DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya 29°C
Parçalı Bulutlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasya’da Miting Yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasya’da Miting Yaptı.
REKLAM ALANI
10.02.2018
1.292
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasya’da Miting Yaptı.

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Amasya 6'ncı Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere Amasya’ya geldi.

En son 2011 yılında Amasya'ay gelen ve 7.5 yıl sonra tekrar Amasya'lılarla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrenin düzenlendiği Amasya Kapalı Spor Salonunu içinde ve dışında kendisini bekleyen vatandaşlar ile partililere seslendi.

Yoğun tezahüratlar eşliğinde alanı dolduran binlerce Amasyalı vatandaşa hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kahraman askerlerimiz dün Fırat Kalkanı bölgesinde destan yazmıştı, bugün Afrin'de destan yazıyorlar. Yarın sınırlarımız boyunca teröristlerin bulunduğu diğer yerlerde aynı destanı yazacaklar." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "En başta operasyon yürüttüğümüz Afrin'deki kardeşlerimiz olmak üzere, her yerden gayet güzel, gayet müspet, gayet teşvik edici haberler alıyoruz. Afrin'de köylerinin askerlerimiz tarafından teröristlerden temizlendiğini duyan bölge halkı ne diyor, biliyor musunuz? 'Türkler geldi, artık güvendeyiz.' Ey Rabbim, sana hamdolsun, tarih yeniden ayağa kalkıyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kimsenin toprağında, malında, mülkünde, ırzında, namusunda gözleri olmadığını vurgulayarak, "Ancak, bizim inancımıza, ezanımıza, bayrağımıza, sınırlarımıza, insanımızın can ve mal güvenliğine bir tehdit olduğu zaman da hiç kimse kusura bakmasın, gözümüz kimseyi görmez. Kimseden de izin almayız. Öyle bir şey beklemesinler." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, partisinin Amasya Spor Salonu'nda düzenlenen 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Gezi olaylarında milletin metanetini, dirayetini, irfanını, 17-25 Aralık emniyet-yargı darbe girişiminde sağlam duruşunu gördüklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu iradenin tezahürünü bizzat yaşadıklarını, 2015 yılındaki sandıkta ve hendeklerde girişilen kaos denemelerinde bu sarsılmaz duruşa şahit olduklarını ifade eden Erdoğan, 15 Temmuz'da milletin gerçekleştirdiği kıyamın tarifinin mümkün olmadığını belirtti.

Erdoğan, böylesine büyük bir kırılmanın ardından ordunun başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı ile bambaşka bir sayfanın açıldığını vurguladı.

Aynı şekilde emniyet güçlerinin bölücü terör örgütünü ülke topraklarından söküp atmak için yürüttüğü operasyonların yeni bir dönemin habercisi olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Son olarak İdlib'de başlatılan çatışmasızlık bölgeleri ve bu bölgelerin oluşturulması harekatı, 9 gün önce Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu, kararlılığımızı bir kez daha ispatlamıştır. İnşallah bu imtihanları başarıyla verecek, ülkemizi ve milletimizi aydınlık yarınlara kavuşturacağız. Bu mücadeleyi yürütürken ülkemizi 81 vilayetiyle büyütme, geliştirme çabalarını da ihmal etmiyoruz." diye konuştu.

Erdoğan, birileri tarafından terör örgütüyle mücadeleyi karalamak için "Savaşa hayır" bildirileri yayınlandığına dikkati çekerek, şunları ifade etti: "Birtakım sözde meslek kuruluşları ve maalesef bu ülkenin ana muhalefet partisinin kimi milletvekilleri de aynı koroya ortak oluyorlar. Terör örgütünün güdümündeki partinin mensupları, her zamanki gibi zaten bu ihanetin en önündeler. Peki bu zatlar, terör örgütü Suriye'de on binlerce insanı sırf kendilerine tabi olmuyor diye öldürürken, milyonlarca insanı, evinden, yurdundan ederken neredeydiler? Bu zatların aklına terör örgütüne 5 bin tır, 2 bin kargo uçağı dolusu silah verilirken, 'savaşa hayır' demek hiç mi akıllarına gelmedi? "
Vatandaşlar, asker ve polislerin yanı sıra, Aybüke öğretmen, Necmettin öğretmen ve kaymakamların şehit edildiğini hatırlatan Erdoğan, "Bunların sesini hiç duydunuz mu? Bu kişiler, iş teröristlere gelince nasıl oluyor da bir anda ortalığa dökülebiliyorlar. Şimdi çıkmış bu sözde tabipler birliği, 'savaşa hayır' diyor. Ne tabibi, senin her yerin tabip olsa ne yazar. Bunlar mankurt sürüsüdür. Bunlar zihinlerini ve imkanlarını, tüm ideolojilerini, karşıtlığı üzerine oturttukları, bunu da adeta varlık sebepleri gibi gösterdikleri emperyalizmin emrine vermiş uşaklardır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ömründe gerçekten ihtiyaç sahibi, masum, mazlum tek bir Kürt'ün, Arap'ın, Türkmen'in Afrikalının Asyalının başını okşamamış, elini tutmamış bu güruhun "savaşa hayır" narasının, ruhlarındaki ihanetin dışa vurumundan başka bir şey olmadığını söyledi.

Erdoğan, "Bunlar 'savaşa hayır' diyerek, aslında 'zulme evet' diyorlar. Aslında masumların canının, malının, ırzının tasallutuna 'evet' diyorlar. Aslında bölgenin terör örgütü eliyle işgaline 'evet' diyorlar. Asıl kirlilik budur. Asıl 'hayır' denmesi gereken onursuz duruş budur. İşte onun için buradan Amasya'dan Türk milleti adına bu güruha, topunuza da 'hayır' diyoruz. Tıpkı daha önce benzer girişimleri yapanlar olduğu gibi, bunları da millet ve devlet olarak hafızamıza kaydediyoruz." diye konuştu.

"Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner." atasözünü anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her dönemde, her devirde olduğu gibi bugün de siyasetten akademiye, medyadan iş dünyasına kadar elbette ülkesini ve milletini sırtından hançerlemeye kalkan bir avuç gafil çıkabilir. Ancak yaşadığımız her hadisede bir kez daha görüyoruz ki milletimiz ülkesine sahip çıkma konusunda canı pahasına bir kararlılık içindedir." dedi.
AK Parti iktidarların Amasya'ya yaptığı eğitim, sağlık, ulaşım, altyapı yatırımlarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasya Üniversitesinin 18 bin öğrencisiyle giderek daha da büyüyen bir eğitim öğretim kurumu olduğunu kaydetti.

Amasya'nın 79 senede sadece 29 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğuna 220 kilometre ilave ettiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
"Tünellerle, köprülerle geçit vermeyen dağları, dereleri aştık. Samsun-Amasya-Çorum-Ankara Hızlı Tren Hattı'nın ihalesi yapıldı, inşallah yakında inşasına başlanacak. Yerköy-Aksaray hattının açılmasıyla Samsun'da, Karadeniz'de başlayıp Mersin Limanı'na, Akdeniz'e kadar ulaşacak demiryolu projesinin önemli duraklarından birisi de Amasya olacak. Geçtiğimiz yıl 224 bin kişiye hizmet veren Merzifon Havalimanı'nı şehrimizin ve çevre illerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde modernize ettik. Sefer sayıları ile güzergahların artırılması konusundaki beklentileri biliyorum. Bunun için ilgili birimlerimizle gereken çalışmaları yapacağız. Barajlar, sulama tesisleri, içme suyu tesisleri gibi yatırımlarla Amasya'nın boşa akan sularını berekete dönüştürüyoruz. Çiftçilerimize verdiğimiz desteklerle, teşviklerle, hibelerle tarım sektörümüzü geliştiriyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019'a kadar durmak ve dinlenmenin olmadığını, gece gündüz çalışacaklarını, çalmadık kapı bırakmayacaklarını, gençlerle görüşeceklerini dile getirdi.

Bugünkü Türkiye'nin dünkü Türkiye'den daha güçlü ve daha müreffeh olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarının Türkiyesinin bugünden çok daha büyük olacağını ifade etti.

Son 5 yılda önlerine çıkarılan engellerin amacının kutlu yürüyüşü durdurmak olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimizin, zoru görünce vazgeçeceğini zannettiler. Bizim de kumpaslara, tehditlere, ayak oyunlarına boyun eğip çekip gideceğimizi zannettiler. Bunların ne milletimizi ne de bizi tanımadıkları anlaşılıyor. Durmak yerine daha da hızlandık. Geri çekilmek yerine daha da ileri atıldık."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasyalı bir şairin şiirinden, "Karıncanın arkadaşı, arının yoldaşıyım. Kardelenin sırdaşı, yoksulun çiğ aşıyım. Ben umut adamıyım kardeşim, umudun yeşerdiği her yerde varım." dizelerini okuması üzerine uzun süre salondakiler tarafından alkış ve tezahüratlara maruz kaldı.

Salondakilere, "İnşallah 2019'un Mart ve Kasım'ı çok farklı olacak, buna hazır mıyız?" diye soran ve "Evet" yanıtını alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:
"Birbirimizi Allah için seveceğiz. Makam, mevki, para, pul, bunun için sevmeyeceğiz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız. Bu kardeşliğimizi böldürtmeyeceğiz, ezanımızı susturmayacağız, yolumuza emin adımlarla yürüyeceğiz."

Kongrenin yapıldığı salondaki, "Türk askeri Afrin'de tarih yazıyor, mazlumlar geleceğe umutla bakıyor", "Reis uzattı zeytin dalını, bütün mazlumlar altında bir olmalı" ve "15 Temmuz'da Türksat'ta yayın şifrelerini vermeyerek televizyon yayınlarının devam etmesini sağlayan ve Türksat'ta şehit edilen Amasyalı şehidimiz Ahmet Özsoy'u unutmadık, unutturmayacağız" yazılı pankartlar dikkati çekti.

Kaynak: AA-suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

NFL Jerseys Nike