DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya 31°C
Parçalı Bulutlu

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Suluova TSO Hizmet Binasını Açtı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Suluova TSO Hizmet Binasını Açtı.
REKLAM ALANI
28.08.2017
1.037
A+
A-

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Suluova TSO Hizmet Binasını Açtı.

-Suluova’ya gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yapımı tamamlan Suluova Ticaret Ve Sanayi Odası(TSO) yeni hizmet binası ile kendi adının verildiği 150 kişilik modern konferans salonunun açılışını gerçekleştirdi.

Beraberindeki AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Amasya Valisi Osman Varol ile birlikte geldiği Suluova’da, TSO Başkanı Turgut Aksu ve yönetim kurulu ile vatandaşlar tarafından çiçek takdim edilerek karşılanan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kurban kesimi ve duaların ardından kurdelesini keserek Suluova Ticaret Odası yeni hizmet binası ile kendi adının verildiği 150 kişilik modern Başkanı “Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu”nun açılışını yaptı.

Burada Suluovalı işadamlarına hitap eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Suluova’ya 4. Gelişinin olduğunu ve Turgut Aksu ve iş adamları ile ayrı bir gönül bağı bulunduğunu belirtti.
Her geçen gün dünya ve Türkiye’nin hızla büyüdüğüne dikkat çeken TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; 
“ekmek Aslan’ın ağzında derler, ekmek artık midesine inmiş durumda. Buna rağmen ayakta kalmak, başarılı olmak ve istihdam sağlayıp yatırım yapmak, vergi ödemek bu her babayiğidin yapacağı iş değil. Bunun için tüm müteşebbislerimizi ve iş adamlarımızı tebrik ediyorum. Bunların kıymetini bilmek lazım. Müteşebbisin güçlü ise, bir şehrin tüccarı ve sanayisi güçlü ise o şehir güçlü olur. Bütün güç ekonomidir. Eğer müteşebbisler ne kadar güçlü ise şehirlerde, ülkemizde o kadar güçlü olur. Bu iş adamlarımıza sahip çıkmak lazım. Suluovalı iş adamlarımız hem Suluovanın hem de Türkiyenin göz bebeğisiniz. Teşekkürler hepinize” dedi.

Yeni hizmet binası ile adının verildiği konferans salonunun çok güzel ve oldukça modern olduğunu belirterek emek ve katkısı olanlara teşekkür eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Londra, Paris hangi şartlarda hizmet veriyorsa Suluova TSO’nun da o kalitede ve şartlarda bölge iş adamlarına hizmet verdiğini söyleyerek; “bir taraftan üyeelrine kaliteli hizmet veriyorlar, bir taraftan AB hibelerini alarak yeni istihdam yolu açıyorlar, bir taraftan da OSB’lere yatırımcı çekmek için çabalıyorlar. Gerçekten tebrikler.”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu; “Cumhurbaşkanımız 3,5 yıldır Türkiye’de “yerli marka otomobil yapmak için babayiğit arıyorum’ diye söz ediyordu. Ardından bu görevi bize verdi ve Bilim Sanayi Bakanlığımızla birlikte çalışmalara başladık. Babayiğit adayları var işte. Cumhurbaşkanımız himayesinde birlikte çalışıyoruz. Bu arada Suluova TSO Başkanı Turgut Aksu’nun “Suluova OSB’de yerli otomobil üretimi için arsa tahsis ediyoruz’ teklifini de Cumhurbaşkanımıza ileteceğim. Bu Suluovalılar bizim Kayserilerden çok akıllı çıktı. Tebrik ediyorum.”

Konferans Salonuna adının verilmesi jesti içinde ayrıca teşekkür eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; “Suluova tarım, hayvancılık, madencilik şehri. Amasya’nın en büyük yatırımını olan Et Entegre Tesislerini de Suluova’ya kazandırdık. Türkiye’nin et ihtiyacının büyük bölümünü Suluova karşılıyor. Sanayi şehri de olmaya başladı artık. Tarım, hayvancılık, tekstil, mermer, plastik, ayakkabı gibi büyük yatırımlar var. Ayrıca 2 OSB var, Biyoğaz üretim tesisi var. Allah Suluovalılara her şeyi vermiş, yatıp kalkıp Allah a şükredin. Ne ekersen bitiyor maşallah” dedi.

TOBB’nin yılın 365 günü vatandaşların refahı ve huzuru için çalıştığını anlatan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu;
“Odalar birliğimiz ile Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız birlikte iş adamlarımıza nasıl kredi temin ederiz diye balkıyoruz. Bir taraftan kredi garanti fonu vasıtsıyla, bir taraftan KOSGEB vasıtasıyla bir taraftan da odaların kaynakları vasıtasıyla son 6 ayda 600 bin firmamıza 1 trilyon kaynak sağlandı. Ekonomik sıkıntılara girmeleri ancak böyle önlendi. Sayın Cumhurbaşkanımız istihdam seferberliği başlatıyoruz dedi Şubat ayında. Bütün oda başkanlarımızda ‘kabul ediyoruz’ dediler. Yıl başından bu tarafa sıfırdan yeni istihdama alınan kişi sayısı 1 milyon 600 bin. Bunu dünya da bir tek Türk iş adamı yapabilir. Bu Türk iş dünyası için bir rekor. Amasya’da da bu sözü vermişler. Onlarda taahhütlerini yerine getirdiler. Her üye başına 1.3 ilave istihdam sağlandı Amasya da. Hepinizi kutluyorum. Bu vergi yüklerinden şikayetçiydik. Bu istihdam seferberliğine katıldığımız için Cumhurbaşkanımız ‘bunları kaldırıyorum’ dedi. İlk 3 ay boyunca çalışanların maaş ve sigortaları da ve vergileri devletten haberiniz olsun. Hangi nitelikte eleman alırsan al, sıfırdan işe aldığın adamı ilk 3 ay maaşı ve sigortası devletten. 3 Ay sonra ise 9 ay boyunca %19,5 olan vergi, SGK bütün bu primleri de devletimiz ödüyor. Oda başkanları ne iş yapar derler, bunarlın gecesi gündüzü olmaz. Ben geceleri arayıp görüşüyorum. Allah hepsinden razı olsun. Allah başarılarını daim kılsın. Allah ülkemizin de birlik ve beraberliğini bozmasın. Birlik ve beraberlik içinde olursak yapamayacağımız hiçbir şey yok” diye kaydetti.

Salonda yer alan bir vatandaşın daha önce verdiği ‘Suluova’ya bir okul yaptıracağız’ sözünü kendisine hatırlatılması üzerine ise TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu; verdiği sözü unutmadıklarını, ileriki tarihlerde bu sözlerini yerine getireceklerini ve “81 ile 81 okul” projesi kapsamında Türkiye’de ilk yapılacak okulun Suluova’da olacağını açıkladı.

Hisarcıklıoğlu’nun açılışa katılmasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Suluova TSO Başkanı Turgut Aksu ise, Türkiye’de yaklaşık 2 milyon işletmeyi temsil eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin parçası olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

TSO Hizmet binasının temellerini 2016 yılında attıklarını ve 2017 yılında hizmete açtıklarını anlatan Turgut Aksu; “binamız 1.600 metre kare inşaat alanından oluşmaktadır. İçerisinde 150 kişilik konferans salonu, geniş bir fuaye alanı, geniş bir proje ofisi, geniş bir sicil ve muamelat bölümü, meclis toplantı salonu, yönetim kurulu toplantı salonu, şirketlerimizin genel kurullarını yapabileceği bir toplantı salonu, şirketlerimizin kullanması için büyük ve geniş bir uygulama atölyesi, mescit, Meclis başkanlık odası ve Başkanlık makamı olmak üzere 11 birim ve 4 kattan oluşmaktadır. Yaklaşık olarak 1 Milyon 900 Bin TL civarında bir paraya mal olmuştur. Üyelerimize, Suluova’mıza ilimize ve Ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını Cenabı Haktan diliyoruz. 
Suluova TSO’nun Suluovalı iş adamlarına daha iyi hizmet verebilmek için beş yıldızlı odalar seviyesi olan TOBB Birliği Akreditasyon Sistemine entegre ederek belgelerini aldıklarını açıklayan Turgut Aksu; “AB Fonlarına projeler yaptık bunu karşılığında 300 bin Euro luk bir kaynağı ilçemizin insanına eğitim hizmeti vermek için kullandık. Ve yeni Projeler yapmaya devam etmekteyiz. İlçemizde bulunan iki adet OSB’lere ciddi yatırımcılar getirdik. Bunun karşılığında 1.500 kişi civarında bir istihdam sağladık. Yeni yatırımcılarla da görüşmelerimiz devam etmekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da üzerinde önemle durduğu istihdam konusu hedeflerimizin en başındadır. İnşallah pek yakında sizlere müjdeli haberler vereceğiz. Buradan tüm halkımıza sesleniyorum. İstihdam sağlamak için yeni bir iş için projesi olan herkesi Ticaret ve Sanayi Odasına günün her saatinde bekliyoruz” diye konuştu.

Turgut Aksu; “Göreve geldiği 2001 tarihinden bu zamana kadar ülkesinin üretimini, istihdamını ve ekonomisini büyütmek için gecesini gündüzüne katarak saat mefhumu olmaksızın çalışan bir başkanın ve TOBB camiasının bir üyesi olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Vizyonu ve misyonu ile ülkede ticaretin ve istihdamın önünü açan bizlere her zaman örnek olan kıymetli Başkanım. Odalarımıza ve borsalarımıza marka değer kattınız çalışma azminizle bizlere hep örnek oldunuz enerjinizle ülkemizde sinerji yarattınız, Ülkemizin sesini Tüm Dünyaya duyurdunuz. 15.Temmuz FETÖ kalkışmasında ilk taşın altına vücutlunuzu koyduğunuz için milletimiz adına teşekkür ediyorum. Bizlerden gelen her makul isteği (vergi barışı, borç yapılandırması, faizsiz KOBİ kredileri K.G.F, gibi) hükümet nezdinde Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanlar kuruluna İsteklerimizi dikkate alarak yaptıkları reformlarla ve sizin değerli katkılarınızla hem kanunlar ve yönetmeliklerle hayata geçirilmesini sağladığınız için size teşekkür ediyoruz.”

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a da mesaj yollayan Turgut Aksu; “Cumhurbaşkanımızın ‘otomobil yapmak için bir babayiğit yok mu?’ sözüne ses vererek otomobil yapma yükünün altına girdiniz. Suluova Ticaret ve Sanayi Odası olarak maddi manevi bu yüke gücümüzün yettiği kadar gönüllü hamal olmaya, Organize sanayi bölgemizi de otomobil yan sanayi için hazırlayarak ücretsiz tahsise hazırız. Tekrar söylüyorum iyi ki varsınız sayın Başkanım. Her şeyden önce sizinde sık sık söylediğiniz gibi Birlikte Rahmet Ayrılıkta Azap vardır desturuyla hareketle birlikte yaptığımız hizmetlerin sizin desteklerinizle artarak devam edeceğini umuyoruz. Açılışımıza ve davetimize icap edip uzaktan ve yakından gelen tüm dostlarımıza şahsım, yönetim kurulum ve meclisim adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Daha sonra konuşmaların ardından dualarla yeni hizmet binasının açılışı yapılarak, başarılı iş adamlarına "Suluova Ekonomisine Değer Katanlar" ödülü verildi.

Açılış ve Törene, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Amasya Valisi Osman Varol, Suluova Kaymakamı Vural Karagül, Belediye Başkan Vekili İzzet Balcı, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, Suluova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Turgut Aksu, çeşitli kurum, kuruluş temsilcileri ile işadamları ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak : AA-Suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.