SANATLARI16ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK)7050Lisansı Sahne Sanatları/Oyunculuk, yüksek lisansını Tiyatro alanında yapmış olup Yükseköğretim Kurumlarında diksiyon dersi verme deneyimine sahip olmak.

İlan olunur.

İlan Bilgileri

Paylaş :Yazdır 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.