DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

Bingöl Üniversitesi 20 Araştırma-Öğretim Görevlisi alacak

Bingöl Üniversitesi 20 Araştırma-Öğretim Görevlisi alacak
REKLAM ALANI
06.12.2022
147
A+
A-

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi hükümleri uyarınca personel alınacaktır. 

İLAN
NO
BİRİM
BÖLÜM ABD/PROGRAM
KADRO
ADEDİ
DERECEUNVANALESYDS veya
Eşdeğeri
ÖZEL ŞARTLAR
22044Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği
Spor Yönetim Bilimleri
16Araştırma
Görevlisi
7050Spor  Yöneticiliği  Bölümü  lisans  mezunu  olmak. Spor   Yöneticiliği   alanında   tezli   yüksek   lisans yapıyor olmak.
22045Sağlık Hizmetleri MYO
Dişçilik Hizmetleri Ağız ve Diş Sağlığı
14Öğretim
Görevlisi
70Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak.
22046Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Diyaliz14Öğretim
Görevlisi
70Hemşirelik veya Sağlık Memurluğu Bölümü lisans mezunu   olup   bu   alanlarda   tezli   yüksek   lisans yapmış  olmak.  Diyaliz  Sertifikasına  sahip  olmak veya   lisans   mezuniyeti   sonrası   belgelendirmek kaydıyla  diyaliz  alanında  en  az  3  yıl  deneyime
sahip olmak.
22047Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Odyometri14Öğretim
Görevlisi
70Odyoloji  Bölümü  lisans  mezunu  olup  Odyoloji
alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
22048Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Optisyenlik14Öğretim
Görevlisi
70Tezli    yüksek    lisans    mezunu    olmak.    Lisans mezuniyeti     sonrası     belgelendirmek     kaydıyla optisyenlik  alanında  en  az  3  yıl  deneyime  sahip
olmak.
22049Bingöl Teknik Bilimler MYO
Tasarım Grafik Tasarımı
15Öğretim
Görevlisi
70Grafik,   Grafik   Tasarımı   veya   Görsel   İletişim Tasarımı Bölümü lisans mezunu olup bu alanlarda
tezli yüksek lisans yapmış olmak.
22050Bingöl Teknik Bilimler MYO Elektronik ve Otomasyon Elektronik Haberleşme Teknolojisi15Öğretim
Görevlisi
70Elektronik   ve   Haberleşme   Mühendisliği   veya Elektrik-Elektronik  Mühendisliği  Bölümü  lisans mezunu   olup   bu   alanlarda   tezli   yüksek   lisans
yapmış olmak.
22051Bingöl Teknik Bilimler MYO Elektronik ve Otomasyon
Mekatronik
15Öğretim
Görevlisi
70Mekatronik  Mühendisliği  Bölümü  lisans  mezunu olup bu alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak.
22052Bingöl Teknik Bilimler MYO Bilgisayar Teknolojileri
Web Tasarımı ve Kodlama
35Öğretim
Görevlisi
70Yazılım        Mühendisliği        veya        Bilgisayar
Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup Yazılım alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
22053Bingöl Teknik Bilimler MYO Elektrik ve Enerji
Alternatif Enerji Kaynakları
15Öğretim
Görevlisi
70Enerji    Mühendisliği    veya    Enerji    Sistemleri Mühendisliği   Bölümü   lisans   mezunu   olup   bu alanlarda  veya  yenilenebilir  enerji  alanında  tezli
yüksek lisans yapmış olmak.
22054Bingöl Teknik Bilimler MYO Elektrik ve Enerji
Alternatif Enerji Kaynakları
15Öğretim
Görevlisi
70Enerji  Teknolojileri,  Enerji  ve  Çevre  Yönetimi, Enerji  Kaynakları  ve  Yönetimi,  Enerji  Bilim  ve Teknoloji Anabilim Dallarının birinde tezli yüksek
lisans yapmış olmak.
22055Bingöl Teknik Bilimler MYO Elektrik ve Enerji
Alternatif Enerji Kaynakları
15Öğretim
Görevlisi
70Yenilenebilir  Enerji  alanında  tezli  yüksek  lisans yapmış olmak.
22056Genç MYO Bilgisayar Teknolojileri
Bilişim Güvenliği Teknolojisi
14Öğretim
Görevlisi
70Yazılım        Mühendisliği        veya        Bilgisayar Mühendisliği   Bölümü   lisans   mezunu   olup   bu alanlarda  tezli  yüksek  lisans  yapmış  olmak  veya Siber   Güvenlik,   Bilgi   Güvenliği   Mühendisliği, Bilgi    Güvenliği    Mühendisliği    ve    Kriptografi
alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
22057Genç MYO Bilgisayar Teknolojileri
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği
15Öğretim
Görevlisi
70Yazılım        Mühendisliği        veya        Bilgisayar Mühendisliği           veya           Elektrik-Elektronik Mühendisliği   Bölümü   lisans   mezunu   olup   bu alanlarda tezli yüksek lisans yapmış olmak.
22058Genç MYO Elektrik ve Enerji Elektrik15Öğretim
Görevlisi
70Elektrik  Mühendisliği  veya  Elektrik-  Elektronik Mühendisliği   Bölümü   lisans   mezunu   olup   bu alanlarda tezli yüksek lisans yapmış olmak.
22059Bingöl Sosyal Bilimler MYO Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Aşçılık16Öğretim
Görevlisi
MuafGastronomi  ve  Mutfak  Sanatları  Bölümü  lisans mezunu olup bu alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak.  Yükseköğretim  kurumlarında  ders  verme
deneyimine sahip olmak.
22060Bingöl Sosyal Bilimler MYO Yönetim ve Organizasyon Yerel Yönetimler15Öğretim
Görevlisi
70Hukuk   Fakültesi   mezunu   olup   alanında   tezli yüksek  lisans  yapmış  olmak  veya  herhangi  bir lisans   mezunu   olup   Yerel   Yönetimler,   Yerel Yönetimler  ve  Kent  Politikaları,  Kent,  Çevre  ve Yerel Yönetimler, Yerel Yönetimler ve Yönetişim, Mahalli   İdareler   ve   Yerinden   Yönetim,   Yerel Yönetimler,  Kent  ve  Çevre  Çalışmaları  Anabilim Dallarının   birinden   tezli   yüksek   lisans   yapmış
olmak.
22061Rektörlük
(Uygulamalı Birim) (Pilot Üniversite Kapsamında/
Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma
Alanında)
16Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)7050Ziraat Fakültesi lisans mezunu olup bu alanda tezli yüksek     lisans     yapmış     olmak.     Ana     Arı Yetiştiriciliği  Sertifikasına  sahip  olmak.  Arı  veya arı  ürünleri  üzerine  akademik  çalışmalar  yapmış olmak.

BAŞVURU/ÖN DEĞERLENDİRME/SINAV TARİHLERİ VE BAŞVURU YERİ

Duyuru Başlama Tarihi : 06.12.2022
Son Başvuru Tarihi : 20.12.2022 mesai bitimine kadar
Ön Değerlendirme Tarihi : 26.12.2022
Sınav Giriş Tarihi : 29.12.2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 02.01.2023
Kabul Edilecek Başvuru Şekli : Şahsen veya Posta ile
Başvuru Adresi : Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı / Selahaddin-i Eyyubi Mah. Üniversite Cad.
No:1 Merkez/Bingöl
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : www.bingol.edu.tr

GENEL ŞARTLAR
1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir (doğum tarihi 01.01.1987 ve daha sonra olanlar). Araştırma görevlisi kadrolarına atamalar, 2547 sayılı Kanunun 33. maddede belirtilen usule uygun olarak 50. maddenin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında yapılır.
3- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
4- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz Senatosu karar verir.
5- Yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 85 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.
6- Öncelikli alanlarda ilan edilen araştırma görevlisi kadroları için Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uyarınca yapılacak ön değerlendirme sonucunda giriş sınavına katılmaya hak kazananlar için, giriş sınavı sözlü olarak yapılır.

ÖZEL ŞARTLAR
1- Araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak gerekir.
2-Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
3- Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır. 

İSTENEN BELGELER VE ÖNEMLİ NOTLAR
Başvuruda İstenen Belgeler:
1- Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi İlanına Başvuru Formu ( http://pdb.bingol.edu.tr/dokumanlar/basvuru-ilk-ve-yeniden-atama-formlari/) adresinden temin edilip eksiksiz doldurulması gerekmektedir. İlan numarası yazılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.)
2- Özgeçmiş,
3- Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,
4- Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezuniyet belgelerinin fotokopisi (Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmekte olup denklik belgelerinin de gönderilmesi gerekmektedir.),
5- Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora transkript fotokopileri,
6- ALES Belgesi,
7- Yabancı Dil Belgesinin fotokopisi (YDS, KPDS, ÜDS veya muadili),
8- Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
9- Fotoğraf (1 adet),
10- Onaylı Hizmet/Tecrübe Belgesi (Sadece deneyim şartı aranan ilanlarda istenmektedir. Önemli Notlar kısmında ayrıntıları yer almaktadır)

Önemli Notlar:
1- Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir.
2- Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirilmez.
3- Onaylı Hizmet/Tecrübe belgesi; hizmetin yerine getirildiği kamu kurum ve kuruluşu/şirket/firmadan hizmet belgesi veya onaylı bir yazıyla
belgelendirilmelidir.
4- Onaylı Hizmet/Tecrübe belgesi ile birlikte çalışılan sürelere ait SGK çıktısının da gönderilmesi gerekmektedir. Yalnızca SGK çıktısı kabul
edilmeyecektir.
5- Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak şartı yer alan ilanlarda, öğrenci belgesi ve ilgili transkriptinde gönderilmesi zorunludur.
6- Yüksek Lisans ve Doktora yapıyor veya yapmış olmak şartı yer alan ilanlarda, ilanda belirtilen anabilim dalının/bilim dalının/alanın mezuniyet belgesinde/öğrenci belgesinde/transkriptte veya onaylı resmi yazıda belirtilmiş olması gerekmektedir.
7- İlan özel şartında sertifika/belge istenmiş ise bu belge ve/veya sertifikalarında gönderilmesi gerekmektedir.
8- Başvuru tarihleri içerisinde e-Devlet üzerinden alınacak karekodlu belgeler kabul edilecektir.
9- Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
10- Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
11- Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma ve ilanın her aşamasında ilanı iptal etme hakkını saklı tutar.
12- Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

MUAFİYET VE DİĞER HUSUSLAR
1- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz. (Bu kapsamda muafiyet talep edenlerin muaf olmalarına esas belgelerini başvuru evrakları ile birlikte göndermeleri zorunludur.)
2- Genel Şartlar başlığı altında yer alan 3. madde kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki Meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
3- Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulunun 23.08.2017 tarihli ve 22.05.2019 tarihli kararları uyarınca Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda ALES puan türünün üniversite tarafından belirlenerek ilan edilmesi kararına istinaden Üniversitemiz Meslek Yüksekokullarında TYT ile öğrenci alan programlara ait ALES puan türlerine http://pdb.bingol.edu.tr/normkadro/ales-puan-turleri/ adresinden ulaşılabilmektedir.

İlan olunur.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.