DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 81 Öğretim Üyesi alıyor

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 81 Öğretim Üyesi alıyor
REKLAM ALANI
21.10.2022
237
A+
A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden
 

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda unvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır.

İlgililerin;
a) 657 sayılı Kanun’un 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
b) 2547 sayılı Kanun’un 5772 sayılı Kanun’la değiştirilen 23, 24 ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları,
c) Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adayların;
1) Profesör kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuracakları Anabilim Dalını belirtir dilekçe, özgeçmiş, hizmet belgesi ve yabancı dil sınav sonuç belgesi, fotoğraf, kimlik fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık diplomaları ile doçentlik belgesi, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, adli sicil belgesi, bilimsel eser, çalışma ve yayınlarını 6 (altı) adet USB Bellek ortamına aktarıp Rektörlüğe,
2) Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuracakları Anabilim Dalını belirtir dilekçe, özgeçmiş, hizmet belgesi ve yabancı dil sınav sonuç belgesi, fotoğraf, kimlik fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık diplomaları ile doçentlik belgesi, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, adli sicil belgesi, bilimsel eser, çalışma ve yayınlarını 4 (dört) adet USB Bellek ortamına aktarıp Rektörlüğe,
3) Doktor Öğretim Üyesi kadroları için, başvuracak adayların başvuracakları Anabilim Dalını belirtir dilekçe, özgeçmiş, hizmet belgesi ve yabancı dil sınav sonuç belgesi, fotoğraf, kimlik fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık diplomaları ile erkek adaylar için askerlik durum belgesi, adli sicil belgesi, bilimsel eser, çalışma ve yayınlarını 4 (dört) adet USB Bellek ortamına aktarıp ilgili birimlere başvurmaları gerekmekedir.
4)Müracaat edecek adayların “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. Söz konusu yönergeye (https://www.yyu.edu.tr/Birimler/555/sayfalar/2112) adresinden ulaşılabilir.
5)Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştığı kurumdan veya e-Devlet üzerinden alacakları “hizmet belgesini” müracaatlarına eklemeleri gerekmektedir.
6) Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvurabilirler. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
7) Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
8) 17.04.2021 tarihli ve 31457 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu gereğince ilk defa ve yeniden atanmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yaptırılacaktır.

9) BAŞVURU TARİHLERİ
İLK BAŞVURU TARİHİ : 21/10/2022
SON BAŞVURU TARİHİ : 04/11/2022 

BİRİM /BÖLÜMPROFESÖRDOÇENTDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİAÇIKLAMALAR
ANABİLİM/ANASANAT DALI/PROGRAM
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
PERİODONTOLOJİ1İlgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak.
PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ1İlgili alanda Doçentlik unvanını almış olup, Primer hücre kültürü ve total protez hastalarında klinik dezenfeksiyon yöntemleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
PERİODONTOLOJİ2İlgili alanda uzmanlığını veya doktorasını yapmış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ
FARMAKOLOJİ1Eczacılık Fakültesi mezunu olup, Farmakoloji veya Sinirbilim alanında doktorasını yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
BÖLGESEL COĞRAFYA1Beşeri coğrafya alanında doktora yapmış olmak.
SİSTEMATİK FELSEFE1Felsefe alanında doktora yapmış olup, Sanat felsefesi üzerine çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI EĞİTİMİ1Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi veya Klasik Türk Edebiyatı bilim alanında Doçentlik unvanını almış olup, Divan edebiyatı türleri üzerine çalışmaları olmak.
TÜRKÇE EĞİTİMİ1Lisans, lisansüstü eğitimini ve Doçentlik unvanını Türkçe eğitimi alanında almış olup, Çocuk edebiyatı konusunda çalışmaları olmak.
EĞİTİM YÖNETİMİ1Lisanüstü eğitimini ve Doçentlik unvanını eğitim yönetimi alanında almış olup, Hizmet içi eğitim ve liderlik, motivasyon konularında çalışmaları olmak.
KİMYA EĞİTİMİ1Kimya eğitimi veya kimya alanında doçentlik unvanını almış olup, Kontrollü radikal polimerizasyon teknikleri ve polimer nanokompozitler konusunda çalışmaları olmak.
MATEMATİK EĞİTİMİ1Lisansüstü eğitimini ve Doçentlik unvanını matematik eğitimi alanında almış olup, Öğretim yazılımı geliştirme üzerine çalışması olmak.
REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK1Lisans, lisansüstü eğitimini ve Doçentlik unvanını Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında almış olup, Pozitif psikoloji ve kanıta dayalı uygulama yaklaşımı konularında çalışmaları olmak.
REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK1Lisans, lisansüstü eğitimini ve Doçentlik unvanını Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında almış olup, Bağımlılık, travma ve sosyal beceri konularında bilimsel çalışmaları olmak.
REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK1Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında doktorasını yapmış olup, en az 5 yıl Rehberlik Araştırma (RAM) deneyimine sahip olduğunu belgelemek.
MATEMATİK EĞİTİMİ1İlköğretim Matematik Eğitimi lisans mezunu olap, Yüksek lisans ve doktorasını matematik eğitimi alanında yapmış olmak. Üstün yetenekli öğrencilerin matematik eğitimi konusunda çalışması olmak ve Milli Eğitim kurumlarında en az 5 yıl alanında deneyimli olduğunu belgelemek.
MATEMATİK EĞİTİMİ1Doktorasını matematik eğitimi veya matematik alanında yapmış olup, Matematik eğitiminde kavram yanılgıları konusunda çalışması olmak.
SINIF EĞİTİMİ1Lisans ve doktorasını sınıf eğitimi alanında yapmış olup, Alternatif okullar ve mülteci çocukların eğitimi konularında çalışmaları olmak.
ERCİŞ İŞLETME FAKÜLTESİ
ÜRETİM YÖNETİMİ VE PAZARLAMA1Pazarlama alanında doktorasını yapmış olup, Nöropazarlama ile ilgili çalışması olmak.
YÖNETİM VE ORGANİZASYON1Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini işletme alanında yapmış olup, Sosyal sermaye, Kariyer başarısı konusunda çalışmaları olmak.
FEN FAKÜLTESİ
GENEL BİYOLOJİ1Biyoloji bilim alanında Doçentlik unvanını almış olup, Histoloji alanında çalışmaları olmak.
YOĞUN MADDE FİZİĞİ1Fizik bilim alanında Doçentlik unvanını almış olup, Nanoyapıların kızılötesi spektrometresi ile tayini konusunda çalışması olmak.
BİYOENFORMATİK1Biyoloji bilim alanında Doçentlik unvanını almış olup, Moleküler sistematik alanında çalışmalar yapmış olmak.
BOTANİK1Biyoloji Anabilim Dalında doktorasını yapmış olup, Bitki karyomorfolojisi ve bitki kimyasal içerikleri konularında çalışmaları olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA1Sinema alanında Doçentlik unvanını almış olup, Türk sineması alanında film eleştirisi ve saha çalışması olmak.
RESİM1Sanat Tarihi alanında Doktorasını yapmış olup, Türk resim sanatı üzerine çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
SİYASİ TARİH1Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet Tarihi alanında Doçentlik unvanını almış olup, Türkiye’nin Suriye ve İran politikaları konusunda bilimsel çalışmaları olmak.
SİYASİ TARİH1Yüksek Lisans ve Doktorasını Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet Tarihi alanda yapmış olup, II. Dünya Savaşı yıllarında siyasi tarih ve dış politika konularında çalışmaları olmak ve Yükseköğretim Kurumlarında en az 5 yıl iş deneyimine sahip olduğunu belgelemek.
İSTATİSTİK1İstatistik anabilim dalında doktorasını yapmış olup, Tahmin yöntemleri alanında çalışmış olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
ARAP DİLİ VE BELAGATI1Temel İslam Bilimleri anabilim dalında Doçentlik unvanını almış olup, Arap Dili ve Belagatı alanında çalışmaları olmak.
TASAVVUF1Temel İslam Bilimleri anabilim dalında Doçentlik unvanını almış olup, Tasavvuf alanında çalışmaları olmak.
DİN EĞİTİMİ1İlahiyat Fakültesi mezunu olup, Din Eğitimi anabilim dalında Yüksek Lisans ve Doktorasını yapmış ve İlahiyat Eğitim süreçleri ile Kimlik ve Ahlak üzerine çalışmaları olmak.
KUR’AN-I KERİM OKUMA VE KIRAAT İLMİ1Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi anabilim dalında doktorasını yapmış olup, Kur’an-ı Kerim Hafızlık belgesine sahip olmak.
TEFSİR1Temel İslam Bilimleri Bölümünde yüksek lisans ve doktorasını yapmış olup, Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olduğunu belgelemek.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
ÇEVRE TEKNOLOJİSİ1Çevre Mühendisliği alanında yüksek Lisans ve doktorasını yapmış olup, Membran kirlenmesi üzerine çalışmaları olmak.
MADEN MEKANİZASYONU VE TEKNOLOJİSİ1Maden veya Kimya Mühendisliği alanında doktorasını yapmış olup, Bentonit ve kaolin ile ilgili çalışmaları olmak.
ÖZALP MESLEK YÜKSEKOKULU
BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI PR.1Bilgisayar Mühendisliği alanında doktorasını yapmış olmak.
SAĞLIK BİLİMLER FAKÜLTESİ
KARDİYOPULMONER REHABİLİTASYON1İlgili alanda doktorasını yapmış olmak.
ORTEPEDİK FİZYOTERAPİ1İlgili alanda doktorasını yapmış olup, Kinezyolojik bantlama konusunda çalışması olmak.
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ
HASTALIKLAR1Doktorasını ve Doçentlik unvanını Su Ürünleri Hastalıkları alanında almış olup, Mikrobiyal biyoteknoloji konusunda çalışmaları olmak.
TURİZM FAKÜLTESİ
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ1Yönetim ve Organizasyon anabilim dalında yüksek lisans ve doktorasını yapmış olup, doçentlik unvanını almış olmak.
REKREASYON YÖNETİMİ1Lisans eğitimini Turim İşletmeciliği ve Otelcilik alanında, Yüksek lisans ve doktora eğitimini Turizm İşletmeciliği anabilim dalında yapmış olup, Rekreasyon yönetimi ile ilgili çalışması olmak.
GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI1Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gıda Mühendisliği veya Su Ürünleri işleme teknolojisi alanlarından birinde doktorasını yapmış olup, Gastronomi alanında çalışmaları olmak
TÜRK MÜZİĞİ DEVLET KONSERVATUVARI
TÜRK SANAT MÜZİĞİ1Müzik Eğitimi alanında doktorasını yapmış olup, Keman eğitimi alanında çalışmaları olmak.
VAN MESLEK YÜKSEKOKULU
İNŞAAT TEKNOLOJİ PR.1İnşaat Mühendisliği Hidrolik alanında veya Biyosistem Mühendisliği Arazi ve Su Kaynakları alanında doktorasını yapmış olup, Yükseköğretim Kurumları İnşaat Teknolojisi alanında en az 5 yıl ders verme deneyimine sahip olduğunu belgelemek.
İNŞAAT TEKNOLOJİ PR.1Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimini Jeoloji Mühendisliği alanında yapmış olup, Deneysel zemin mekaniği ve istatistik konularında çalışmaları olmak. Ayrıca alanında en az 3 yıl iş deneyimine sahip olduğunu belgelemek.
VETERİNER FAKÜLTESİ
VETERİNERLİK İÇ HASTALIKLARI1Veterinerlik İç Hastalıkları bilim dalında Doçentlik unvanını almış olmak.
VETERİNERLİK ANATOMİSİ1Veterinerlik Anatomisi bilim dalında Doçentlik unvanını almış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ
SEBZE YETİŞTİRME VE ISLAHI1Bahçe Bitkileri anabilim dalında yüksek lisans ve doktorasını yapmış olup, Yabani sebzeler üzerinde çalışmaları olmak.
ENTOMOLOJİ1Entomoloji anabilim dalında yüksek lisans ve doktorasını yapmış olup, Tahıl zararlıları üzerine çalışmaları olmak.
YEMLER VE HAYVAN BESLEME1Yemler ve Hayvan Besleme anabilim dalında doktorasını yapmış olup, Kanatlı hayvan besleme alanında gen ekspresyonu üzerine çalışmaları olmak.
TIP FAKÜLTESİ
GENEL CERRAHİ1Tıp Fakültesi mezunu ve Genel Cerrahi Uzmanı olup, ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak.
GÖĞÜS HASTALIKLARI1Tıp Fakültesi mezunu ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı olup, ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak.
MİKROBİYOLOJİ1Tıp Fakültesi mezunu ve Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı olup, ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak.
PARAZİTOLOJİ1Tıbbi Parazitoloji alanında Doçentlik unvanını almış olup, Parazitler üzerine moleküler ve sitokin çalışmaları olmak.
ANESTEZİYOLOJİ1Tıp Fakültesi mezunu ve Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı olup, ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak.
GÖZ HASTALIKLARI1Tıp Fakültesi mezunu ve Göz Hastalıkları Uzmanı olup, ilgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak. Kontakt lenslerin yüzey sulanma özellikleri üzerine in-vitro çalışmaları olmak.
KARDİYOLOJİ1Tıp Fakültesi mezunu olmak, Kardiyoloji Uzmanı olmak, İlgili alanda Doçentlik Ünvanını almış olmak, Supravetriküler taşikardide yeni skor modeli ile ilgili çalışması olmak.
BİYOİSTATİSTİK VE TIP BİLİŞİMİ1İlgili alanda Doçentlik unvanını almış olmak.
ANESTEZİYOLOJİ1Tıp Fakültesi mezunu olup, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı ve Anestezi Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı olmak.
KULAK, BURUN, BOĞAZ HASTALIKLARI1Tıp Fakültesi mezunu olup, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olmak.
PATOLOJİ1Tıp Fakültesi mezunu olup, Tıbbi Patoloji Uzmanı olmak.
AİLE HEKİMLİĞİ1Tıp Fakültesi mezunu ve Aile Hekimliği Uzmanı olup, Palyatif Bakım Eğitimi Sertifikasına sahip olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI (GENEL ÇOCUK)2Tıp Fakültesi mezunu olup, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmak.
GÖĞÜS HASTALIKLARI1Tıp Fakültesi mezunu olup, Göğüs Hastalıkları Uzmanı olmak.
RADYODİAGNOSTİK1Tıp Fakültesi mezunu ve Radyodiagnostik alanında Uzman olup, Girişimsel radyoloji alanında çalıştığını belgelemek.
TIBBİ GENETİK1Tıp Fakültesi mezunu olup, Tıbbı Genetik alanında Uzman olmak
MİKROBİYOLOJİ1Tıp Fakültesi mezunu olup, Tıbbi Mikrobiyoloji alanında Uzman olmak.
İÇ HASTALIKLARI (YOĞUN BAKIM)1Tıp Fakültesi mezunu ve İç Hastalıkları Uzmanı olup, Yoğun Bakım Yandal Uzmanı olmak.
İÇ HASTALIKLARI (GASTROENTEROLOJİ)1Tıp Fakültesi mezunu ve İç Hastalıkları Uzmanı olup, Gastroenteroloji Yandal uzmanı olmak.
İÇ HASTALIKLARI (İMMÜNOLOJİ VE ALERJİ)1Tıp Fakültesi mezunu ve İç Hastalıkları Uzmanı olup, İmmünoloji ve Allerji Hastalıkları Yandal Uzmanı olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI (ÇOCUK NÖROLOJİ)1Tıp Fakültesi mezunu ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olup, Çocuk Nörolojisi Yandal Uzmanı olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI2Tıp Fakültesi mezunu olup, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmak.
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI (ÇOCUK KARDİYOLOJİ)1Tıp Fakültesi mezunu ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olup, Çocuk Kardiyolojisi Yandal uzmanı olmak.
PLASTİK VE REKONSTÜRKTİF CERRAHİ2Tıp Fakültesi mezunu olup, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı olmak.
NÜKLEER TIP1Tıp Fakültesi mezunu olup, Nükleer Tıp alanında Uzman olmak.
RADYASYON ONKOLOJİSİ1Tıp Fakültesi mezunu olup, Radyasyon Onkolojisi alanında Uzman olmak.
ÇOCUK CERRAHİSİ1Tıp Fakültesi mezunu olup, Çocuk Cerrahisi alanında Uzman olmak.
REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.