DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

T.C. SULUOVA İCRA DAİRESİ 2018/1995 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SULUOVA İCRA DAİRESİ 2018/1995 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
REKLAM ALANI
25.05.2022
90
A+
A-

T.C. SULUOVA İCRA DAİRESİ 2018/1995 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Amasya ili Suluova ilçesi, Hürriyet mahallesi, ada no:1034, parsel no:5 ‘ de bulunan taşınmaz kentsel altyapı (yol, su, kanalizasyon, elektrik, telefon, doğalgaz vs.) hizmetlerinden yararlanabilecek durumda (doğalgaz bağlantısı yapılmamıştır) ve Suluova Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde konut alanında kalmaktadır. Parsel üzerinde keşif günü itibariyle iki katlı ayrık nizamda yapılmış betonarme bina bulunmaktadır. Mesken kullanım amaçlı yapının zeminleri laminat , ıslak hacimler , mutfak ve hol fayans kaplıdır.Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Kapıları ahşap , pencereleri PVC doğramalıdır , mutfak dolabı montajı yapılmıştır. Dairenin bulunduğu bina yaklaşık 15-20 yıllıktır. Söz konusu yapının çatısı yapılmamış olup , dış cephe boyası tamamlanmamıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayınlanan 2021 yılı yapı yaklaşık birim maliyet tebliğine göre yapının mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı 3/A sınıfı yapı grubunda yer almaktadır. İnşaat takip kartından anlaşılacağı üzere mesken olarak kullanılan taşınmaz toplamda yaklaşık 150,00 m2 alana sahiptir. Taşınmaz mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın değerine etki eden unsurlar: Komşu imar adalarında genellikle 1-2 katlı betonarme yapılar bulunmaktadır. Yeni imar planına göre yeni yapılar inşa edilmektedir. Arazi eğimi ve manzarası itibariyle kentsel dönüşümün uygulanabileceği mahallelerde yer almaktadırlar. Kamu hizmeti veren alanlara, alışveriş yerlerine (Büfe, market, semt pazarı vs.), eğitim (ve ibadet alanlarına ulaşımı kolay ve erişilebilir mesafededir.Kentsel teknik altyapı hizmetlerinden (yol, su, kanalizasyon,doğalgaz, elektrik, telefonvs.) yararlanmaktadır. Tüm bu özellikleri taşınmazların değerini olumlu etkilemektedir.
Adresi: Hürriyet Mah. 1034 Ada, 5 ParselSuluova / AMASYA
Yüzölçümü: 350,64 m2 Arsa Payı: 1/1
İmar Durumu: İmarlı , İnşaat tarzı Parselasyon ve imar durumunun aynısıdır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisnde konut alanında kalmaktadır. İnşaat nizamı ayrık 4 kattır (A-4)
Kıymeti: 349.992,00 TLKDV Oranı: %8
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 20/07/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü: 16/08/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri: SULUOVA ADLİYESİ SULUOVA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BORSA MAH. ATATÜRK BUL. NO: 213 AMASYA/SULUOVA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1995 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.