DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Amasya °C

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
REKLAM ALANI
28.12.2022
154
A+
A-


İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünden 
>>


Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 12.06.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri” uyarınca Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına şahsen veya posta yoluyla eleman alınacaktır.


Başvuru Evrakları:

 1. Başvuru   dilekçesi   (Dilekçe   örneğine https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde bulunan duyurular/formlar kısmından ulaşılabilir.),
 2. 1 Adet Biyometrik Fotoğraflı Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu ( Örneğine https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde duyurular/formlar kısmından ulaşılabilir),
 3. Özgeçmiş ve yayın listesi, Yabancı Dil Belgesi,
 4. Doçentlik Belgesi ve Diploma Fotokopileri (Noterden veya Resmi Kurumlarca onaylı veya E-Devlet) (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Sanatta Yeterlik, Uzmanlık),
 5. Akademik Yükseltilme ve  Atamada  Değerlendirmeye  Alınan  Faaliyetler  ve Puan Hesaplaması  Formu (https://personel.istanbul.edu.tr/tr/ adresinde duyurular/formlar  kısmından ulaşılabilir),
 6. Aday Atama Kriterleri Değerlendirme Formu,( https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde duyurular/formlar  kısmından ulaşılabilir),
 7. Asgari Koşulların Sağlandığına ilişkin Bildirim Formu (Beyanname) (https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde duyurular/formlar kısmından ulaşılabilir),
 8. Adli Sicil Kaydı (E-Devlet),
 9. 1 adet Biyometrik Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş),
 10. Kimlik Fotokopisi
 11. Başlıca Araştırma Eseri olarak gösterdikleri yayın, makale, kitap (ISBN numarasını gösterecek şekilde) içindekiler bölümünün bir örneği (Profesör kadrosuna başvuracaklar için),
 12. Askerlik durum belgesi (E-Devlet),
 13. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getirecek olup, E-Devlet veya Resmi Kurum onaylı belge)
 14. İlanın bir adet fotokopisi.
 15. Profesör kadroları için 8 (sekiz) adet, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadroları için 6 (altı) adet USB bellek. (https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde yer alan kadro ön inceleme dosya hazırlama düzenine göre hazırlanmalıdır.)

USB içerikleri:

-Başvuru dilekçesi (imzalı),
-Özgeçmiş ve yayın listesi,
-Yabancı Dil Belgesi,
-Diplomalar,
-Doçentlik Belgesi,
-Akademik Yükseltilme ve Atamada Değerlendirmeye Alınan Faaliyetler ve Puan Hesaplaması Formu,
-Aday Atama Kriterleri Değerlendirme Formu
-Asgari Koşulların Sağlandığına İlişkin Bildirim Formu (Beyanname)
-Tüm Bilimsel yayın, çalışma ve faaliyetler. (Profesör kadrosu için başlıca araştırma eseri ayrıca belirtilmelidir.)
 

Açıklamalar:

 1. Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir.
 2. İlan edilen bütün unvanlar için Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.
 3. İlan edilen bu kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden Mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.
 4. Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içinde yapılacak olup; Profesör ve Doçent kadrosu başvuruları Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi Kadrosu başvuruları ise ilana çıkılan birimlere yapılacaktır. (Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Fakültesi için Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurulması gerekmektedir.)
 5. İlanın Son Başvuru Tarihi: İlanımızın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 1 (onbeşinci) gündür.
 6. Müracaatlar Şahsen veya Posta yolu ile yapılacaktır. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, sorumluluk başvurana aittir. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihi mesai bitimine kadar başvuru yapılacak Profesör ve Doçent Kadroları İçin İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili birimin Dekanlığına/Müdürlüğüne, Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Fakültesi için ise İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne ulaşması gerekmektedir. (Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.)
 7. 2547 sayılı Kanunun Ek 38. maddesi uyarınca (2547 Sayılı Kanunun 50. maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında istihdam edilerek doktora veya sanatta yeterlik eğitimlerini üniversitemizde tamamlayanların başvuru hakkı bulunmamaktadır.) belirlenen %30’luk kota kapsamında başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
 8. Profesör ve/veya Doçent kadrolarına başvuran adaylardan Doçentlik Sözlü Sınavına girmemiş olanlar, https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde bulunan duyurular/formlar kısmında yer alan Doçentlik Sözlü Sınavı Başvuru Dilekçesi’ni doldurarak Personel Daire Başkanlığı Doçentlik Birimine ayrıca iletmeleri gerekmektedir.
 9. İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterlerine, https://personel.istanbul.edu.tr/tr/content/mevzuat/yonergeler adresinden ulaşılabilir. Dr. Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör kadrolarına başvuran tüm adayların bilimsel dosyalarının bu yönergede yer alan kriterlere uygunluğu, ilgili akademik birimlerdeki ön inceleme komisyonları ve üniversitenin ilgili komisyonu tarafından incelenir. (Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Fakültesi için sadece Üniversitenin ilgili komisyonu tarafından incelenir.) Akademik Yükseltilme ve Atamada asgari kriterleri sağlamayan adayların dosyaları jüri değerlendirmesine alınmaz.
 10. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen aday/adayların atamaları yapılmayacaktır. Başvuran aday/adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması durumunda atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
 11. Kadroya başvuruda bulunan adaylardan atanmaya hak kazananların atamaları, 21.03.2022 tarihli, E.20148 sayılı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın yazısı ile bildirilen 16.03.2022 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararıyla, 15.08.2022 tarihli, E.57078 sayılı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın yazısı ile bildirilen 03.08.2022 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararıyla ve 15.12..2022 tarihli, E.91969 sayılı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın yazısı ile bildirilen 7.12.2022 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararıyla Üniversitemize vermiş olduğu atama izni kontenjanları dahilinde yapılacak olup, atama izni kontenjanını aşan hiçbir atama gerçekleştirilemeyecektir.
 12. İdare uygun gördüğü takdirde İlanın her aşamasını iptal edebilir.
 13. İlanımıza https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinden ulaşılabilir.


BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ : 28.12.2022
BAŞVURU BİTİŞ TARİHİ : 11.01.2023 (mesai saati bitimi itibariyle)

 

D U Y U R U L U R

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

ANABİLİM DALI
 
ÜNVANIADEDİAÇIKLAMA
İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ

İç Hastalıkları

PROFESÖR

1
Acil Dahiliye alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıbbi PatolojiPROFESÖR1Jinekopatoloji ve Meme Patolojisi alanında
bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Kadın Hastalıkları ve DoğumPROFESÖR1Ürojinekoloji alanında bilimsel çalışmalar
yapmış olmak.
Kadın Hastalıkları ve DoğumPROFESÖR1Pediatrik ve Adolesan Jinekoloji alanında
bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

Kadın Hastalıkları ve Doğum
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
1

Ürojinekoloji alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Ortopedi ve TravmatolojiPROFESÖR1Omurga Cerrahisi alanında bilimsel
çalışmalar yapmış olmak.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

DOÇENT

1
Kas İskelet sistemi enjeksiyonları, ploroterapi ve rehabilitasyon alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

DOÇENT

1

Rinoloji ve ileri sinüs cerrahisi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

Radyoloji
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
1

Vasküler ve nonvasküler girişimsel radyoloji alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

Radyoloji
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
1

Nöroloji
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
1

Klinik Nörofizyoloji Yan Dal Uzmanlığını almış olmak.

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
1

Psikotik bozukluk alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
HUKUK FAKÜLTESİ
Genel Kamu HukukuPROFESÖR1
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Genel Sanat TarihiPROFESÖR1
İspanyol Dili ve EdebiyatıDOÇENT1
Almanca Mütercim ve TercümanlıkDOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1
FEN FAKÜLTESİ

Moleküler Biyoloji ve Genetik

DOÇENT

1
Tahıllarda in silico gen anlatımı analizleri ve bitki biyoteknolojisi alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

Moleküler Biyoloji ve Genetik

DOÇENT

1
Glikobiyoloji,proteomik ve memeli doku kültürü alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

Temel ve Endüstriyel Mikrobiyoloji

DOÇENT

1

Tıbbi ve çevresel kökenli patejenik bakteriler alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSAT FAKÜLTESİ

İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
1

Gelir Eşitsizliği alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Protetik Diş Tedavisi
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
2
İŞLETME FAKÜLTESİ

Sayısal Yöntemler

DOÇENT

1
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
Felsefe TarihiPROFESÖR1
Türk İslam Sanatları TarihiPROFESÖR1

Din Sosyolojisi
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
1
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
ReklamcılıkDOÇENT1
BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTESİ

Bilgisayar Mühendisliği

DOÇENT

1

Bilgisayar Mühendisliği
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
1
İSLAM TETKİKLERİ ENSTİTÜSÜ

İslam Araştırmaları
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ
1

17.yy. Osmanlı Tarihi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.

İlan Bilgileri

Paylaş :Yazdır 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.