DOLAR 5,5502
EURO 6,1574
ALTIN 270,6
BIST 97.221
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya 32°C
Gök Gürültülü

Suluova’da Okul Sporları Müsabakaları Düzenlendi.

Suluova’da Okul Sporları Müsabakaları Düzenlendi.
REKLAM ALANI
09.05.2019
43
A+
A-

Suluova’da Okul Sporları Müsabakaları Düzenlendi.

-Suluova’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Etkinlikleri Kapsamında liseler arası Futsal, Voleybol ve Bilek Güreşi turnuvaları düzenlendi.

Mahmut Demir Spor Salonunda düzenlenen müsabakalar oldukça çekişmeli geçerken yarışmalara katılan sporcu öğrenciler akademik başarılarının yanında sportif alanda da başarılı olabilmek için yeteneklerini gösterdiler.

Turnuvanın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Etkinlikleri Kapsamında düzenlendiğini belirten İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Abdulkadir Saraç, emeği ve katkısı olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile tüm okul idareci, Beden Eğitimi Öğretmenleri ve öğrencilere teşekkür etti.

Müsabakalara katılan ve başarılı olan öğrencileri de kutlayan İlçe Spor Müdürü Abdulkadir Saraç, organize ettikleri okul sporları müsabakalarının her yıl düzenli olarak tertip edildiğini ifade ederek, bu tür etkinlikler vasıtasıyla eğitim-öğretimin yanı sıra öğrencilerin çeşitli sportif faaliyetler yaparak yeteneklerini geliştirip daha sağlıklı bir vücuda sahip olabileceklerini belirterek, spor salonunda her türlü salon sporlarının yapılmakta olduğunu, öğrenci ve gençlerin yanı sıra veliler ile vatandaşları da spor yapmaya davet etti.

Müsabakalar neticesinde dereceye giren takım ve sporculara kupa ve madalyalarının ise 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı töreninde verileceği öğrenildi.

Müsabakalar neticesinde dereceye giren okul ve öğrenciler ise şunlardır.

-Erkekler Futsal Müsabakası:
1. Şehit Metehan Atmaca A.L.
2. Şehit Muharrem Saygün A.L.
3. Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi
4. Şehit Erkan Ayas M.T.A.L.

-Kız Voleybol Müsabakası:
1. Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi
2. Şehit Metehan Atmaca A.L.
3. Kız İmam Hatip Lisesi
4. Şehit Muharrem Saygün A.L.

-Bilek Güreşi Sol Kol Müsabakası:
1. Mahmut Uysal (Şehit Osman Karakuş İ.H.L.)
2. Onur Yılmaz (Şehit Erkan Ayas M.T.A.L.) 
3. Bünyamin Yener (Şehit Erkan Ayas E.M.L.)

-Bilek Güreşi Sağ Kol Müsabakası:
1. Seyit Ahmet Coşkun (Şehit Osman Karakuş İ.H.L.)
2. Halil Gücek (Metehan Atmaca A.L.) 
3. M.Furkan Yener (Şehit Erkan Ayas E.M.L.)

Kaynak: AA-Suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.