DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya 15°C
Parçalı Bulutlu

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, “Erdoğan’ın Suluova’daki Adayı Fatih Üçok’tur.”

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, “Erdoğan’ın Suluova’daki Adayı Fatih Üçok’tur.”
REKLAM ALANI
09.03.2019
726
A+
A-

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, “Erdoğan’ın Suluova’daki Adayı Fatih Üçok’tur.”

– AK Parti Suluova İlçe Teşkilatı tarafından Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı yapıldı.

İlçemiz Şeker Fabrikası nizamiyesi karşısında gerçekleştirilen açılış AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, AK Parti eski Amasya Milletvekili Haluk İpek, Suluova Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Fatih Üçok, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek,AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Biçer ile kalabalık bir partili ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Biçer, 31 Mart seçimlerinin her ne kadar yerel seçim olsa da ümmetin kader seçim olacağını, çünkü AK Parti’nin ve Ak davanın oyları düşerse şer güçlerin pusuda beklediğini, O yüzden Türkiye ve Suluova’da Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına sahip çıkılması gerektiğini, Erdoğan’ın ve AK Partinin davasının ‘halka hizmet, hakka hizmet etmek’ olduğunu, AK Partinin bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldiğini anlattı.

Fatih Üçok başkanlığında Suluova Belediyesinin 25 yılda yapılmayan hizmetleri son 5 yılda yaptığına dikkat çeken Muhammed Biçer, “Fatih başkanımız 2014 yılında çıktığı bu yolda 5 yılda ilçemize 61 milyonluk yatırımlar kazandırmıştır, sizlere verdi vaatlerinin hepsini yerine getirdi ve sözünü tuttu. Şimdi de yeni dönem için 28 tane projeyi yapmanın sözünü veriyor. Fatih Başkan vaat ettiyse vaatlerini yapar” diye konuştu.

Alkış ve tezahüratlar eşliğinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Fatih Üçok ise, görevde olduğu 5 beş Suluova’ya hizmet ettiğini, Suluovalılara Efendi olmak için değil hizmet etmek için göreve geldiğini, bu 5 yıllık görev süresinde ilçeye tam 61 milyonluk yatırım ve hizmet kazandırdığını, Suluova’ya ve insanlarına sevdalı olduğunu söyledi.

“Göreve başlarken biz bu memlekete hizmet edeceğiz dedik. Çünkü biz milletin ve hizmetin partisinde siyaset yapıyoruz, belediyeciliğin duayeni Recep Tayyip Erdoğan ile siyaset yapıyoruz” diyen Fatih Üçok, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Göreve başlarken sizlere vaatlerde bulunmuştum Allah’a hamdolsun ki sizlere vaat ettiğim her şeyi birer birer ilçemize kazandırdık. Şimdi yeni dönemde 28 tane büyük projeyi ilçemize kazandırmak için söz veriyorum. Geçen 5 yılda 61 milyonluk yatırım yaptık. Önümüzdeki yeni dönemde ise 161 milyonluk yeni yatırımlar vaat ediyoruz ve yapacağız. İnşallah yeni dönem bizler için aş ve iş dönemi olacak, çünkü Suluova’yı büyütmek istiyoruz, hedefimiz 2023 yılında Suluova yı 50-70 bin nüfusa ulaştırmaktır.”

5Yıllık görev süresince sadece fiziki belediyecilik değil sosyal, kültürel ve sportif belediyecilik yaptıklarına dikkat çeken Başkan Fatih Üçok, “ihtiyaç sahiplerimize, engellilerimize, kadınlarımıza ve gençlerimize yönelik sosyal, kültürel ve sportif alanlarda birçok hizmetler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. 5 Yıl önce nasıl söz verdim ve tuttum ise bugün de inşallah vat ettiklerimin hepsini yerine getirip ilçemize kazandıracağız. Bunun için de sizlerden destek ve dua istiyorum” dedi.

-“At binenin Kılıç kuşananındır.”
‘5 Yılda 61 milyonluk bu kadar yatırımı nasıl yaptı’ şeklinde soranlara yönelik açıklamalarda bulunan Fatih Üçok, “Diyorlar ki; ‘belediye bu kadar hizmeti 5 yılda nasıl yaptı.’ Kimse, ‘Başkan çalışmadı’ demiyor. ‘Bu kadar hizmeti nasıl yaptı’ diye soruyor. ‘61 Milyonu nasıl buldu’ ve ‘bu kadar yatırımı nasıl yaptı, yatırıma dönüştürdü’ diye konuşuyorlar. Biz bu 61 milyonluk yatırımları yaparken sadece belediyenin bütçesini kullanmadık, bakanlıkların bütçesini de kullandık. Kısaca, At binenin Kılıç kuşananındır. 31 Mart bizler için ve ülkemiz için çok önemli. 2002 Yılından beri bölgemizin en yüksek oyunu siz Suluovalılar verdiğiniz. İnşallah 31 Mart’ta da sandıkları patlatacağız” diye kaydetti.

Açılışa katılan eski Milletvekili Haluk İpek ise konuşmasında, 5 yıl önce seçilen Fatih Üçok’un vaat ettiği hizmetleri yerine getirdiğini, bugün yeni dönemde yeni vaatlerde bulunduğunu ve bunun için destek istediğini, halkın bugüne kadar destek ve güvenini boşa çıkarmayan Fatih Üçok’un geçen 5 yılda ilçeye kazandırdığı birçok yatırım ve hizmetten Suluovalıların memnun ve keyif aldığını ve de mutlu olduğunu, Fatih Üçok’un yeni dönemde de bir çok projeyi ve hizmeti ilçeye yine kazandıracağını söyleyerek destek istedi.

Açılışta bir konuşma yapan AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletin adamı olduğunu, Tayyip Erdoğan’a verilen desteğin millete verilen destek olduğunu, onunla birlikte yürüyen insanlarında milletin adamı olduğunu söyledi.

-“Bunların ortak noktası, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı.”
31 Mart seçimlerine giderken iki tane ittifak teşekkül ettiğini belirten Naci Bostancı, “bir tarafta millet ittifakı, bir tarafta Cumhur ittifakı. Cumhur ittifakının kuruluş sürecini biliyorum, her bir adımını biliyorum. Önce 30 tane büyük şehirde başladı, sonra bunlara 21 tane il eklendi. 28 İlde Cumhur ittifakı ortak adaylar ile seçime girmedi. Ama bu Cumhur ittifakının ruhuna, medeni tavrına uygun davranılmayacağı anlamına gelmiyor. İttifakın yapıldığı her yerde aday bir partinin adayı AK Parti ya da MHP’nin adayı ise aynı zamanda afişini, sembolünü ‘Cumhur ittifakının AK Parti’den adayıdır’ diye bastırdı. Bu 28 vilayette AK Parti ve MHP kendi adayları ile seçime girdi. Amasya’da bunlardan birisi. Amasya merkez ve ilçelerde hem AK Parti’nin hem MHP’nin adayları var. Her iki parti’nin de teşkilatlarına gönderilen bir genelge var. O genelgede deniliyor ki; ‘AK Parti’nin de, MHP’nin de adayının olduğu yerde seçim rekabeti içerisinde AK Parti’nin ve MHP’nin adayları kendilerini anlatacaklar, programlarını anlatacaklar. Ama rakipleri aleyhine konuşmayacaklar, belden aşağıya vurmayacaklar, kural bu. Biz AK Parti olarak Cumhur ittifakının ruhuna uygun bir şekilde bu kurala uyuyoruz. Bizde belden aşağıya vuruş yok. Suluova ilçesinde MHP’nin de adayı var. AK Parti’nin de adayı var. Recep Tayyip Erdoğan’ın adayı Fatih Üçok. Karşısında da MHP’nin adayı var. Millet burada tercihini yapacak. Zaten Suluova’da milletin her zaman tercihi Recep Tayyip Erdoğan olmuş. AK Parti olmuş. Bu istikamette davranmış, bu istikamette yürümüş.”

Naci Bostancı, “Şimdi bazı sözler ve değerlendirmeler bizim de kulağımıza geliyor, sizin de kulağınıza geliyordur. Bize dostlarımızdan taş gelse, biz onlara gül atarız. Daha fazlasını atmayız. Bizim aleyhimize konuşan olur ise ‘eyvallah’ deriz. Dışarıdan gelenler ise bunlar bizim misafirimizdir. Onlara hiçbir şekilde dilimizi uzatmayın, başımızın üstünde yeri vardır. Kim hanesine gelen misafire herhangi bir şekilde kötü bir laf söyler. Ama bizim yolumuzda, bizim istikametimizde belli. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, oyumuz AK Parti” diye kaydetti.

-“Cumhur ittifakının karşısında millet ittifakı var. Onlar da 3 tane benzemez.”
Cumhur ittifakının karşısında millet ittifakı olduğunu ifade eden Naci Bostancı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Karşıda da millet ittifakı var. Onlar da 3 tane benzemez. Bir de yanlarında kendi ifadeleri ile dirsek mesafesinin ötesine kaçamayan Saadet Partisi. Şimdi CHP bu partilerden biri. HDP mahcup ve örtülü ortak. Bir de İYİ Parti var, tepkiden doğmuş. Aslında henüz partide olamamış ki. Bunların ortak noktası ne diye bakıyoruz, tek ortak noktaları var, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı, AK Parti düşmanlığı. Düşmanlıktan bu memlekete bir hayır çıkar mı ? Çıkmaz. Kim husumet ve düşmanlık güder, kim bunun üzerine bir siyaset yürütürse emin olun bundan memlekete bir hayır çıkmaz. Bunlar birleşsinler, ortak bir parti olsunlar, yani HDP, İYİ Parti ve CHP, Saadet birleşsinler, tek parti olsunlar, ortak bir programla milletin huzuruna çıksınlar. Bakın o zaman deriz ki; memlekete söyleyecekleri bir lafları var. Bunların bir lafı var mı ? Bunların hiç bir lafı yok. Türkiye’nin geleceği üzerine tek olumlu bir laf üzerine anlaşamazlar bunlar. Bir araya gelemezler. Aynı istikamete yönelemezler. O yüzden bunların beraberliğinden Türkiye’ye bir hayır çıkmaz.”

-“ Recep Tayyip Erdoğan’ın Suluova’daki Adayı Fatih Üçok’tur.”
Suluova ilçesinde AK Parti’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletin adamının temsilcisinin Fatih Üçok olduğunu belirten Naci Bostancı, Suluova ilçesinin her zaman AK Partiye en yüksek oyu verdiğini, sadece Amasya’nın değil Türkiye’nin yüzünü güldürdüğünü, 31 Mart akşamı da yine bir kez daha kalbi memleket ve millet için atanların yüzünü güldürmek için en yüksek oranda oyu AK partiye vereceğine inandığını belirterek, AK Parti Adayı Fatih Üçok’a destek istedi.

Konuşmaların ardından seçim koordinasyon merkezinin açılışı dualar eşliğinde kurdelesi kesilerek gerçekleştirildi.

Yoğun katılımın yaşandığı açılışa, AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, AK Parti eski Amasya Milletvekili Haluk İpek, Suluova Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Fatih Üçok, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, İlçe Başkanı Muhammed Biçer, Kadın Kolları Başkanı Hatice Sarı, Gençlik Kolları Başkanı Enes Şakir Korkmazer, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA-suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.