DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya 22°C
Çok Bulutlu

Suluova’da 30. Vergi Haftası Kutlandı.

Suluova’da 30. Vergi Haftası Kutlandı.
REKLAM ALANI
27.02.2019
550
A+
A-

Suluova’da 30. Vergi Haftası Kutlandı.

– Suluova Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından, 30. Vergi Haftası dolayısıyla kutlama programı düzenledi.

Kutlamalar kapsamında, Hükümet Konağı önünde ki Atatürk anıtına Suluova Vergi Dairesi Müdürü Yetiş Akyel ve çalışanları tarafından kurum çelengi sunularak saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra ise Suluova Vergi Dairesi Müdürü Yetiş Akyel ve çalışanları Kaymakamımız Erdoğan Kanyılmaz’ı makamında ziyaret ederek çiçek takdim edip faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Her yıl 25 Şubat-3 Mart tarihleri arasında kutlamalar yapıldığını belirten Suluova Vergi Dairesi Müdürü Yetiş Akyel amaçlarının, verginin toplumun kalkınmasındaki ve ekonominin büyümesindeki rolünün halkın tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kamuoyuna kazandırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Vergi’nin, Kamu hizmetlerine harcanmak üzere Devletin, yerel yönetimlerin yasalara göre doğrudan doğruya ya da kimi maddelerin, hizmetlerin fiyatlamaları üzerine ekleyerek dolaylı yoldan yurttaşlardan topladığı para olarak tanımlanmakta olduğunu ifade eden Yetiş Akyel, “Vergi tabiri Anayasa’mızın 73 üncü maddesinde düzenlenmiş olup, anılan maddede; “Herkes kamu giderlerini karşılamak üzere, mali gücüne göre, vergi ödemekle yükümlüdür. Vergi yükünün adaletle ve dengeli dağılımı, maliye politikasının sosyal amacıdır. Vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülükler kanunla konulur, değiştirilir veya kaldırılır. Vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüklerin muaflık, istisnalar ve indirimleriyle oranlarına ilişkin hükümlerinde Kanun’un belirttiği yukarı ve aşağı sınırlar içinde değişiklik yapma yetkisi Cumhurbaşkanı’na verilebilir.” şeklinde hüküm tesis edilmiştir. Bu itibarla vergi, devlet tüzel kişiliği açısından, kamu hizmetlerinin sunulması için vazgeçilmez bir gelir kaynağı olup, vatandaşlar arasında adaletli ve dengeli bir şekilde dağılımı da Anayasal güvence altına alınmıştır” dedi.

Bu yıl 30.‘sunu kutladıkları Vergi Haftası Etkinlikleri çerçevesinde kamu kurumu ve mükellef ziyaretlerinin devam edeceğini belirterek, verginin her vatandaş için Anayasal bir görev olduğunun unutulmaması ve vergi ödevi konusunda vergiden kaçınma ve vergi kaçırma alışkanlıklarının vatandaşlarımızda olmamasını temenni eden Vergi Dairesi Müdürü Yetiş Akyel, mükelleflerin gönüllü vergi ödeme alışkanlıklarının artırılması için Vergi Haftası’nın her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlanacağını, etkinlikler kapsamında geleceğin teminatı çocuklar başta olmak üzere halkın vergi konusunda bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlerinde yer alacağını, Hafta kapsamında ayrıca 28 Şubat 2019 tarihinde Hükümet binası önünde kan bağış kampanyası düzenleneceğini ve çeşitli ziyaretler yapacaklarını aktardı.

Tüm çalışanların haftasını kutlayan Kaymakamımız Erdoğan Kanyılmaz ise, şunları kaydetti: “gelişen toplum büyüyen ülke arzu ediyorsak, vatandaş olarak bu konuda üzerimize düşen görevi yerine getirerek, vergilerimizi düzenli ödemeliyiz. Vergi vermek, vatani görev olduğunu asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Bu bağlamda bu bilinci oluşturmak amacıyla düzenlenen Vergi Haftasını kutluyor, vergilerini zamanında ve aksatmadan ödeyen duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.”

Daha sonra, Suluova Vergi Dairesi Müdürlüğü, 309. Vergi Haftası kapsamında bir dizi kurum ve kuruluş ziyaretlerinde bulundu.

Kaynak: AA-suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

NFL Jerseys Nike